Kolorowa wędrówka

27.02.2018 02:45     163
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak
Na przedstawienie w Nowej Wsi dzieci zaprosiła radna i zarazem przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. fot. Mariusz Marcysiak Świetlica wypełniona do ostatniego miejsca. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Kolorowa Wędrówka w Komorowie. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Kolorowa Wędrówka w Pęcicach Małych. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Na zakończenie przedstawienia był tez słodki poczęstunek od sołtysa, Zdzisława Krupy. fot.Mariusz Marcysiak

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.


W tą wyjątkową i zarazem niezwykłą podróż dzieci mogły się wybrać w sobotę, 24 lutego. Wszystko za sprawą przedstawienia, jakie przygotowali aktorzy Teatru Lalka, Aneta Jucejko - Pałęcka i Wojciech Pałęcki. Artyści nie po raz pierwszy gościli w naszej gminie i jak zawsze przygotowali dla najmłodszych wiele interaktywnych niespodzianek. 

 

Jak przystało na przedstawienie teatralne, tuż przed jego rozpoczęciem, widzów przywoływał trzykrotny dzwonek, tak aby każdy zdążył zająć wygodne dla siebie miejsce. Wszyscy gotowi, więc można zaczynać.  

 

Sympatyczny Stworek postanowił wyruszyć w poszukiwaniu zielonej krainy. Dlaczego zielonej? Ponieważ sam był zielony i uznał, że to będzie najlepsze miejsce dla niego. Z uporem przemierza coraz to inne kolorowe, bajkowe krainy, w których czekało na niego mnóstwo przygód. Na szczęście, w każdej z nich poznaje nowych przyjaciół, dzięki którym wędruje przez kolejne barwne światy. Niebieski, żółty, czerwony, biały, szary i w końcu zielony. Oczywiście przygoda bajkowego Stworka, jak to w bajce, zakończyła się dobrze, a dzieci z uśmiechami na twarzach opuszczały sołeckie świetlice.  

 

Sobotni teatrzyk okazał się wspaniałym wstępem do rodzinnej zabawy. Piękna, słoneczna pogoda i świeży śnieg, to niemal wymarzony czas na rodzinną zabawę. Po każdym przedstawieniu, czy to w Nowej Wsi, Komorowie, czy Pęcicach Małych można było spotkać cale rodziny na placach zabaw, gdzie radości był ciąg dalszy.

 

Teatrzyk „Kolorowa wędrówka” został sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa: Nowa Wieś, Komorów oraz Pęcice Małe. 

 

Przypomnijmy, że w Nowej Wsi, sołectwie Komorów, Pęcicach Małych i Opaczy-Kolonii przedstawieni dla dzieci odbywają się cyklicznie już od kilku lat. Cieszą się one dużym powodzeniem. Najmłodsi chętnie przychodzą, aby poznać przygody i losy kolejnych bohaterów  opowieści.

(Tym razem, ze względu an przebudowę świetlicy w Opaczy- Kolonii przedstawienie nie mogło się tam odbyć).

 

Zobacz także

Spotkanie wielkanocne Koła nr 7 Związku Emerytów i Rencistów w Komorowie

Spotkanie wielkanocne Koła nr 7 Związku Emerytów i Rencistów w Komorowie Data wydarzenia: 22.03.2018

Związek Emerytów i Rencistów, koło nr 7 Sołectwa Komorów zaprasza na spotkanie wielkanocne (22 marca, godz. 17:00).

czytaj więcej
Spotkanie Wielkanocne w Nowej Wsi

Spotkanie Wielkanocne w Nowej Wsi Data wydarzenia: 22.03.2018

Rada Sołecka Nowej Wsi i Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 3 w Nowej Wsi zapraszają na Spotkanie Wielkanocne (22 marca, godz.: 16:00).

czytaj więcej
Poświęcenie potraw

Poświęcenie potraw Data wydarzenia: 31.03.2018

Radni, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Komorów zapraszają na wspólne poświęcenie potraw (31 marca, godz. 10:30).

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś 05.02.2018 19:25

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.

czytaj więcej
26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie 05.02.2018 08:50

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Komorowie. Pieniądze do puszek zbierało 83. wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Odbyło się mnóstwo występów i dodatkowych atrakcji, m.in. jasełka, licytacje, kawiarenka, kiermasz "przydasiów".Tego dnia zebrano 54 tys. zł.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej