Bajko podróże z literaturą dziecięcą

05.03.2018 21:55     148
Bajko podróż z Aleksandrem Puszkinem. fot. Mariusz Marcysiak
Dzieci wysłuchały bajki o złotej rybce. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Bajkę czytali aktorzy z teatru Grup Zaplecze. fot. Mariusz Macysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Czytanie to tylko część niedzielnej zabawy. fot. Mariusz Marcysiak Był też czas na wspólne przygotowanie bohaterów tej morskiej opowieści. fot. Mariusz Marcysiak Na koniec dzieci zamieniły się w aktorów i przedstawiły swoją bajkę o złotej rybce. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły

Któż z nas nie chciałby na swojej drodze spotkać złotej rybki, która spełniłaby nasze życzenia. Te przyziemne i te najskrytsze.


Bajką Aleksandra Puszkina „Złota Rybka” dzieci z Reguł rozpoczęły podróż po światowej literaturze dziecięcej. Podróż pełną przygód i pouczających morałów. Jest to pierwsza bajka, jaka została zaprezentowana w zorganizowanym przez sołtys i radę sołecką Reguł cyklu „Poznajmy literaturę dziecięcą z różnych stron świata”.

 

Nie od dziś wiadomo, że czytanie dzieciom bajek ma istotny wpływ na ich wszechstronny rozwój i powinno być tak samo naturalne jak chodzenie i zabawa. Czytania, chodzenia i zabawy nie zabrakło w niedzielę 4 marca w Regułach. Świetlica przy Wiejski ponownie wypełniła się maluchami gotowymi do bajkowej podróży i wspaniałej zabawy.

 

Zapada cisza i aktorzy z teatru Grupa Zaplecze rozpoczynają czytanie jednej z najbardziej znanych bajek. Któż z nas nie zna bajki o rybaku i złotej rybce. Historii ludzkiej natury niepotrafiącej docenić tego co już posiada i ciągle chce więcej, więcej i więcej.

Czarujący, bajkowy klimat stworzony przez aktorów z teatru Grupa Zaplecze niemal natychmiast przeniósł wszystkich do krainy, w której toczyła się przygoda rybaka, jego żony i złotej rybki.

 

Niedzielne czytanie w Regułach nie było zwykłym czytaniem. To była interaktywna zabawa z bajką, w której wszyscy którzy tego dnia zawitali do świetlicy wzięli udział. Dzieci, rodzice, opiekunowie i aktorzy wspólnie stworzyli morski pejzaż, w którym toczyła się akcja tej wyjątkowej bajki. Nie zabrakło również wielu zabaw z bohaterami, a dokładniej własnych interpretacji bajki.

 

To było bardzo miłe i rodzinne niedzielne popołudnie z bajką „Złota Rybka”. Bajką, której morał jest godnym polecenia zarówno dla małego jak i dużego słuchacza.

 

Cykl „znajmy literaturę dziecięcą z różnych stron świata” jest finansowany z funduszu sołeckiego sołectwa Reguły.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Spektakl Czego nie widać

Spektakl "Czego nie widać" Data wydarzenia: 14.04.2018

Sołtys i Rada Sołecka Reguł zapraszają mieszkańców na spektakl w Teatrze Kwadrat, pt.: "Czego nie widać" (14 kwietnia, godz. 17:45). Obowiązują zapisy, które rozpoczną się 24 marca.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Gordonki. fot. Mariusz Marcysiak

Gordonki bawią i uczą w Regułach 22.02.2018 12:50

Gordonki – czyli jak rozwijać zdolności muzyczne naszego dziecka.

czytaj więcej
Przedstawienie Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci . fot. Mariusz Marcysiak

Wizyta Mikołaja w Regułach 11.12.2017 10:10

Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Regułach. 04.12.2017 19:40

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.

czytaj więcej
Zabawa Andrzejkowa seniorów z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa seniorów - Reguły 25.11.2017 12:40

Andrzejki, to ostatni moment na dobrą zabawę przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji skorzystali seniorzy z Reguł i zorganizowali swoją pierwszą zabawę andrzejkową.

czytaj więcej
Poczytam Wam... fot. Mariusz Marcysiak

Poczytam Wam… 21.11.2017 18:45

Przyzwyczajenia, wiedza i umiejętności nabyte w młodym wieku bardzo często decydują o późniejszych zachowaniach i cechach dorosłego człowieka. Inicjatywa „Poczytam Wam…” idealnie wpisuje się w to twierdzenie i zachęca rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi z książką w ręku.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Przebudowa ul. Regulskiej w Regułach 21.11.2017 13:25

Na tę inwestycję mieszkańcy Reguł czekali od wielu lat. Będąca drogą powiatową ul. Regulska doczekała się przebudowy.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Reguł 30.09.2017 12:40

Jak co roku mieszkańcy Reguł spotkali się na sołeckim zebraniu, które w tym roku odbyło się w nowej świetlicy zlokalizowanej w zabytkowym parku przy ul. Wiejskiej.

czytaj więcej
Otwarcie świetlicy w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Mieszkańcy Reguł mają nową świetlicę ! 04.09.2017 07:15

Po starym budynku nie ma już śladu. Teraz to nowa przestrzeń do wielu interesujących aktywności – warsztatów oraz zajęć dla dzieci i dorosłych, koncertów, teatrzyków, a także okolicznościowych spotkań i zebrań.

czytaj więcej