Kolorowa wędrówka

27.02.2018 02:45     175
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak
Na przedstawienie w Nowej Wsi dzieci zaprosiła radna i zarazem przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak Świetlica wypełniona do ostatniego miejsca. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Kolorowa Wędrówka w Komorowie. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Kolorowa Wędrówka w Pęcicach Małych. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Na zakończenie przedstawienia był tez słodki poczęstunek od sołtysa, Zdzisława Krupy. fot.Mariusz Marcysiak

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.


W tą wyjątkową i zarazem niezwykłą podróż dzieci mogły się wybrać w sobotę, 24 lutego. Wszystko za sprawą przedstawienia, jakie przygotowali aktorzy Teatru Lalka, Aneta Jucejko - Pałęcka i Wojciech Pałęcki. Artyści nie po raz pierwszy gościli w naszej gminie i jak zawsze przygotowali dla najmłodszych wiele interaktywnych niespodzianek. 

 

Jak przystało na przedstawienie teatralne, tuż przed jego rozpoczęciem, widzów przywoływał trzykrotny dzwonek, tak aby każdy zdążył zająć wygodne dla siebie miejsce. Wszyscy gotowi, więc można zaczynać.  

 

Sympatyczny Stworek postanowił wyruszyć w poszukiwaniu zielonej krainy. Dlaczego zielonej? Ponieważ sam był zielony i uznał, że to będzie najlepsze miejsce dla niego. Z uporem przemierza coraz to inne kolorowe, bajkowe krainy, w których czekało na niego mnóstwo przygód. Na szczęście, w każdej z nich poznaje nowych przyjaciół, dzięki którym wędruje przez kolejne barwne światy. Niebieski, żółty, czerwony, biały, szary i w końcu zielony. Oczywiście przygoda bajkowego Stworka, jak to w bajce, zakończyła się dobrze, a dzieci z uśmiechami na twarzach opuszczały sołeckie świetlice.  

 

Sobotni teatrzyk okazał się wspaniałym wstępem do rodzinnej zabawy. Piękna, słoneczna pogoda i świeży śnieg, to niemal wymarzony czas na rodzinną zabawę. Po każdym przedstawieniu, czy to w Nowej Wsi, Komorowie, czy Pęcicach Małych można było spotkać całe rodziny na placach zabaw, gdzie radości był ciąg dalszy.

 

Teatrzyk „Kolorowa wędrówka” został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa: Nowa Wieś, Komorów oraz Pęcice Małe. 

 

Przypomnijmy, że w Nowej Wsi, sołectwie Komorów, Pęcicach Małych i Opaczy-Kolonii przedstawienia dla dzieci odbywają się cyklicznie już od kilku lat. Cieszą się one dużym powodzeniem. Najmłodsi chętnie przychodzą, aby poznać przygody i losy kolejnych bohaterów  opowieści.

(Tym razem, ze względu an przebudowę świetlicy w Opaczy- Kolonii przedstawienie nie mogło się tam odbyć).

 

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
WIECZÓR UWIELBIENIA - koncert w Komorowie; foto: bz.

WIECZÓR UWIELBIENIA - koncert w Komorowie 03.06.2018 07:45

Wieczór Uwielbienia - tak zatytułowany był czwartkowy koncert w Komorowie. Na letniej scenie na Placu Ignacego Jana Paderewskiego wystąpił zespół La Pallotina, który zgromadził wielu mieszkańców Komorowa i okolic.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej