Kiermasz świąteczny w Michałowicach

10.12.2017 17:50     243

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.


Kiermasze świąteczne to świetna okazja do niebanalnych przedświątecznych zakupów. Nie inaczej było również w szkole w Michałowicach, gdzie na mieszkanców czekało 28 stoisk z rękodziełem i wieloma atrakcjami. W głównej mierze były to dzieła twórców rękodzieła ludowego i artystycznego, a wśród oferowanych wyrobów można było znaleźć różnego rodzaju ozdoby choinkowe i świąteczne m.in. koronkowe bombki, aniołki, stroiki wykonane z zaskakujących materiałów, wianki oraz dekoracje wykonane techniką decoupage. Zresztą jeśli chodzi o decoupage to w trakcie kiermaszu można było spróbować własnych sił i osobiście przygotować dowolną ozdobę świąteczną w czasie warsztatów, które poprowadziła Magdalena Aderek.

 

Dużym zainteresowaniem kupujących cieszyło się stoisko młodzieży z michałowickiej szkoły, na którym można było zakupić ozdoby wykonane przez dzieci z zerówek i świetlicy. Duży ruch panował również w kawiarence prowadzonej wspólnie przez dzieci i rodziców, a pyszne ciasta znikały w tempie, którego nie jedna kawiarnia by zazdrościła.

 

Kiermasz świąteczny to także sposobność do zakupu wyjątkowego i niepowtarzalnego prezentu dla naszych najbliższych. Wystawcy oferowali ręcznie wykonaną biżuterię, ceramikę, a także kolorowe i wesołe bibeloty.

 

Tegoroczny kiermasz miał wyjątkową oprawę, a to za sprawą występów dzieci z klas 0 i trochę starszych, które zaśpiewały znane wszystkim świąteczne piosenki i kolędy. Dzięki ich występom klimat kiermaszu stał się jeszcze bardziej świąteczny i radosny.

 

Okres świąteczny to również czas kiedy nasze serca otwierają się nieco szerzej i chętniej wspieramy różnego rodzaju akcje charytatywne. Tak jak to miało miejsce podczas zorganizowanego przez Szkołę Podstawową i Zarząd Osiedla Michałwoice kiermaszu. W jego trakcie prowadzona była sprzedaż kartek świątecznych wykonanych własnoręcznie przez uczniów szkół w Komorowie i Michałowicach, a także odbyła licytacja podarowanych przez wystawców przedmiotów. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom autystycznym z naszej gminie, których koszt dziennej rehabilitacji wynosi 100 zł.  

 

Warsztaty decoupage'u zostały sfinansowane z funduszu osiedla Michałowice. 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Turniej piłki ręcznej Mazovia Cup 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Mazovia Cup ponownie zdobyta 05.02.2018 11:05

Szczypiorniści z Michałowic ponownie zwyciężyli w Turnieju Mazovia Cup. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy Data wydarzenia: 07.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na cykl spotkań z zakresu pierwszej pomocy.

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
„Ławeczka” Aleksandra Gelmana. fot. Mariusz Marcysiak

„Ławeczka” Aleksandra Gelmana 08.11.2017 17:15

Nieustana gra pozorów i życiowe zawirowania dwójki bohaterów były tematem kameralnej opowieści pt. „Ławeczka”, którą to opowieść mieszkańcy osiedla Michałowice obejrzeli w niedzielę 5 listopada.

czytaj więcej
Szachy Wikingów. fot. Mariusz Marcysiak

Co to jest Kubb Viking? 30.10.2017 07:20

Kubb Viking to gra, która potocznie nazywana jest Szachami Wikingów. Ale czy szachy, to nie umysłowa gra?

czytaj więcej
Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK

Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK 11.10.2017 14:50

Już po raz trzeci szkoła podstawowa w Michałowicach gościła wolontariuszki w ramach projektu KIDSPEAK. Tym razem szkołę odwiedziły Daniela z Kolumbii oraz Kristine z Gruzji. Przez pięć dni ( 1- 8 października ) towarzyszyły one uczniom klas 4-7 w czasie ich lekcji.

czytaj więcej
Gra terenowa. fot. Mariusz Marcysiak

Gra terenowa – Michałowice-Osiedle 09.10.2017 21:20

Michałowice-Osiedle stały się w minioną sobotę, 07 października, obszarem rodzinnej gry terenowej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej