„Inne dzieci” - projekcja filmu w Granicy
Radny Przemysław Majtyka zaprasza na projekcję filmu Inne dzieci . Tuż przed projekcją - wprowadzenie W czasie projekcji, film oglądały również dzieci, które grają w piłkę.
Podobne tematy: Osiedle Granica

Projekcje filmów to kolejna, ciekawa propozycja radnych i Zarządu Osiedla Granica dla mieszkańców. Wyświetlony został film dokumentalny „Inne dzieci”, będący opowieścią o dramatycznym losie dzieci z Ugandy, które pragną lepszego życia.


Radni i Zarząd Osiedla Granica pozytywnie zaskakują mieszkańców ofertą kulturalno-rozrywkową w miejscowości. Od czasu kiedy do użytku mieszkańców oddana została świetlica "Granicka Zatoka Kultury" tablice ogłoszeni zwykle są zapełnione zaproszeniami i plakatami informującymi o kolejnych ciekawych wydarzeniach w świetlicy. I warto dodać, że mieszkańcy chętnie korzystają z zaproszeń, czego przykładem była choćby zabawa andrzejkowa, którą organizatorzy organizowali dwukrotnie.

 

Ciekawym ofertą jest projekt organizowania pokazów filmowych. Jako pierwszy wyświetlony został film zatytułowany "INNE DZIECI", film ten został wyświetlony w ramach VII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMÓW DOKUMENTALNYCH HUMANDOC. 

Jest to film dokumentalny, w reżyserii Pablo De La Chica i jest to inspirująca opowieść o potędze piłki nożnej, która może zmienić życie. A jednocześnie, a może przede wszystkim, jest to opowieść o dramatycznym losie dzieci z Ugandy, które za sprawą grania w piłkę nożną, widzą możliwość wyrwania się z otaczającej je biedy.   

Bohaterem filmu jest Mubiry Riganam, chłopiec, który uprawia ten sport każdego dnia. Dla niego sukcesy w piłce nożnej i dostęp do edukacji, są szansą na lepszą przyszłość. Chłopiec marzy, że strzeli kiedyś gola, dzięki któremu jego kraj zdobędzie Puchar Afryki.

 

Projekcja filmu odbyła się w niedzielę, 4 grudnia. Na następną, a będzie to  dokument "24 śniegi" zapraszamy już 18 grudnia. Projekcje odbywają się bez kosztów finansowych, w ramach współpracy radnych i Zarządu Osiedla Granica z organizatorem festiwalu HUMANDOC. 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy. Foto: bz

Wesołego Alleluja - spotkanie świąteczne w Granicy 26.03.2018 19:05

W sobotę, tuż przed niedzielą palmową, odbyło się świąteczne spotkanie seniorów z Granicy. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, radni z Granicy, przewodniczący i przedstawiciele Zarządu Osiedla Granica. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński poprowadził wspólną modlitwę.

czytaj więcej
Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy. Foto: bz.

Piosenka włoska i Święto Kobiet w Granicy 04.03.2018 21:25

4 marca, w granickiej świetlicy odbył się koncert największych włoskich przebojów. Koncert zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.

czytaj więcej
Święto Niepodległości w Granicy

Święto Niepodległości w Granicy 13.11.2017 14:55

W niedzielę, 12 listopada, mieszkańcy Granicy spotkali się, aby uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Obejrzeli monodram Ego te absolvo w wykonaniu Huberta Kułacza, a także śpiewali pieśni patriotyczne. W wieczorze uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną.

czytaj więcej
ZEBRANIE MIESZKAŃÓW OSIEDLA GRANICA; Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA GRANICA 19.09.2017 08:35

Zebranie mieszkańców osiedla Granica odbyło się 18 września, prowadził je Paweł Łąpieś, przewodniczący zarządu, a także radni z Granicy: Agnieszka Paradowska i Przemysław Majtyka.

czytaj więcej
Zajęcia plastyczne w Granicy, foto: bz

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRANICY 08.02.2017 10:45

W tym roku, w świetlicy w Granicy rozpoczął się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci, który finansowany jest z funduszu osiedla. Każde zajęcia są poświęcone innemu zagadnieniu, odbywają się raz w tygodniu. Prowadzi je Grzegorz Ojrzyński, artysta plastyk.

czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy; foto: bz

Karnawał w Granicy 05.02.2017 13:15

W sobotę, czwartego lutego odbył się bal karnawałowy w Granicy. Zorganizowany został przez radnych i zarząd osiedla, bawiło się wielu mieszkańców Granicy.

czytaj więcej
Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy - artyści i organizatorzy. Foto: bz

Piosenki Ireny Jarockiej w Granicy 09.01.2017 12:00

W niedzielę, 8 stycznia, w świetlicy w Granicy odbył się koncert Ludmiły Małeckiej, która śpiewała piosenki Ireny Jarockiej. Na fortepianie towarzyszył artystce Artur Grudziński.

czytaj więcej
Andrzejki – Granica 2016 - uczestnicy zabawy andrzejkowej

Andrzejki – Granica 2016 28.11.2016 11:05

Ostatnie dni listopada – to w całym kraju czas zabaw andrzejkowych. Podobnie było w Granicy. Mieszkańcy bawili się podwójnie. Organizatorzy mieli tyle zgłoszeń uczestnictwa w zabawie, że zaproponowali mieszkańcom dwa terminy.

czytaj więcej
Obchody Święta Niepodległości w Granicy

Obchody Święta Niepodległości w Granicy 07.11.2016 21:40

Mieszkańcy Granicy kilka dni przed Świętem Niepodległości spotkali się, aby upamiętnić dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. W świetlicy, w Granickiej Zatoce Kultury, odbyło się widowisko słowno-muzyczne, które przegotowali radni i członkowie Zarządu Osiedla Granica

czytaj więcej
Koncert Luigi Pagano w Granicy

Koncert Luigi Pagano w Granicy 24.10.2016 22:15

Koncert piosenki włoskiej to już kolejne wydarzenie muzyczne zorganizowane w ramach cyklu Granica Sunday Festival. Koncert odbył się w niedzielę, 23 października.

czytaj więcej