Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak
Dumni dziadkowie. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Życzenia wszystkim babciom i dziadkom złożył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Przed michałowicką publiczności wystąpiło trio muzyczno-wokalne w składzie Alina Małachowska – piano, Zuzanna Skalska – śpiew i Tadeusz Drągowski – śpiew. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Podziękowania dla artystów za wspaniały koncert. fot. Mariusz Marcysiak Oczywiście tego popołudnia nie zabraknąć koncertu chóru Michałowiczanka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.


Tego dnia w sali przy ul. Raszyńskiej 34 spotkali się seniorzy zrzeszeni w Kole nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. I choć od kalendarzowego Dnia Babci i Dziadka minęło już kilka dni – dodajmy, że w tym czasie były ferie zimowe – to i tak okazja do świętowania sprawiła, że pojawiło się wielu gości. Wśród nich był także wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wraz z małżonką.

 

Samych wspaniałości życzę wszystkim babciom i dziadkom, a te piękne i symboliczne kwiaty składam na ręce przewodniczącej koła, Teresy Sładek – mówił wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne, w trakcie których oprócz koncertu kierowanego przez Piotra Gwiazdeckiego chóru „Michałowiczanka” seniorzy mieli także okazję wysłuchać wyjątkowego występu trio w składzie Alina Małachowska – piano, Zuzanna Skalska – śpiew i Tadeusz Drągowski – śpiew. W repertuarze artystów znalazły się takie piosenki jak: „W rytm walczyka serce śpiewa”, „Każdemu wolno kochać”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Umówiłem si z nią na dziewiątą”, „Nasza jest noc, jak w serenadzie” oraz „Lat dwadzieścia miał mój dziadek”.

 

Spotkania michałowickich seniorów zawsze są dobą okazją do wspólnych rozmów przy herbacie, kawie i słodkościach. Nie inaczej było i tym razem, kiedy to po występach artystów był czas na wspomnienia i opowieści o wnukach.

 

Babcia i dziadek to swego rodzaju instytucja, której pomoc w wychowaniu wnuków jest nieoceniona. Dlatego też z tego miejsca składamy wszystkim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wielu lat w zdrowiu, pełnych radości i rodzinnych chwil nie tylko od święta.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Odwołane zajęcia w Michałowicach

Odwołane zajęcia w Michałowicach Data wydarzenia: 15.05.2018

Zarząd Osiedla Michałowice informuje, że zajęcia gimnastyczne i z jogi nie odbędą się w dniach:
15 - 17 maja.
Równocześnie zawiadamia, że trzy kolejne zajęcia z jogi (22, 23, 29 maja) rozpoczną się o godz. 18:00.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej