Andrzejki – Granica 2016

28.11.2016 11:05     288
Andrzejki – Granica 2016 - uczestnicy zabawy andrzejkowej
Zabawa trwałą do północy. Andrzejki - Granica 2016 Andrzejki - Granica 2016 Andrzejki - Granica 2016 Tort andrzejkowy. Andrzejki w Granicy Wspólne tańce. Wspólne tańce. Andrzejki w Granicy.
Podobne tematy: Osiedle Granica

Ostatnie dni listopada – to w całym kraju czas zabaw andrzejkowych. Podobnie było w Granicy. Mieszkańcy bawili się podwójnie. Organizatorzy mieli tyle zgłoszeń uczestnictwa w zabawie, że zaproponowali mieszkańcom dwa terminy.


Andrzejki w Granicy odbyły się w piątek – 25 i w sobotę – 26 listopada. W sumie bawiło się ponad 160 osób. Organizatorzy: radni Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka a także Zarząd Osiedla z przewodniczącym Pawłem Łąpiesiem, byli miło zaskoczeni ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.  Pierwszego dnia bawili się między innymi mieszkańcy należący do Koła Emerytów i Rencistów Granicy. A drugiego, wszyscy ci, którym udało się zarezerwować miejsce. Organizatorzy przyznali, że niektórym osobom musieli odmówić, ponieważ już po kilku dniach od wywieszenia plakatów i informacji miejsca zostały zarezerwowane.  

 

Zabawa była naprawdę udana, przy muzyce zaprzyjaźnionego zespołu i piosenkach śpiewanych przez Monikę i Wiktora wszyscy znakomicie się bawili. Warto dodać, że wielu mieszkańców uczestniczy w organizowanym obecnie przez radnych i zarząd kursie tańca towarzyskiego. Gdy zabrzmiały pierwsze dźwięki muzyki parkiet zapełnił się. I tak było przez cały czas, aż do północy. Wspaniałym momentem integrującym uczestników zabawy były wspólne tańce, choreografie, których mieszkańcy nauczyli się właśnie podczas kursu tańca.

Miłym akcentem zabawy był tort przygotowany przez organizatorów. Otóż, jak powiedziała Agnieszka Paradowska, koniec listopada jest ważny również z tego powodu, że właśnie w listopadzie, 5 lat temu, Granica wydzieliła się z Komorowa i uzyskała osobowość jednostki pomocniczej – stałą się osiedlem Granica.

 

Kolejne spotkanie w granickiej zatoce kultury tym razem będzie dla dzieci. Organizatorzy zapraszają wszystkich młodych mieszkańców 7 grudnia na zabawy naukowe z cyklu „Eksperymentuj z laboratorium juniora” Tym razem będą to śniegowe zabawy naukowe, a także 11 grudnia o 17.00 za mikołajki dla dzieci. Zapraszamy! 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

FESTYN RODZINNY W GRANICY; Foto: bz.

FESTYN RODZINNY W GRANICY 13.06.2018 08:00

W sobotę, 9 czerwca, radni oraz Zarząd Osiedla Granica zorganizowali festyn rodzinny dla mieszkańców Granicy. Zabawa, jak zwykle, była udana. Dopisała pogoda, dopisali mieszkańcy, którzy licznie przybyli na plac zabaw „Granicka polanka” przy ulicy Poprzecznej w Granicy. Atrakcji było co nie miara.

czytaj więcej
Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy. Foto: bz

Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy 26.03.2018 19:05

W sobotę, tuż przed niedzielą palmową, odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, radni z Granicy, przewodniczący i przedstawiciele Zarządu Osiedla Granica. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poprowadził wspólną modlitwę.

czytaj więcej
Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy. Foto: bz.

Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy 04.03.2018 21:25

4 marca, w granickiej świetlicy odbył się koncert największych włoskich przebojów. Koncert zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.

czytaj więcej
Święto Niepodległości w Granicy

Święto Niepodległości w Granicy 13.11.2017 14:55

W niedzielę, 12 listopada, mieszkańcy Granicy spotkali się, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Obejrzeli monodram Ego te absolvo w wykonaniu Huberta Kułacza, a także śpiewali pieśni patriotyczne. W wieczorze uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃÓW OSIEDLA GRANICA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA GRANICA 19.09.2017 08:35

Zebranie mieszkańców osiedla Granica odbyło się 18 września, prowadził je Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, a także radni z Granicy: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka.

czytaj więcej
Zajęcia plastyczne w Granicy, foto: bz

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRANICY 08.02.2017 10:45

W tym roku, w świetlicy w Granicy rozpoczął się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci, który finansowany jest z funduszu osiedla. Każde zajęcia są poświęcone innemu zagadnieniu, odbywają się raz w tygodniu. Prowadzi je Grzegorz Ojrzyński, artysta plastyk.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy; foto: bz

Karnawał w Granicy 05.02.2017 13:15

W sobotę, czwartego lutego odbył się bal karnawałowy w Granicy. Zorganizowany został przez radnych i zarząd osiedla, bawiło się wielu mieszkańców Granicy.

czytaj więcej
Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy - artyści i organizatorzy. Foto: bz

Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy 09.01.2017 12:00

W niedzielę, 8 stycznia, w świetlicy w Granicy odbył się koncert Ludmiły Małeckiej, która śpiewała piosenki Ireny Jarockiej. Na fortepianie towarzyszył artystce Artur Grudziński.

czytaj więcej
„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy

„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy 06.12.2016 11:45

Projekcje filmów to kolejna, ciekawa propozycja radnych i Zarządu Osiedla Granica dla mieszkańców. Wyświetlony został film dokumentalny „Inne dzieci”, będący opowieścią o dramatycznym losie dzieci z Ugandy, które pragną lepszego życia.

czytaj więcej
Obchody Święta Niepodległości w Granicy

Obchody Święta Niepodległości w Granicy 07.11.2016 21:40

Mieszkańcy Granicy kilka dni przed Świętem Niepodległości spotkali się, aby upamiętnić dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. W świetlicy, w Granickiej Zatoce Kultury, odbyło się widowisko słowno-muzyczne, które przegotowali radni i członkowie Zarządu Osiedla Granica

czytaj więcej