26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie
Podobne tematy: komorów

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Komorowie. Pieniądze do puszek zbierało 83. wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Odbyło się mnóstwo występów i dodatkowych atrakcji, m.in. jasełka, licytacje, kawiarenka, kiermasz "przydasiów".Tego dnia zebrano 54 tys. zł.


Jak co roku, od samego początku, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie włącza się bardzo aktywnie w organizację imprezy pod nazwą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (szkołą jest obecna od II Finału). W tym roku Orkiestra zagrała po raz XXVI, a beneficjentami będą chore noworodki na oddziałach neonantologicznych.

 

Ze względu na termin ferii zimowych, koncert i imprezy towarzyszące zostały zorganizowane w piątek 12 stycznia, a więc tuż przed niedzielnym ogólnopolskim finałem. Odbyło się mnóstwo występów i dodatkowych atrakcji. Wspaniałe jasełka wykonali najmłodsi uczniowie z grupy teatralnej „Kurtynka”, wystąpili muzycy z zespołu „Gradus ad Parnassum”, brawurowy pokaz tańca przedstawiła młodzież z grupy „Dance Imperium”, Zuzia Folwarska wykazała się muzykalnością i znajomością języka angielskiego. Wspaniale zaprezentowali się uczniowie gimnazjum i liceum. Pięknie śpiewali – Julia Grabowska, Julia Dawid, Ola Kamińska, Jan Pędzich, na fortepianie przepięknie zagrały Małgosia Gębala i Michalina Zawiska. Wyjątkowymi umiejętnościami gry na skrzypcach wykazał się Piotr Karolak. Wspaniały pokaz akrobatyki przygotowali Kajetan Olędzki i Piotr Sasimowski. Wielki wkład artystyczny mieli licealiści. Przepiękną składankę znanych przebojów przedstawiła nam nasza maturzystka Marysia Sadłowska. Jacek Goleniak (klarnet), Wiktoria Urbaniak (wiolonczela), Jan Romanowski (gitara), Michał Dąbkowski(akordeon) stworzyli niepowtarzalną formację „De Bend”.

 

Zostały zorganizowane dodatkowe atrakcje: były licytacje, kawiarenka, kiermasz „przydasiów” - komorowska szkoła zebrała tego dnia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 54 tys. zł. Wszystkim organizatorom, darczyńcom i osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy:

 

Pani Dyrektor Małgorzacie Głodowskiej, Panu Dyrektorowi Sławomirowi Rymuzie, Pani Ilonie Effler, Pani Magdalenie Petrykowskiej, Pani Elwirze Kosakowskiej, Pani Edycie Pająk, Pani Monice Pawłowskiej, Pani Ewie Ciechomskiej, Pani Małgorzacie Pajączek, Pani Renacie Sobczak, Pani Annie Zboina, Pani Annie  Kacprzak, Panu Jackowi Grabowskiemu, Panu Piotrowi Kondrackiemu, Pani Marii Matuszewskiej, Pani Elżbiecie Akay, Panu Piotrowi Kawyczowi, Pani Katarzynie Gręziak, Panu Maciejowi Musiałowi, Pani Katarzynie Wołek, Panu Mirosławowi Olędzkiemu, Pani Marcie Olędzkiej, Pani Agacie Hołody, Panu Mateuszowi Belniakowi, Pani Aleksandrze Chruściak, Pani Joannie Noska, Pani Iwonie Klepczarek, Pani Ewie Antolak.

 

 

Gorąco dziękujemy za serce, ofiarność i wielki wkład pracy!

 

Ogromne podziękowanie dla wszystkich, którzy przyszli i swoją hojnością zasili konto Wielkiej Orkiestry!

 

Przypominamy jeszcze raz:

54 tys. zł.  – kwota, którą szkoła w Komorowie zasiliła konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

 

Wojciech Bentyn

Wicedyrektor ZSO

 

Daniel Wolborski

Szef Sztabu w Komorowie

Zobacz także

WIECZÓR UWIELBIENIA - koncert w Komorowie; foto: bz.

WIECZÓR UWIELBIENIA - koncert w Komorowie 03.06.2018 07:45

Wieczór Uwielbienia - tak zatytułowany był czwartkowy koncert w Komorowie. Na letniej scenie na Placu Ignacego Jana Paderewskiego wystąpił zespół La Pallotina, który zgromadził wielu mieszkańców Komorowa i okolic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej
Opłatek w gronie komorowskich seniorów

Opłatek w gronie komorowskich seniorów 17.12.2017 10:50

W sobotę, 16 grudnia, odbyło się w szkole podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe. Komorowskich emerytów odwiedził Krzysztof Grabka, wójt Gminy, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, a także lokalni samorządowcy.

czytaj więcej
Festyn rodzinny w ochronce Sióstr Służebniczek w Komorowie. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn Rodzinny u Sióstr Służebniczek w Komorowie 04.06.2017 23:30

Już po raz 14 odbył się festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Służebniczek im. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Komorowie. Festyn, który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców i który został zorganizowany w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury.

czytaj więcej
Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie. Foto: bz.

Festyn Rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek w Komorowie 28.05.2017 20:00

Festyn rodzinny w przedszkolu Sióstr Misjonarek jest tradycją. Każdego roku, na przełomie maja i czerwca, siostry, dzieci a także rodzice organizują niedzielny piknik. Jest to czas dobrej zabawy i dobry moment, aby integrować się.

czytaj więcej
Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie. Foto: bz

Wigilia emerytów i seniorów w Komorowie 18.12.2016 10:50

W sobotę, 17 grudnia, odbyło się w Szkole Podstawowej w Komorowie spotkanie opłatkowe seniorów z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Komorowie.

czytaj więcej
Mieszkańcy Komorowa uczcili Święto Niepodległości śpiewem pieśni patriotycznych

Dzień Niepodległości w Komorowie 11.11.2016 22:05

Kolejny już raz mieszkańcy Komorowa spotkali się na Placu Paderewskiego by śpiewem pieśni patriotycznych uczcić rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pomimo śniegu i chłodu w śpiewaniu uczestniczyło wielu mieszkańców.

czytaj więcej
Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie - w ogrodzie Państwa Mrozowskich

Festiwal Ogrodów Sztuk Przepięknych w Komorowie 04.09.2016 08:15

W sobotę, 3 września, w ogrodzie Państwa Mrozowskich w Komorowie odbyło się spotkanie, które swoim charakterem nawiązywało do angielskiej tradycji otwierania do zwiedzania prywatnych ogrodów. Zorganizowało je Stowarzyszenie Kulturalny Komorów w partnerstwie z Zarządem Osiedla Komorów

czytaj więcej
Zajęcia nordic walking w Komorowie i Michałowicach

Zajęcia nordic walking 04.05.2016 23:55

W gminie Michałowice, w dwóch największych miejscowościach - Michałowicach i Komorowie, odbywają się zajęcia nordic walking. Prowadzi je certyfikowana instruktorka Agnieszka Rybakowska - Sobiszek.


czytaj więcej