Poczytam Wam…

21.11.2017 18:45     131
Poczytam Wam... fot. Mariusz Marcysiak
Rozgrzewka przed czytaniem? fot. Mariusz Marcysiak Poszukiwanie śladów wilka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Jak odnaleźć drogę Czerwonego Kapturka do domku babci? fot. Mariusz Marcysiak A jak przygotować strój Czerwonego Kapturka? fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak W niedzielę zabawy w Regułach było co niemiara. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Czy to może jest Czerwony Kapturek? fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły

Przyzwyczajenia, wiedza i umiejętności nabyte w młodym wieku bardzo często decydują o późniejszych zachowaniach i cechach dorosłego człowieka. Inicjatywa „Poczytam Wam…” idealnie wpisuje się w to twierdzenie i zachęca rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi z książką w ręku.


Tak poważna teza mogłaby się wydawać zbyt poważna jak na wiek 4-7 lat, ale odpowiednie i ciekawe podejście sprawia, że dzieci bardzo chętnie i bez wahania biorą udział w zabawie. Zabawie, której inicjatorkami i prowadzącymi społecznie spotkanie były mieszkanki Reguł: Agnieszka Zaborek oraz Małgorzata Posel, także członkini rady sołeckiej.

 

Niedzielne wydarzenie, 19 listopada było już drugim spotkaniem „ Poczytam Wam …”. Tym razem było o wilkach, tych dobrych, złych i zabawnych. Co mogło zaskoczyć uczestników, którzy po raz pierwszy wzięli udział w zabawie, to rozgrzewka. Po co rozgrzewka do czytania? Bo to było niezwykłe czytanie, czytanie interaktywne i pełne wspaniałej zabawy.

 

Wszyscy bez wyjątku rodzice, dzieci przystępują do poszukiwania śladów wilka pozostawionych w świetlicy przy ul. Wiejskiej. A nie było to łatwe, ponieważ w świetlicy były jeszcze ślady innych zwierząt. Wśród niedzielnych lektur znalazły się bajki „Zły wilk”, „Nusia i wilki” oraz „Czerwony Kapturek”. Ta ostania doczekała się również dodatkowych atrakcji. Organizatorki przygotowały dla dzieci specjalne charakteryzacje, które oczywiście trzeba było samemu zrobić z przygotowanych szablonów. Była również gra, w której dzieci losując trasy pomagały dziewczynce odnaleźć drogę do domku babci.

 

„Poczytam Wam…” to świetnie zaaranżowana zabawa. Czytanie bajek połączone z zaangażowaniem dzieci w role bohaterów to z pewnością świetny pomysł nie tylko na połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli naukę poprzez zabawę, ale także zwiększenie aktywności rodziców. Krótko mówiąc „Poczytam Wam…” to wesołe i szczęśliwe chwile dla całej rodziny, oczywiście szczególnie dla dzieci.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Gimnastyka twarzy

Gimnastyka twarzy Data wydarzenia: 24.05.2018

Sołtys i Rada Sołecka Reguł zapraszają na facefitness - czyli jak za pomocą prostych ćwiczeń wygładzić zmarszczki i modelować twarz (24 maja, godz. 18:00).

czytaj więcej
Debiuty - wystawa fotografii mieszkańców gminy (foto UG)

Wystawa fotografii 15.05.2018 09:10

W życiu każdego fotografa jednym z najważniejszych dni jest ten, kiedy to po raz pierwszy w wystawowej sali prezentuje swoje prace w formie dużych odbitek. Ten wyjątkowy dzień nastał dla uczestników warsztatów fotograficznych, które w roku 2016 i 2017 odbyły się w Michałowicach i Regułach.

czytaj więcej
Rodzinne Warsztaty Świąteczne w Regułach. fot. Małgorzta Posel

Rodzinne warsztaty świąteczne 18.03.2018 19:35

W atmosferze znakomitej zabawy mieszkańcy Reguł przygotowywali wielkanocne girlandy, wianki i świąteczne kartki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Bajko podróż z Aleksandrem Puszkinem. fot. Mariusz Marcysiak

Bajkowe podróże z literaturą dziecięcą 05.03.2018 21:55

Któż z nas nie chciałby na swojej drodze spotkać złotej rybki, która spełniłaby nasze życzenia. Te przyziemne i te najskrytsze.

czytaj więcej
Gordonki. fot. Mariusz Marcysiak

Gordonki bawią i uczą w Regułach 22.02.2018 12:50

Gordonki – czyli jak rozwijać zdolności muzyczne naszego dziecka.

czytaj więcej
Przedstawienie Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci . fot. Mariusz Marcysiak

Wizyta Mikołaja w Regułach 11.12.2017 10:10

Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Regułach. 04.12.2017 19:40

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.

czytaj więcej
Zabawa Andrzejkowa seniorów z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa seniorów - Reguły 25.11.2017 12:40

Andrzejki, to ostatni moment na dobrą zabawę przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji skorzystali seniorzy z Reguł i zorganizowali swoją pierwszą zabawę andrzejkową.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Przebudowa ul. Regulskiej w Regułach 21.11.2017 13:25

Na tę inwestycję mieszkańcy Reguł czekali od wielu lat. Będąca drogą powiatową ul. Regulska doczekała się przebudowy.

czytaj więcej