Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.
Warsztaty świąteczne w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Warsztaty świąteczne w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Warsztaty świąteczne w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Warsztaty świąteczne w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Warsztaty świąteczne w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Warsztaty świąteczne w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz. Świąteczne prezenty. Foto: bz. Idą święta - choinka prawie gotowa. Dekorowana przez Artura Kosterę, sołtysa sołectwa Komorów. Foto: bz. Przed warsztatami dzieci uczestniczyły w zajęciach Szalony Naukowiec . Foto: bz.
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z sołectwa Komorów spotkały się na warsztatach podczas których robiły świąteczne ozdoby. Świątecznie przystrojona została również świetlica w Kaliszowym Gaiku.


Warsztaty świąteczne są miejscową tradycją. Najchętniej uczestniczą w nich dzieci, ale również rodzice są mile widziani. Podczas niedzielnych zajęć robione były papierowe ozdoby na choinkę: bombki i inne zawieszki. Można było również malować bombki, a także robić stroiki z igliwia. Starannie uformowane zielone gałązki były łączone, a następnie zdobione kolorowymi tasiemkami i innymi ozdobami.

 

Każdego roku spotkanie to organizuje radna Katarzyna Parzyńska i sołtys Artur Kostera wraz z radą sołecką i zaprzyjaźnionymi mieszkańcami. Każdego roku też zadaniem sołtysa jest przygotowanie świątecznego drzewka. Tak było również i w tym roku. Choinka była dorodna, pierwsze światełka i bombki zawiesił oczywiście komorowski sołtys – Artur Kostera. Pomagali mu zgromadzeni mieszkańcy, a także dzieci, które przy strojeniu choinki zawsze mają dużo radości.

 

Niedzielne warsztaty robienia ozdób świątecznych poprzedzone były cyklicznymi warsztatami dla dzieci zatytułowanymi Szalony Naukowiec. Podczas tych zajęć dzieci obserwowały i uczestniczyły w eksperymentach chemicznych. Warsztaty te odbywać się będą również w 2018 roku.  Najbliższe zaplanowane są na 14 stycznia, o godz. 10.30. Kolejne odbywać się będą w każdą drugą niedzielę miesiąca. Warsztaty są bezpłatne, finansowane są z funduszu sołeckiego sołectwa Komorów. Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku szkolnym.

 

Dzieci po zakończonych zajęciach wróciły do domu z ozdobami świątecznymi, a w świetlicy, za sprawą wielu świątecznych dekoracji, zapanował bożonarodzeniowy nastrój. W tym nastroju organizatorzy: radna i sołtys zapraszają wszystkich mieszkańców sołectwa Komorów na świąteczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w świetlicy 17 grudnia, w niedzielę, o godz. 17.00. Zapraszamy!

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

KOMOROWSKIE WIANKI 2018; Foto: bz.

KOMOROWSKIE WIANKI 2018 26.06.2018 11:40

Komorowskie Wianki odbyły się w Kaliszowym Gaiku po raz piąty. Tradycyjnie była to bardzo udana zabawa! Festyn przygotowała Katarzyna Parzyńska, radna, Artur Kostera, sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Komorów oraz grupą przyjaciół, która znakomicie współpracuje z samorządowcami. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka z żoną. Wszyscy świetnie się bawili!


czytaj więcej
Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów 03.04.2018 21:50

Święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele katolickim to wielowiekowa tradycja. Tego dnia wierni przynoszą do kościołów koszyczki ze święconką. Poświęcone przez księdza pokarmy trafiają później na wielkanocny stół.

czytaj więcej
W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku 23.03.2018 10:50

Powoli zbliża się wiosna… zbliżają się też święta wielkanocne. Z tej okazji, w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, spotkali się seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów. Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku; foto: bz.

Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku 18.03.2018 18:50

Każdego roku, przed świętami, odbywają się w Kaliszowym Gaiku warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. A wszystko po to, aby święta były bardziej radosne i kolorowe!


czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów. Foto: bz

Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów 12.02.2018 09:35

W ostatnią sobotę karnawału bawili się mieszkańcy sołectwa Komorów. Tym razem tematem imprezy był świat bajek i baśni. Zabawa ostatkowa była bardzo udana.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów 18.12.2017 09:05

Wigilia w sąsiedzkim gronie w sołectwie Komorów na dobre wpisała się w tradycję tej miejscowości. Mieszkańcy tłumnie przybyli do świetlicy W kaliszowym gaiku, aby razem świętować czas przyjścia Jezusa Chrystusa na świat. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli radni gminni, z jej przewodniczącą Elżbietą Biczyk na czele, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, żoną i ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz

Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów 25.09.2017 10:10

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej
WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku

WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku 25.06.2017 10:40

Mieszkańcy sołectwa Komorów powitali lato wspólną zabawą i potańcówką. W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka. Wszyscy świetnie się bawili!

czytaj więcej