Ach karnawał, karnawał

12.02.2018 21:10     646
Michałowice Wieś - bal karnawałowy 2018r. fot. Mariusz Marcysiak
Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia zabawy, fot. Mariusz Marcysiak pamiątkowe selfie i można zaczynać. fot. Mariusz Marcysiak Oficjalnego rozpoczęcia karnawałowej zabawy dokonała sołtys, Adriana Król-Popiel. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Humory dopisywały przez cały wieczór. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Wieś

Miniony weekend był już ostatnim w tegorocznym karnawale i jedną z ostatnich okazji do hucznej zabawy. Z tej możliwości postanowili skorzystać mieszkańcy Michałowic Wsi i 10 lutego wspólnie bawili się na balu karnawałowym.


Największa i najbardziej znana na świecie ostatkowa impreza karnawałowa odbywa się na Sambodromie w Rio de Janerio, ale nie trzeba jechać do odleglej Brazylii, żeby świetnie się bawić. Doskonałym tego przykładem był sobotni bal, który dla mieszkańców sołectwa Michałowice zorganizowała sołtys, Adriana Król-Popiel.

 

Ponad setka uśmiechniętych i radosnych osób gotowych oddać się szalonej zabawie wypełniła parkiet przy ul. Kościuszki 5 w Michałowicach. Jako, że bal był balem kostiumowym to oczywiście nie mogło zabraknąć przepięknych strojów. Niektóre z nich były tak pieczołowicie przygotowane, że rozpoznanie swojego sąsiada lub znajomego stanowiło nie lada wyzwanie.

 

Tegoroczny bal karnawałowy odbył się na kilka dni przed „Walentynkami” więc wystrojem sali balowej organizatorzy postanowili nawiązać do tego jakże romantycznego święta zakochanych. Było czerwono i słodko. Słodko było również za sprawą przepysznych pączków, którymi w imieniu wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki obdarowała uczestników balu sołtys, Adriana Król-Popiel.

 

Tak naprawdę do dobrej zabawy potrzebna jest dobra muzyka i świetna atmosfera. Jednego i drugiego nie zabrakło podczas balu w Michałowicach. O muzykę zadbał DJ Dil, który sprawiał, że wszyscy chętnie wstawali z miejsc i ruszali do zabawy na parkiecie. Klubowa muzyka w połączeniu z bawiącą się publicznością to solidna dawka pozytywnej energii, która to z kolei zapewniała uczestnikom balu wspaniałą atmosferę.   

 

Piosenka za piosenką dostarczają coraz więcej doskonałej zabawy i nie rzadko wszyscy razem śpiewają znane i lubiane przeboje, jak choćby „Hands Up” zespołu Ottawan lub „Y.M.C.A.” Village People.

 

Karnawał dobiega końca, podobnie jak bal w Michałowicach, po którym pozostają niezapomniane wspomnienia i oczekiwanie na koleją sąsiedzką imprezę.

 

Bal karnawałowy mieszkańców Michałowic-Wsi został sfinansowany z funduszu sołeckiego. 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty świąteczne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Michałowicach - Wsi 26.03.2018 16:50

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do zrobienia wyjątkowych i niespotykanych ozdób, które podkreślą klimat świątecznych dni.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Andrzejkowe Michałowice-Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejkowe Michałowice-Wieś 28.11.2017 11:45

W sołectwie Michałowice już taką tradycję mają, by w andrzejkowy wieczór spotkać się na tańcach i dobrej zabawie.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Michałowic Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Michałowice Wieś z uchwalonym funduszem na 2018 r. 22.09.2017 10:15

Sprawozdanie z działalności sołtys i rady sołeckiej oraz podsumowanie z realizacji uchwały i wniosków z 27 września 2016 r., były jednymi z tematów corocznego zebrania mieszkańców Michałowic Wsi.

czytaj więcej
Pożegnanie lata z sąsiadem w Michałowicach Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Pożegnanie Lata w Michałowicach Wsi 17.09.2017 21:05

Tuż przed kalendarzowym zakończeniem lata, dokładnie 16 września, mieszkańcy Michałowic-Wsi spotkali się na corocznym ognisku „Pożegnaj lato z sąsiadem”.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej
fot. Adriana Król-Popiel

Warsztaty zdobienia pierniczków 19.12.2016 11:20

Z myślą o zbliżających się świętach dzieci z Michałowic–Wsi uczestniczyły w warsztatach, dzięki którym zgłębiły sztukę ozdabiania pierniczków.

czytaj więcej
Warsztaty Zabawa ze śniegiem . fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa ze śniegiem – Michałowice-Wieś 11.12.2016 22:25

Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na poszerzenie wiedzy najmłodszych, bo przecież każde dziecko lubi zabawę i eksperymenty.

czytaj więcej