Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz
Katarzyna Parzyńska, radna, Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną Grażyną i Artur Kostera, sołtys zapraszają na piknik Pożegnanie lata w sołectwie Komorów; Foto: bz Biesiada na pikniku; Foto: bz Grochówka była wyśmienita! Foto: bz Mieszkańców sołectwa Komorów na pikniku odwiedzili: Zdzisław Krupa, sołtys Pęcic Małych i Edward Chruściak, sołtys Suchego Lasu; Foto: bz Mieszkańcy bawili się przy muzyce muzyków z Komorowa; Foto: bz Wspólna zabawa; Foto: bz
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


Piknik  „Pożegnanie lata” dla mieszkańców sołectwa Komorów przygotowała Rada Sołecka z sołtysem Arturem Kostrerą i radną Katarzyną Parzyńską, na czele. Samorządowców od lat wspierają mieszkańcy, którzy bardzo chętnie uczestniczą we wszystkich pomysłach i działaniach. Największą atrakcją pikniku była oczywiście zabawa taneczna na dechach i ognisko. Mieszkańcy sołectwa już nie raz pokazali że potrafią się świetnie bawić.

 

Były też atrakcje dla całych rodzin. Pobliski plac zabaw wypełniony był dziećmi. Dorośli natomiast mieli okazję do rozmów. Ognisko było gotowe do rozpalenia już po południu. I choć piknik rozpoczął się o osiemnastej, mieszkańcy, szczególnie ci, którzy postanowili uczestniczyć w pikniku z dziećmi, pojawili się wcześniej. Dzień był ciepły i pogodny, pomimo, że wcześniej padał deszcz.

 

Na ognisku pieczono kiełbaski i chleb. Dużym powodzeniem cieszyły się pieczone ziemniaki, które, według zachęty organizatorów, warto było jeśli z marynowanymi śledziami i ogórkiem. Był oczywiście smalec domowej roboty, a także wspaniałe ciasta i ciasteczka. Była także strażacka grochówka. Około godziny dwudziestej strażacy z Nowej Wsi przywieźli gorącą i pożywną zupę ze świeżymi bułkami. Wokół nich ustawiała się ogromna kolejka. Tego wieczoru grał zespół z Komorowa. Przy muzyce disco i pop wszyscy świetnie się bawili. Tańczyły dzieci, tańczyli ich rodzice i dziadkowie. Zabawa była znakomita!  

 

W pikniku uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, z żoną, a także przedstawiciele sąsiedzkich sołectw i osiedli. Obecny był sołtys Suchego Lasu – Edward Chruściak i i Zdzisław Krupa – sołtys Pęcic Małych.  

 

Piknik na „Pożegnanie lata” sądząc po frekwencji, stał się komorowską tradycją. Tradycją są też „Wianki” i spotkania przedświąteczne.  Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!   Impreza sfinansowana została z funduszu sołeckiego sołectwa Komorów, zgodnie z głosowaniem mieszkańców.

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

KOMOROWSKIE WIANKI 2018; Foto: bz.

KOMOROWSKIE WIANKI 2018 26.06.2018 11:40

Komorowskie Wianki odbyły się w Kaliszowym Gaiku po raz piąty. Tradycyjnie była to bardzo udana zabawa! Festyn przygotowała Katarzyna Parzyńska, radna, Artur Kostera, sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Komorów oraz grupą przyjaciół, która znakomicie współpracuje z samorządowcami. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka z żoną. Wszyscy świetnie się bawili!


czytaj więcej
Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów 03.04.2018 21:50

Święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele katolickim to wielowiekowa tradycja. Tego dnia wierni przynoszą do kościołów koszyczki ze święconką. Poświęcone przez księdza pokarmy trafiają później na wielkanocny stół.

czytaj więcej
W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku 23.03.2018 10:50

Powoli zbliża się wiosna… zbliżają się też święta wielkanocne. Z tej okazji, w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, spotkali się seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów. Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku; foto: bz.

Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku 18.03.2018 18:50

Każdego roku, przed świętami, odbywają się w Kaliszowym Gaiku warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. A wszystko po to, aby święta były bardziej radosne i kolorowe!


czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów. Foto: bz

Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów 12.02.2018 09:35

W ostatnią sobotę karnawału bawili się mieszkańcy sołectwa Komorów. Tym razem tematem imprezy był świat bajek i baśni. Zabawa ostatkowa była bardzo udana.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów 18.12.2017 09:05

Wigilia w sąsiedzkim gronie w sołectwie Komorów na dobre wpisała się w tradycję tej miejscowości. Mieszkańcy tłumnie przybyli do świetlicy W kaliszowym gaiku, aby razem świętować czas przyjścia Jezusa Chrystusa na świat. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli radni gminni, z jej przewodniczącą Elżbietą Biczyk na czele, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, żoną i ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku 11.12.2017 12:30

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z sołectwa Komorów spotkały się na warsztatach podczas których robiły świąteczne ozdoby. Świątecznie przystrojona została również świetlica w Kaliszowym Gaiku.

czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej
WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku

WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku 25.06.2017 10:40

Mieszkańcy sołectwa Komorów powitali lato wspólną zabawą i potańcówką. W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka. Wszyscy świetnie się bawili!

czytaj więcej