40 lat minęło!

09.07.2017 13:40     251
40-lecie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów Inwalidów w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak
Humory dopisywały już od samego początku tej wspaniałej imprezy. fot. Mariusz Marcysiak Specjalne gratulacje oraz pamiątkowy dyplom dla seniorów mieli: wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka i przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Życzenia dalszej aktywności członków koła nr 2 miała również przewodnicząca, Ewa Abramczyk. fot. Mariusz Marcysiak Na urodzinach nie zabrakło występu chóru Michałowiczanka, fot. Mariusz Marcysiak wspólnego śpiewania fot. Mariusz Marcysiak i świetnej zabawy fot. Mariusz Marcysiak przy muzyce zespołu MK. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice

Szacownego jubileuszu 40-lecia doczekało się Koło nr 2 w Michałowicach Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI). Z tej okazji w minioną sobotę, 8 lipca w sali Centrum Medycznego i Rehabilitacji KRIOSONIK odbyło się jubileuszowe przyjęcie.


W wydarzeniu obok seniorów aktywnie biorących udział w cyklicznych wydarzeniach nie zabrakło również wójta gminy Michałowice – Krzysztofa Grabki wraz z małżonką, przewodniczej rady gminy – Elżbiety Biczyk, ks. proboszcza - Marka Małkiewicza, przewodniczącej Oddziału Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ORZERiI) w Michałowicach – Ewy Adamczyk oraz radnego – Eugeniusza Hanca i członka Zarządu Osiedla Michałowice – Pawła Cichockiego.

 

Przewodnicząca koła nr 2 w Michałowicach, Teresa Sładek otwierając sobotnią uroczystość, podkreśliła, że istniejące od 1977 roku koło tworzy jedną wielką rodzinę, która wśród wszystkich kół emerytów, rencistów i inwalidów działających na terenie naszej gminy jest najliczniejsza. Dziękujemy, że się nami interesujecie – mówiła w dalszej części swojego wystąpienia. Te podziękowania były skierowane nie tylko do samych seniorów, ale i również wójta, Krzysztofa Grabki, przewodniczącej ORZERiI, Ewy Adamczyk i  pracownika urzędu (obecnie już na emeryturze) - Barbary Raczyńskiej. Podziękowania za ich zaangażowanie, pomoc i współpracę, dzięki której aktywizacja michałowickich seniorów była i jest skuteczna. 

 

Tworzymy możliwości żebyście mogli samodzielnie działać, spotykać się i aktywnie spędzać czas -  mówił wójt, Krzysztof Grabka. To co robicie dla wszystkich członków koła jest niezwykle cenne i to tym bardziej, że jest to praca społeczna. Te 40 lat to czas, w którym dzięki wam koło działało wspaniale. Równie owocnej  pracy życzę na dalsze lata – dodał ł wójt.

 

W imieniu rady gminy słowa podziękowania i życzenia złożyła przewodnicząca, Elżbieta Biczyk. Niech wasze koło rozwija się dalej, działa i niech ma ciekawe propozycje dla wszystkich państwa.

 

Nie zabrakło również życzeń od przewodniczącej rejonowego oddziału ZERiI – Ewy Adamczyk. Prawda o możliwościach człowieka znajduje potwierdzenie w dokonaniu. Osiągnięć nie zmierzy najczulszy przyrząd. Miarą zostaje szacunek i pamięć.

 

Po części oficjalnej uroczystości przyszedł czas na występ kierowanego przez Piotra Gwiazdeckiego chóru „Michałowiczanka”, a także wspólnego śpiewania utworu, który z tej okazji przygotował Paweł Cichocki. 

 

Ostatnim punktem tej wyjątkowej imprezy urodzinowej była zabawa taneczna, która dzięki zespołowi „MK” trwała do późnego wieczora.

 

Gratulujemy seniorom szacownego jubileuszu i życzymy wielu lat dalszej aktywności.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Odwołane zajęcia w Michałowicach

Odwołane zajęcia w Michałowicach Data wydarzenia: 15.05.2018

Zarząd Osiedla Michałowice informuje, że zajęcia gimnastyczne i z jogi nie odbędą się w dniach:
15 - 17 maja.
Równocześnie zawiadamia, że trzy kolejne zajęcia z jogi (22, 23, 29 maja) rozpoczną się o godz. 18:00.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej