Pożegnanie Lata w Michałowicach Wsi

17.09.2017 21:05     237
Pożegnanie lata z sąsiadem w Michałowicach Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Na placu przy Kolejowej i Kasztanowej na mieszkańców Michałowic Wsi czekało sporo atrakcji. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak i wyścigi stonogi. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Wieś

Tuż przed kalendarzowym zakończeniem lata, dokładnie 16 września, mieszkańcy Michałowic-Wsi spotkali się na corocznym ognisku „Pożegnaj lato z sąsiadem”.


„Pożegnaj lato z sąsiadem” stało się już w Michałowicach-Wsi imprezą cykliczną, która zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców sołectwa. W tym roku pogoda nieco nie dopisała, ale to zupełnie nie przeszkadzało uczestnikom sobotniej zabawy, których ponad 100 przybyło na teren przy ul. Kolejowej i ul. Kasztanowej. Mieszkańcy doskonale wiedzą, że dobra zabawa to nie tylko dobra pogoda, a przede wszystkim świetne towarzystwo i atmosfera, a tego w Michałowicach- Wsi nie brakowało.

 

Wszystko rozpoczęło się kilka minut po 18. Plac, na którym odbywało się ognisko, zaczął się wypełniać całymi rodzinami. Impreza miała charakter rodzinno-sąsiedzki, więc wszelkie napoje, kiełbaski i przekąski przynosili sami uczestnicy, ale o oprawę zadbała już sołtys, Adriana Król-Popiel wraz z radą sołecką. Przypomnimy, że „Pożegnanie lata z sąsiadem” odbyło się w Michałowicach- Wsi już po raz siódmy.

 

Wspólne biesiadowanie przy ognisku to dla dorosłych często powroty do młodości i wspomnień z nią związanych. Któż nie pamięta śpiewania przy ognisku „Bieszczadzkiego Rock’n’rolla”, „Kei”, czy „Teksańskiego”. Dla najmłodszych dzieci ognisko to niezła frajda z pieczenia kiełbasek. Zresztą tego dnia na dzieci i rodziców czekało znacznie więcej atrakcji na placu przy Kolejowej i Kasztanowej. Sprawnościowy tor przeszkód, przeciąganie liny, drużynowy wyścig stonogi, balonowe cudaki, zabawy taneczne i do tego rywalizacja rodzin w grach zespołowych. Jak żegnać lato, to z uśmiechem na buziach, że już z rok znów będzie z nami.  

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Michałowice Wieś - bal karnawałowy 2018r. fot. Mariusz Marcysiak

Ach karnawał, karnawał 12.02.2018 21:10

Miniony weekend był już ostatnim w tegorocznym karnawale i jedną z ostatnich okazji do hucznej zabawy. Z tej możliwości postanowili skorzystać mieszkańcy Michałowic Wsi i 10 lutego wspólnie bawili się na balu karnawałowym.

czytaj więcej
Andrzejkowe Michałowice-Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejkowe Michałowice-Wieś 28.11.2017 11:45

W sołectwie Michałowice już taką tradycję mają, by w andrzejkowy wieczór spotkać się na tańcach i dobrej zabawie.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Michałowic Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Michałowice Wieś z uchwalonym funduszem na 2018 r. 22.09.2017 10:15

Sprawozdanie z działalności sołtys i rady sołeckiej oraz podsumowanie z realizacji uchwały i wniosków z 27 września 2016 r., były jednymi z tematów corocznego zebrania mieszkańców Michałowic Wsi.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej
fot. Adriana Król-Popiel

Warsztaty zdobienia pierniczków 19.12.2016 11:20

Z myślą o zbliżających się świętach dzieci z Michałowic–Wsi uczestniczyły w warsztatach, dzięki którym zgłębiły sztukę ozdabiania pierniczków.

czytaj więcej
Warsztaty Zabawa ze śniegiem . fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa ze śniegiem – Michałowice-Wieś 11.12.2016 22:25

Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na poszerzenie wiedzy najmłodszych, bo przecież każde dziecko lubi zabawę i eksperymenty.

czytaj więcej
Zabawa andrzejkowa - Michałowice Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa andrzejkowa – Michałowice 20.11.2016 20:35

Zabawa andrzejkowa zdarza się raz w roku, dlatego warto zadbać o to, aby spędzić ją w znakomitym towarzystwie, przy świetnej muzyce i w wyśmienitym nastroju tak, jak zrobili to mieszkańcy sołectwa Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty fotograficzne.

Warsztaty fotograficzne 26.10.2016 10:30

Fotografia jest wspaniałym hobby stając się dla wielu osób prawdziwą pasją. Jednak, kiedy robimy zdjęcia, to niejednokrotnie okazuje się, że efekty naszej pracy nie są takie, jakich się spodziewaliśmy. Zdjęcia są nie ostre, prześwietlone lub też niedoświetlone, a kadr ucieka gdzieś w siną dal.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców sołectwa Michałowice-Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Michałowic-Wsi 27.09.2016 22:15

We wtorek, 27 września w sali przy ul. Raszyńskiej 34 w Michałowicach, odbyło się zwołane przez sołtys, Adriannę Król-Popiel zebranie mieszkańców sołectwa Michałowice-Wieś

czytaj więcej