W sobotę, 23 kwietnia, Zarząd Osiedla Michałowice i Sołtys Sołectwa Michałowice zorganizowali akcję sprzątania miejscowości. Uczestniczyło w niej ponad dwudziestu mieszkańców. Na zakończenie organizatorzy przygotowali ognisko.


Uczestnicy akcji spotkali się na parkingu nieopodal szkoły, przy strefie rekreacji, gdzie organizatorzy rozdawali rękawiczki i worki na śmieci, które zapewniła gmina Michałowice. Ustalono, że prace porządkowe będą odbywały się w grupach. Młodzież została wydelegowana do sprzątania lasu. Część osób sprzątała centrum miejscowości.

 

Bardzo skuteczna była ekipa usuwająca dzikie reklamy zamieszczane na ogrodzeniach i słupach energetycznych. Panowie uzyskali pozwolenie od  PGE na usuwanie nielegalnych ogłoszeń. Byli świetnie przygotowani, mieli drabinę i sprzęt do przecinania metalu. Prace porządkowe szły bardzo sprawnie. W ten sposób z dzikich reklam zostało oczyszczone centrum miejscowości, ulica Raszyńska i teren wokół stacji kolejki WKD. Dodatkowo całe rodziny zbierały zanieczyszczenia wokół kolejki. Tam bowiem teren jest najbardziej zanieczyszczony. Największym jednak zaskoczeniem dla uczestników akcji sprzątania w Michałowicach był lasek, który wydawało się, że był czysty. Jednak, ku zdziwieniu wszystkich, młodzież wynosiła kolejne worki śmieci – najwięcej było butelek.

 

Koordynatorem michałowickiej akcji sprzątania był Jarosław Hirny–Budka z Zarządu Osiedla Michałowice. Uczestniczyli w niej mieszkańcy Michałowic i Michałowic-Wsi, a wśród nich przewodnicząca, Beata Rycerska, członkowie zarządu (niektórzy wraz z rodzinami)  oraz  radna i sołtys sołectwa Michałowice, Adriana Król -Popiel. Dużą grupę stanowili uczniowie z michałowickiej szkoły: Miron Latusek, Jakub Parol, Patryk Wyszyński, Filip Pawlikowski, Anna Gadomska, Emil Tyka i Mikołaj Wójcik, którymi opiekował się i  w sprzątaniu pomagał Jacek Bedełek, mieszkaniec Michałowic, 

 

Na zakończenie organizatorzy zaprosili do wspólnej, pamiątkowej fotografii, a potem na ognisko, gdzie można było posilić się smakowitą kiełbaską! 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy Data wydarzenia: 07.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na cykl spotkań z zakresu pierwszej pomocy.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak

Co to jest Kubb Viking? 30.10.2017 07:20

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?

czytaj więcej
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak

Gra terenowa – Michałowice-Osiedle 09.10.2017 21:20

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Kiermasz świąteczny w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 02.04.2017 21:25

Zbliżające się Święta Wielkanocne stały się okazją do zorganizowania kiermaszu świątecznego, który w niedzielę, 2 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej