Klub Świetliki

28.02.2018 21:35     155
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak
W trakcie zajęć jest czas na odrabianie lekcji, fot. Mariusz Marcysiak zabawę i fot. Mariusz Marcysiak sport. fot. Mariusz Marcysiak Gorąca herbata w mroźny dzień, jest jak znalazł. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Tematem ostatnich zajęć był sport. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W trakcie zajęć jest też czas na pogaduchy. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: GOPS, Granica, Opacz-Kolonia

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.


Świetliki to placówka wsparcia dziennego, która działa w ramach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Michałowice i którą w ubiegłym roku do życia powołała Rada Gminy Michałowice.

 

Formuła w jakiej prowadzone są Świetliki, tzn. placówki opiekuńczo-wychowawczej, doskonale spełnia swoje zadanie. W trakcie zajęć, które w Granicy odbywają się dwa raz w tygodniu, tj. w środy godz. 14:00-17:30 i piątki 14:00-18:00 oraz w Opaczy-Kolonii w poniedziałki godz. 14:00-16:30, dzieci odrabiają lekcje, uczestniczą w zajęciach edukacyjnych i integracyjnych. Jest też czas na zabawę, zajęcia plastyczne, warsztaty kulinarne, a od czasu do czasu spotkanie z ciekawymi ludźmi lub też wycieczkę do kina.

 

W ostatnim czasie pośród licznych tematów zajęć były m.in. obchody Dnia Języka Ojczystego oraz zabawy sportowe. Język ojczysty mimo, iż na co dzień używany, niejednokrotnie potrafi sprawić nie lada niespodziankę, więc było i zabawnie i zagadkowo. Zajęcia sportowe to chyba najbardziej lubiane zajęcia przez najmłodszych uczestników klubu Świetliki. W ich trakcie każdy świetnie się bawi i nieźle szlifuje kondycję.

 

Klub Świetliki jest dedykowany dla dzieci w wieku 6-13 lat z rodzin zamieszkujących na terenie naszej gminy, a wsparcie i opiekę nad nimi sprawują wychowawczynie: Natalia Kremplak i Olga Danek. W przygotowaniach do zajęć wychowawczynie są także wspierane przez wolontariuszy, których praca jak zawsze jest nieoceniona.

 

Odpowiednie ukierunkowanie zajęć bardzo dobrze wpływa na rozwój edukacyjny dzieci, ale również rozwija pasje i umiejętności pracy w zespole. Oczywiście w trakcie zajęć jest też czas na rozmowy i profilaktykę zachowań ryzykownych.

 

Obserwując dzieci podczas zajęć, bez wątpienia można powiedzieć, że Świetliki są nie tylko atrakcją i miejscem pomocy w odrabianiu lekcji, ale także solidnym wsparciem rodziców.

 

 

Zobacz także

Podziel się z sąsiadem

Podziel się z sąsiadem 14.03.2018 14:45

Do 25 marca br. na terenie naszej gminy trwa świąteczna zbiórka żywności. Wszystkie darowane produkty zostaną przekazane osobom potrzebującym.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury. Foto: bz.

Piosenka francuska - koncert w Granickiej Zatoce Kultury 26.02.2018 11:25

W cyklu Granica Sunday Festival odbył się w świetlicy koncert piosenki francuskiej zatytułowany Chansons Françaises Chansons d’Amour. Wystąpiła Lydie Charlotte Kotlinski, na gitarze towarzyszył jej Sebastian Pikula. Mieszkańcy bawili się znakomicie.
czytaj więcej
Zabawa karnawałowa w Granicy! Foto: bz

Zabawa karnawałowa w Granicy! 29.01.2018 08:50

Zabawa karnawałowa w Granicy była w tym roku bardzo udana. Bawiło się blisko dziewięćdziesiąt osób. Zorganizowana została przez radnych i zarząd osiedla.

czytaj więcej
Koncert kolęd i pastorałek na Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędy i pastorałki na Granica Sunday Festival 08.01.2018 13:30

Ledwie kilka dni temu rozpoczął się nowy 2018 rok, a Granicka Zatoka Kultury na nowo otwiera swoje podwoje. Tym razem w ramach Granica Sunday Festival mieszkańcy mieli okazje wysłuchać wyjątkowego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludmiły Małeckiej.

czytaj więcej
Zabawa z Mikołajem w Granicy. Foto: Agnieszka Paradowska

Zabawa z Mikołajem w Granicy 18.12.2017 09:55

Dzieci z Granicy spotkały się z Mikołajem w niedzielę, 17 grudnia. Było przedstawienie Świąteczna gonitwa, świetna zabawa, słodki poczęstunek i wspaniałe prezenty. Imprezę zorganizowali radni i Zarząd Osiedla Granica.


czytaj więcej
Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy. Foto: bz.

Spotkanie świąteczne emerytów z Granicy 17.12.2017 11:15

Spotkanie opłatkowe seniorów z Granicy to już tradycja. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, radni z terenu Granicy jak również ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz Komorowskiej parafii.

czytaj więcej