Patriotycznie rozśpiewane Michałowice

21.11.2017 11:00     150

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.


18 listopada, Koło nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI) zaprosiło seniorów z Michałowic na szczególne wydarzenie jakim był koncert pieśni patriotycznej. Pieśni, które dawniej niosły żołnierzy do boju, a dziś przypominają nam o ich czynie i krwi, którą przelali za wolność i niepodległość naszej ojczyzny.

 

Występ kierowanego przez Piotra Gwiazdeckiego chóru „Michałowiczanka” jak zawsze zgromadził szeroką rzeszę widzów, a wśród nich nie zabrakło wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki wraz z małżonką oraz radnego Eugeniusza Hanca. Wszystkich przybyłych gości powitała i zaprosiła na koncert przewodnicząca koła nr 2, Teresa Sładek.

 

W trakcie sobotniego koncertu artyści zaprezentowali znane pieśni, marsze i hymny z lat, kiedy nasi rodacy walczyli „za wolność naszą i waszą”. Wśród wielu utworów znalazły się m.in. „Pieśń konfederatów barskich” „Marsz, Marsz Polonia”, „My pierwsza brygada”, „Pierwsza kadrowa” i „Ballada o rotmistrzu Pileckim”.

 

Spotkanie z pieśnią patriotyczną wprowadziło jego uczestników w czas wspomnień i rozmów związanych z odwagą i bohaterstwem walczących o niepodległość. Niepodległość, którą na 123 lata Polska straciła. Ten fakt podkreślał również w swoim wystąpieniu wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który życząc zebranym w sali przy Raszyńskiej 34, wszelkiej pomyślności z okazji niedawnego Święta Niepodległości powiedział, że musimy z dużym zapasem odrobić lata zniewolenia i cieszyć się z każdego dnia wolności i niepodległości naszej ojczyzny.

 

Podczas koncertu nie zabrakło również wspólnego śpiewania artystów z publicznością, co jak się okazało sprawiło wszystkim wiele radości. Po występie chóru „Michałowiczanka” przyszedł czas na sąsiedzkie rozmowy przy słodkim poczęstunku, kawie i herbacie, o co zadbali organizatorzy wydarzenia.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Krąg kobiet - Michałowice

Krąg kobiet - Michałowice Data wydarzenia: 15.02.2018

15 lutego rusza cykl warsztatów z serii "Krąg Kobiet", które poprowadzi Maria Ela Ziemkiewicz. Spotkania odbywać się będą w co drugi czwartek. Zapisy pod numerem telefonu 605 420 368. Na warsztaty zaprasza Zarząd Osiedla Michałowice. (15 lutego, godz. 18.00)

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Święto Niepodległości - 11 Listopad 2017r. fot. Mariusz Marcysiak

11 listopada – Święto Niepodległości 13.11.2017 21:35

W tym szczególnym dla wszystkich Polaków dniu, upamiętniamy odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. Z tej okazji, w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michałowicach, odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę oraz koncert pieśni patriotycznej.

czytaj więcej