40 lat minęło!

09.07.2017 13:40     252
40-lecie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów Inwalidów w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak
Humory dopisywały już od samego początku tej wspaniałej imprezy. fot. Mariusz Marcysiak Specjalne gratulacje oraz pamiątkowy dyplom dla seniorów mieli: wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Życzenia dalszej aktywności członków koła nr 2 miała również przewodnicząca, Ewa Abramczyk. fot. Mariusz Marcysiak Na urodzinach nie zabrakło występu chóru Michałowiczanka, fot. Mariusz Marcysiak wspólnego śpiewania fot. Mariusz Marcysiak i świetnej zabawy fot. Mariusz Marcysiak przy muzyce zespołu MK. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice

Szacownego jubileuszu 40-lecia doczekało się Koło nr 2 w Michałowicach Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI). Z tej okazji w minioną sobotę, 8 lipca w sali Centrum Medycznego i Rehabilitacji KRIOSONIK odbyło się jubileuszowe przyjęcie.


W wydarzeniu obok seniorów aktywnie biorących udział w cyklicznych wydarzeniach nie zabrakło również wójta gminy Michałowice – Krzysztofa Grabki wraz z małżonką, przewodniczej rady gminy – Elżbiety Biczyk, ks. proboszcza - Marka Małkiewicza, przewodniczącej Oddziału Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ORZERiI) w Michałowicach – Ewy Adamczyk oraz radnego – Eugeniusza Hanca i członka Zarządu Osiedla Michałowice – Pawła Cichockiego.

 

Przewodnicząca koła nr 2 w Michałowicach, Teresa Sładek otwierając sobotnią uroczystość, podkreśliła, że istniejące od 1977 roku koło tworzy jedną wielką rodzinę, która wśród wszystkich kół emerytów, rencistów i inwalidów działających na terenie naszej gminy jest najliczniejsza. Dziękujemy, że się nami interesujecie – mówiła w dalszej części swojego wystąpienia. Te podziękowania były skierowane nie tylko do samych seniorów, ale i również wójta, Krzysztofa Grabki, przewodniczącej ORZERiI, Ewy Adamczyk i  pracownika urzędu (obecnie już na emeryturze) - Barbary Raczyńskiej. Podziękowania za ich zaangażowanie, pomoc i współpracę, dzięki której aktywizacja michałowickich seniorów była i jest skuteczna. 

 

Tworzymy możliwości żebyście mogli samodzielnie działać, spotykać się i aktywnie spędzać czas -  mówił wójt, Krzysztof Grabka. To co robicie dla wszystkich członków koła jest niezwykle cenne i to tym bardziej, że jest to praca społeczna. Te 40 lat to czas, w którym dzięki wam koło działało wspaniale. Równie owocnej  pracy życzę na dalsze lata – dodał ł wójt.

 

W imieniu rady gminy słowa podziękowania i życzenia złożyła przewodnicząca, Elżbieta Biczyk. Niech wasze koło rozwija się dalej, działa i niech ma ciekawe propozycje dla wszystkich państwa.

 

Nie zabrakło również życzeń od przewodniczącej rejonowego oddziału ZERiI – Ewy Adamczyk. Prawda o możliwościach człowieka znajduje potwierdzenie w dokonaniu. Osiągnięć nie zmierzy najczulszy przyrząd. Miarą zostaje szacunek i pamięć.

 

Po części oficjalnej uroczystości przyszedł czas na występ kierowanego przez Piotra Gwiazdeckiego chóru „Michałowiczanka”, a także wspólnego śpiewania utworu, który z tej okazji przygotował Paweł Cichocki. 

 

Ostatnim punktem tej wyjątkowej imprezy urodzinowej była zabawa taneczna, która dzięki zespołowi „MK” trwała do późnego wieczora.

 

Gratulujemy seniorom szacownego jubileuszu i życzymy wielu lat dalszej aktywności.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej