Cykliczne zajęcia w Granicy

13.10.2016 20:50     516
Zajęcia sportowe - ZUMBA w Granicy
Kurs tańca (foto Agnieszka Paradowska) Rytmika dla smyka (foto Agnieszka Paradowska) Pilates (foto :Agnieszka Paradowska)
Podobne tematy: Osiedle Granica

Od października, w świetlicy w Granicy odbywają się zajęcia zumby, kurs tańca towarzyskiego, rytmika dla smyka oraz pilates.


Zumbę prowadzi instruktorka Monika Adamiak. Propozycja tych zajęć spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, w spotkaniach uczestniczy przeszło 70 osób, w różnym wieku. Zumba to połączenie elementów tańców latynoamerykańskich oraz aerobiku. Warto dodać, że ćwiczenie to znakomicie wpływa na sprawność i dobrą sylwetkę. (wtorki, godz.19.00)

 

Kurs tańca prowadzi Marcin Tumasz. W zajęciach uczestniczy ponad 60 osób. Tańczą panie i panowie,  młodzi i starsi mieszkańcy Granicy. Uczestnicy uczą się tańców dyskotekowych i tańców klasycznych. (środy, godz. 19.45)

 

Rytmika dla smyka to propozycja dla najmłodszych mieszkańców Granicy.  Maluszki bawią się przy muzyce razem ze swoimi mamami, babciami i opiekunkami. Naśladując prowadzącego, Jacka Grabowskiego, robią pociągi, bawią się w talerzyki i kamyczki, tańczą. (wtorki i czwartki w godz. 11.00-11.30)

 

Zajęcia zostały zorganizowane przez radnych i zarząd osiedla, są finansowane z funduszu osiedla Granica.

 

W granickiej świetlicy odbywają się także zajęcia pilatesu, które są współfinansowane z funduszu sołectwa Nowa Wieś. Prowadzi je instruktor, Maja Niderla.  (wtorki i czwartki w godz. 9.15-10.15).   

 

 
 
Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także

Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy. Foto: bz

Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy 26.03.2018 19:05

W sobotę, tuż przed niedzielą palmową, odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, radni z Granicy, przewodniczący i przedstawiciele Zarządu Osiedla Granica. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poprowadził wspólną modlitwę.

czytaj więcej
Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy. Foto: bz.

Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy 04.03.2018 21:25

4 marca, w granickiej świetlicy odbył się koncert największych włoskich przebojów. Koncert zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.

czytaj więcej
Święto Niepodległości w Granicy

Święto Niepodległości w Granicy 13.11.2017 14:55

W niedzielę, 12 listopada, mieszkańcy Granicy spotkali się, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Obejrzeli monodram Ego te absolvo w wykonaniu Huberta Kułacza, a także śpiewali pieśni patriotyczne. W wieczorze uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃÓW OSIEDLA GRANICA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA GRANICA 19.09.2017 08:35

Zebranie mieszkańców osiedla Granica odbyło się 18 września, prowadził je Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, a także radni z Granicy: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka.

czytaj więcej
Zajęcia plastyczne w Granicy, foto: bz

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRANICY 08.02.2017 10:45

W tym roku, w świetlicy w Granicy rozpoczął się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci, który finansowany jest z funduszu osiedla. Każde zajęcia są poświęcone innemu zagadnieniu, odbywają się raz w tygodniu. Prowadzi je Grzegorz Ojrzyński, artysta plastyk.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy; foto: bz

Karnawał w Granicy 05.02.2017 13:15

W sobotę, czwartego lutego odbył się bal karnawałowy w Granicy. Zorganizowany został przez radnych i zarząd osiedla, bawiło się wielu mieszkańców Granicy.

czytaj więcej
Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy - artyści i organizatorzy. Foto: bz

Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy 09.01.2017 12:00

W niedzielę, 8 stycznia, w świetlicy w Granicy odbył się koncert Ludmiły Małeckiej, która śpiewała piosenki Ireny Jarockiej. Na fortepianie towarzyszył artystce Artur Grudziński.

czytaj więcej
„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy

„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy 06.12.2016 11:45

Projekcje filmów to kolejna, ciekawa propozycja radnych i Zarządu Osiedla Granica dla mieszkańców. Wyświetlony został film dokumentalny „Inne dzieci”, będący opowieścią o dramatycznym losie dzieci z Ugandy, które pragną lepszego życia.

czytaj więcej
Andrzejki – Granica 2016 - uczestnicy zabawy andrzejkowej

Andrzejki – Granica 2016 28.11.2016 11:05

Ostatnie dni listopada – to w całym kraju czas zabaw andrzejkowych. Podobnie było w Granicy. Mieszkańcy bawili się podwójnie. Organizatorzy mieli tyle zgłoszeń uczestnictwa w zabawie, że zaproponowali mieszkańcom dwa terminy.

czytaj więcej
Obchody Święta Niepodległości w Granicy

Obchody Święta Niepodległości w Granicy 07.11.2016 21:40

Mieszkańcy Granicy kilka dni przed Świętem Niepodległości spotkali się, aby upamiętnić dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. W świetlicy, w Granickiej Zatoce Kultury, odbyło się widowisko słowno-muzyczne, które przegotowali radni i członkowie Zarządu Osiedla Granica

czytaj więcej