Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak
Dumni dziadkowie. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Życzenia wszystkim babciom i dziadkom złożył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Przed michałowicką publiczności wystąpiło trio muzyczno-wokalne w składzie Alina Małachowska – piano, Zuzanna Skalska – śpiew i Tadeusz Drągowski – śpiew. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Podziękowania dla artystów za wspaniały koncert. fot. Mariusz Marcysiak Oczywiście tego popołudnia nie zabraknąć koncertu chóru Michałowiczanka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.


Tego dnia w sali przy ul. Raszyńskiej 34 spotkali się seniorzy zrzeszeni w Kole nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. I choć od kalendarzowego Dnia Babci i Dziadka minęło już kilka dni – dodajmy, że w tym czasie były ferie zimowe – to i tak okazja do świętowania sprawiła, że pojawiło się wielu gości. Wśród nich był także wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wraz z małżonką.

 

Samych wspaniałości życzę wszystkim babciom i dziadkom, a te piękne i symboliczne kwiaty składam na ręce przewodniczącej koła, Teresy Sładek – mówił wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne, w trakcie których oprócz koncertu kierowanego przez Piotra Gwiazdeckiego chóru „Michałowiczanka” seniorzy mieli także okazję wysłuchać wyjątkowego występu trio w składzie Alina Małachowska – piano, Zuzanna Skalska – śpiew i Tadeusz Drągowski – śpiew. W repertuarze artystów znalazły się takie piosenki jak: „W rytm walczyka serce śpiewa”, „Każdemu wolno kochać”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Umówiłem si z nią na dziewiątą”, „Nasza jest noc, jak w serenadzie” oraz „Lat dwadzieścia miał mój dziadek”.

 

Spotkania michałowickich seniorów zawsze są dobą okazją do wspólnych rozmów przy herbacie, kawie i słodkościach. Nie inaczej było i tym razem, kiedy to po występach artystów był czas na wspomnienia i opowieści o wnukach.

 

Babcia i dziadek to swego rodzaju instytucja, której pomoc w wychowaniu wnuków jest nieoceniona. Dlatego też z tego miejsca składamy wszystkim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wielu lat w zdrowiu, pełnych radości i rodzinnych chwil nie tylko od święta.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej
„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach 31.07.2017 07:05

Leżaki i światowa produkcja do obejrzenia pod chmurką czekało na chętnych chcących miło spędzić czas.

czytaj więcej