LATINO DAY W KOMOROWIE

24.10.2016 14:45     190
LATINO DAY W KOMOROWIE
Jednym z punktów programu była nauka robienia piniaty – ta twórcza praca zakończyła się jej spektakularnym rozbiciem. Kuchnia peruwiańska i nie tylko. Wielkim powodzeniem cieszył się napój z czarnej kukurydzy. Wystawa malarska Orlando Lazaro z Kuby. Warsztaty plastyczne Podczas wykonywania piniaty. Latynowski kurs tańca Warsztaty kulinarne Podczas przygotowywania potrawy SEBICZE (ryba macerowana w sosie z limonki). Rozbijanie piniaty. Dzieci oczekiwały na cukierki, które wypadały podczas uderzenia w piniatę.
Podobne tematy: osiedle Komorów

Latino Day – wydarzenie, które odbyło się w sobotę, 22 października, miało na celu przybliżenie kultury i życia mieszkańców Ameryki Łacińskiej.


Była to impreza kulturalno-rozrywkowa, która prezentowała tradycyjne tańce, potrawy, zwyczaje i filozofię dnia codziennego i świątecznego mieszkańców różnych regionów. Uczestniczyli w niej przedstawicieli różnych krajów Ameryki Łacińskiej.

 

Latino Day rozpoczął się po południu i był zorganizowany równolegle w trzech miejscach szkoły.

 

W holu szkoły była wystawa malarska Orlando Lazaro z Kuby. Na korytarzu odbywała się degustacja tradycyjnych dań kubańskich, meksykańskich, peruwiańskich i innych. Furorę robił napój z czarnej kukurydzy. Były również placki z zielonych bananów, ropa vieja i congris, czyli wołowina ryżem, a także picadillo po hawańsku, a na deser było pyszne ciasto z mleka i jajek. Wieczorem odbyły się warsztaty kuchni peruwiańskiej, które  poprowadził Doris Lopez de Witkowski, potem był pokaz gotowania na żywo, czyli specjały kuchni meksykańskiej, które poprowadziła Isabel Balderas.

 

Równolegle, w sali gimnastycznej, odbywały się warsztaty taneczne. Tancerze polscy, ale także z Dominikany i Kuby, prezentowali salsę, a także inne tańce krajów Ameryki Łacińskiej takie jak: bachata, merengue, rumba, reggae ton. Wielu mieszkańców wzięło udział w zajęciach, wytrwale opanowując kroki taneczne gorących tańców latynowskich. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się  pokaz zatytułowany „Szybkie historie miłosne z tanga” w wykonaniu Masoud i  Nataszy ze  szkoły Tangopoemat.

 

Była też oferta dla najmłodszych. Dzieci wraz z instruktorami  z Kuby i Meksyku wykonywały ozdoby. Jednym z punktów programu była nauka robienia piniaty – ta twórcza praca zakończyła się jej spektakularnym rozbiciem. Jak wiadomo nagrodą były wypadające z jej środka słodkości.

 

Podczas wieczoru odbyły się również wykłady, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, na temat  krajów Ameryki Łacińskiej. Podróżniczka i fotografka Renata Koper mówiła o swoich doświadczeniach związanych z podróżowaniem po Ameryce Łacińskiej, mówiła o rdzennych mieszkańcach tego regionu świata, prezentowała wspaniałe zdjęcia.

 

Latino Day zorganizował Zarząd Osiedla Komorów, z Iwoną Masłowską na czele,  komorowska szkoła oraz Stowarzyszenie Centrum Studiów Latynoamerykańskich działające przy Uniwersytecie Warszawskim. 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie

PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie Data wydarzenia: 25.02.2018

Interaktywne koncerty gordonowskie dla małych dzieci (do 5 lat) pt. PAPAPAMY - to propozycja Zarządu Osiedla Komorów dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców, dziadków, opiekunów (25 lutego, od.godz.10:45)

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz

AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców 17.09.2017 13:20

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie

ZIELONO MI - festyn w Komorowie 22.05.2017 10:05

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.

czytaj więcej
70. lecie biblioteki w Komorowie. foto: bz

70. lecie biblioteki w Komorowie 12.12.2016 10:10

Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji – słowa Marii Dąbrowskiej były mottem uroczystości z okazji 70 rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. W obchodach wziął udział Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i wielu mieszkańców Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich – wiernych czytelników komorowskiej biblioteki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców osiedla Komorów (fot. Beata Zybała)

Zebranie mieszkańców osiedla Komorów 21.09.2016 09:30

We wtorek, 20 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy i powiatu

czytaj więcej
Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa

Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa 04.04.2016 10:05

Tradycyjnie, kilka dni po świętach, 2 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci komorowskiego koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów 23.09.2015 09:45

We wtorek, 22 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy.

czytaj więcej
Zielono mi – piknik rodzinny w Komorowie

Zielono mi – piknik rodzinny w Komorowie 15.06.2015 10:25

W niedzielę, 14 czerwca, odbył się rodzinny piknik w stylu willowego Komorowa. Na Placu Paderewskiego zgromadziło się wielu mieszkańców naszej gminy. Zabawa trwała do późnego wieczora.

czytaj więcej
Wybory w Komorowie. Michał Jeżewski (w środku) przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów w towarzystwie członków Zarządu i Krzysztofa Grabki, wójta gminy Michałowice.

Wybory w Komorowie 16.04.2015 10:55

15 kwietnia, we środę, odbyły się w Komorowie wybory przewodniczącego i członków Zarządu Osiedla Komorów. Przewodniczącym został Michał Jeżewski, w skład zarządu weszło sześć osób. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej