Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak
Dzień Kobiet u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak W Granicy życzenia paniom składają: wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka oraz przewodniczący koła, Ryszard Dutkiewicz. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Życzenia prosto z serca od wójta, Krzysztofa Grabki otrzymały także panie z Michałowic. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Michałowicką uroczystość uświetnił występ chóru Michałowiczanka. fot. Mariusz Marcysiak

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.


Dzień Kobiet to święto, które ma już bardzo długą tradycję, również w naszej gminie. Z tej okazji odbywają się różnego rodzaju spotkania i koncerty. Nie zabrakło ich także w Granicy i Michałowicach, gdzie odpowiednio 8 i 10 marca odbyły się obchody tego jakże wyjątkowego święta.

 

W Granicy witając przybyłych gości przewodniczący Koła nr 6 ZERiI, Ryszard Dutkiewicz, życzył wszystkim paniom wszystkiego co dobre i żeby ten dzień nie był ograniczony tylko do tego jednego dnia.

 

Na zaproszenie panów z granickiego koła emerytów w uroczystości wziął udział wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który dla pań również miał najserdeczniejsze życzenia: „Wszystkiego, wszystkiego najlepszego z okazji waszego święta i aby ta nasza miłość do was trwała przez cały rok”.

 

Po życzeniach przyszedł czas na piękne czerwone goździki, które paniom wręczali wójt gminy, Krzysztof Grabka oraz przewodniczący koła, Ryszard Dutkiewicz. Jednak to nie wszystko co panowie w Granicy przygotowali dla swoich pań, ponieważ na ekranie projektora pojawiła się multimedialna prezentacja przedstawiająca kwiatowe kolaże i teksty miłe dla serca.

 

Miło i serdecznie było także podczas uroczystości w Kole nr 2 ZERiI w Michałowicach, na które członków koła oraz gości, wśród których był również wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, zaprosiła przewodnicząca koła, Teresa Sładek.    

 

Podobnie jak w Granicy również i w Michałowicach pojawiły się piękne czerwone goździki, jednak zanim zostały wręczone, swoje życzenia do pań skierował wójt gminy, Krzysztof Grabka. „To niezwykle miłe święto jest u nas obchodzone wyjątkowo, a życzenia są najważniejsze w tym wszystkim. Prosto z serca życzę wam wszystkiego najlepszego, szczęścia, przyjaciół i takiej atmosfery, jaka u was panuje, a także żeby to się przekładało na cały rok”.   

 

W Michałowicach nie zabrakło również śpiewających życzeń, które dla pań miał chór „Michałowiczanka”, kierowany przez Piotra Gwiazdeckiego.

 

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury. Foto: bz.

Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury 26.02.2018 11:25

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert piosenki francuskiej zatytułowany Chansons Françaises Chansons d’Amour. Wystąpiła Lydie Charlotte Kotlinski, na gitarze towarzyszył jej Sebastian Pikula. Mieszkańcy bawili się znakomicie.
czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej