Kiermasz świąteczny w Michałowicach

10.12.2017 17:50     261

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.


Kiermasze świąteczne to świetna okazja do niebanalnych przedświątecznych zakupów. Nie inaczej było również w szkole w Michałowicach, gdzie na mieszkanców czekało 28 stoisk z rękodziełem i wieloma atrakcjami. W głównej mierze były to dzieła twórców rękodzieła ludowego i artystycznego, a wśród oferowanych wyrobów można było znaleźć różnego rodzaju ozdoby choinkowe i świąteczne m.in. koronkowe bombki, aniołki, stroiki wykonane z zaskakujących materiałów, wianki oraz dekoracje wykonane techniką decoupage. Zresztą jeśli chodzi o decoupage to w trakcie kiermaszu można było spróbować własnych sił i osobiście przygotować dowolną ozdobę świąteczną w czasie warsztatów, które poprowadziła Magdalena Aderek.

 

Dużym zainteresowaniem kupujących cieszyło się stoisko młodzieży z michałowickiej szkoły, na którym można było zakupić ozdoby wykonane przez dzieci z zerówek i świetlicy. Duży ruch panował również w kawiarence prowadzonej wspólnie przez dzieci i rodziców, a pyszne ciasta znikały w tempie, którego nie jedna kawiarnia by zazdrościła.

 

Kiermasz świąteczny to także sposobność do zakupu wyjątkowego i niepowtarzalnego prezentu dla naszych najbliższych. Wystawcy oferowali ręcznie wykonaną biżuterię, ceramikę, a także kolorowe i wesołe bibeloty.

 

Tegoroczny kiermasz miał wyjątkową oprawę, a to za sprawą występów dzieci z klas 0 i trochę starszych, które zaśpiewały znane wszystkim świąteczne piosenki i kolędy. Dzięki ich występom klimat kiermaszu stał się jeszcze bardziej świąteczny i radosny.

 

Okres świąteczny to również czas kiedy nasze serca otwierają się nieco szerzej i chętniej wspieramy różnego rodzaju akcje charytatywne. Tak jak to miało miejsce podczas zorganizowanego przez Szkołę Podstawową i Zarząd Osiedla Michałwoice kiermaszu. W jego trakcie prowadzona była sprzedaż kartek świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów szkół w Komorowie i Michałowicach, a także odbyła licytacja podarowanych przez wystawców przedmiotów. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom autystycznym z naszej gminie, których koszt dziennej rehabilitacji wynosi 100 zł.  

 

Warsztaty decoupage'u zostały sfinansowane z funduszu osiedla Michałowice. 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Warsztaty bębniarskie w Komorowie i Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty bębniarskie 25.02.2018 20:25

Doskonała okazja by poczuć afrykańskie rytmy i stać się mistrzem gry na djembe, najpopularniejszym afrykańskim instrumencie.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Turniej piłki ręcznej Mazovia Cup 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Mazovia Cup ponownie zdobyta 05.02.2018 11:05

Szczypiorniści z Michałowic ponownie zwyciężyli w Turnieju Mazovia Cup. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej