Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.


Piknik odbył się w sobotę, 3 czerwca i wzorem lat ubiegłych został on przygotowany przy wsparciu gminy przez Radę Rodziców i Gminne Przedszkole w Michałowicach. A trzeba przyznać, że doskonale wiedzą jak zorganizować dzieciom świetną zabawę.

 

Oficjalne rozpoczęcie tej wspaniałej zabawy nastąpiło tuż przed godz. 11:00 kiedy to dyr. przedszkola, Renata Bontron wspólnie z wójtem gminy Michałowice, Krzysztofem Grabką dokonali formalnego otwarcia pikniku rodzinnego. Imprezy, na której atrakcji, zabawy, radości i uśmiechu nie brakowało. Zadbał o to m.in. aktor – Maciej Wilewski, który dbał o świetną atmosfer pikniku i nieustannie zapraszał dzieci i rodziców do wielu kącików ze specjalnie przygotowanymi na ten dzień atrakcjami.

 

Olbrzymi dmuchany statek zacumował przed przedszkolem, a dzieci migiem znalazły się na jego pokładzie. Na maluchów czekał również kącik baniek mydlanych gdzie każdy mógł bawić się robiąc małe i duże bańki. Jednak prawdopodobnie największą frajdę dzieciaki miały przy zabawie z pianą, gdzie bez ograniczeń okładały się nią z pełnym uśmiechem. Równie dużym zainteresowaniem – kolejka długa na ładnych kilka minut - cieszyły się przejażdżki na kucyku.

 

Piknik rodzinny to także świetna okazja do zaprezentowania talentów wokalno-tanecznych najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Przedszkolaki z grupy Motylki zaśpiewały „Wiosenną łąkę”, „Five”, a także zatańczyły „Polka skoczka”. Natomiast Tygryski, Pszczółki i Zajączki zaprezentowały układ choreograficzny „Taniec dworski”, którym to tańcem przedszkolaki zdobyły nagrodę na Festiwalu Przedszkolaków Mazovia 2017. Nie można też nie wspomnieć o pokazie mody ekologicznej, gdzie maluchy zaprezentowały stroje wykonane z surowców wtórnych.

 

Dużą atrakcją i mega niespodzianką dla przedszkolaków był występ ich opiekunek w przedstawieniu pt. „ZOO” na podstawie bajki Jana Brzechwy pod tym samym tytułem.

 

Oczywiście nie mogło też zabraknąć koncertu kierowanego przez Renatę Włodarek chóru „Czerwone Korale”. Bez wątpienia ich występ był dla uczestników pikniku nie lada atrakcją w trakcie, którego mogli razem z artystami zaśpiewać znane wszystkim piosenki.

 

Jak wiadomo w trakcie zabawy można zużyć sporo energii i czasem trzeba ją uzupełnić, ale i o to zadbali organizatorzy. Dla spragnionych i głodnych w kąciku łasucha czekało wiele serwowanych pyszności m.in. ciasta, ciasteczka, słodycze, owoce i napoje. Zdecydowana większość z serwowanych pyszności była przygotowana przez rodziców, więc smakowało rewelacyjnie.

 

Dzięki uprzejmości naszych strażaków z OSP w Nowej Wsi dzieci miały również okazję poznać wóz strażacki, który z pewnością na wielu i to nie tylko najmłodszych zrobił ogromne wrażenie.

 

 

Zobacz także

Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Jasełka (zdjęcie:Agnieszka Worobiec)

Działo się w michałowickim przedszkolu 13.02.2018 12:35

W pierwszym kwartale 2018 r. w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach odbyły się dwa wydarzenia kulturalne: Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka obchodzony bardzo uroczyście we wszystkich grupach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Krąg kobiet - Michałowice

Krąg kobiet - Michałowice Data wydarzenia: 15.02.2018

15 lutego rusza cykl warsztatów z serii "Krąg Kobiet", które poprowadzi Maria Ela Ziemkiewicz. Spotkania odbywać się będą w co drugi czwartek. Zapisy pod numerem telefonu 605 420 368. Na warsztaty zaprasza Zarząd Osiedla Michałowice. (15 lutego, godz. 18.00)

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej