Dzień Kobiet z Polefką

11.03.2018 22:05     277

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.


Polefka, czyli: Joanna Mądry, Arkadiusz Smoleński, Michał Winiarski i Grzegorz Woś wspólnie dzielą swoją pasję śmiania się i dzielą się nią z innymi np. podczas występu w niedzielne popołudnie, 11 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

 

Okazją do występu, który zorganizowało Stowarzyszenie K40 był obchodzony kilka dni temu Dzień Kobiet. Dzień ważny dla pań i dzień o którym powinni pamiętać panowie. O święcie pań pamiętał wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który jeszcze przed występem złożył wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia. Oprócz życzeń były także symboliczne, ale jakże piękne kwiatki, którymi już na wejściu do urzędu gminy osobiście obdarowywał wójt. Życzenia, kwiaty i coś jeszcze. Klasyka dawnych lat, rajstopy. Prezent, który wprowadził panie w dobry humor.

 

Relacje damsko-męskie dnia codziennego zawsze są ciekawym i wdzięcznym obiektem różnych dowcipów. „Reklamacja”, to tytuł programu, z jakim wystąpił w niedzielne popołudnie kabaret Polefka. Tu także nie zabrakło absurdów ukazujących związek między kobietą i mężczyzną. Jak mówią sami artyści „Reklamacja, to potężna dawka humoru ni spod sroki ogona, ni spod lady, nawiązująca do kabaretów aktorskich i literackich najlepszego sortu.”

 

Teksty do niedzielnych scenek napisali Marcel Woźniak i Bartosz Ludkiewicz, a oprawę muzyczną zadbał Infinity DJS.

 

Po raz kolejny oferta kulturalna prezentowana w sali multimedialnej urzędu gminy sprawiła mieszkańcom wiele radości i zapewniła solidną dawkę świetnego humoru, a publiczność wypełniła sale do ostatniego miejsca.

 

Po występie, w imieniu publiczności, podziękowania artystom za wspaniały występ przekazał wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. Podziękowania poskutkowały występem na bis, w którym specjalnie dla pań, jedną z głównych ról zagrał sam wójt, tym samym debiutując w roli satyryka. 

 

Występ kabaretu Polefka został zorganizowany przez Stowarzyszenie K40 w ramach dotacji gminy Michałowice dla organizacji pozarządowych.

 

 

Zobacz także

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej
Mikołajkowa niespodzianka 2017. fot. Mariusz Marcysiak

Mikołajkowa niespodzianka 04.12.2017 17:50

Moc atrakcji i niesamowite emocje czekały na najmłodszych mieszkańców naszej gminy w minioną sobotę, 2 grudnia, w sali multimedialnej Urzędu Gminy.

czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Dobro czyń, wolontariuszem bądź! 27.11.2017 19:20

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w sali multimedialnej Urzędu Gminy odbyła się uroczysta gala na cześć działających na terenie naszej gminy wolontariuszy i wolontariatów.

czytaj więcej
Recital Zbigniewa Zamachowskiego. fot. Mariusz Marcysiak

Recital Zbigniewa Zamachowskiego 30.10.2017 09:05

Niedzielny recital Zbigniewa Zamachowskiego w sali multimedialnej urzędu gminy był pełen niespodzianek. Aktor zaprezentował się w nowej "odsłonie" - muzyka grającego na wielu instrumentach, a także, w jednym z utworów, na scenie towarzyszyła mu córka, Maria.

czytaj więcej