Spotkanie wielkanocne emerytów z sołectwa Komorów; foto. bz.
Spotkanie wielkanocne emerytów z sołectwa Komorów; foto: bz. W spotkaniu świątecznym komorowskich emerytów uczestniczyli, od lewej: Artur Kostera, sołtys, Katarzyna Parzyńska, radna i Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. Zebranych pości powitała przewodnicząca Koła Urszula Skwierczyńska; foto: bz. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, modlił się wraz z seniorami z sołectwa Komorów; foto: bz. Poświęcenie pokarmu; foto: bz. Spotkanie wielkanocne w Kaliszowym Gaiku; foto: bz. Spotkanie wielkanocne w Kaliszowym Gaiku; foto: bz. Katarzyna Parzyńśka, radna, składa wszystkim najlepsze świąteczne życzenia; foto: bz. Przy świątecznym stole; foto: bz. Wesołych Świąt! foto: bz.
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

Spotkanie wielkanocne seniorów z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów odbyło się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku. Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, radna Katarzyna Parzyńska, sołtys Artura Kostera i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.


Zebranych gości powitała przewodnicząca Koła,  Urszula Skwierczyńska. Uczestników przywitały także pięknie przystrojone stoły, na których nie mogło zabraknąć wielkanocnych przysmaków. Spotkanie seniorów sołectwa Komorów rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i poświęcenia pokarmów świątecznych. Ksiądz prałat Andrzej Perdzyński, proboszcz komorowskiej parafii życzył zebranym, aby w sercach zebranych zagościł pokój i wybaczenie. Powiedział, że wielki post to wspaniały czas na pojednanie z bliźnimi. Zachęcał wszystkich do uczestniczenia w uroczystościach świątecznych w wielkim tygodniu.  

 

Krzysztof Grabka, wójt gminy, życzył zebranym gościom radości i pogody ducha, powiedział, że wiosna to taki czas, który przynosi nadzieję. W drugiej części wypowiedzi odniósł się do projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Zachęcał mieszkańców, aby wykazali czujność i bacznie obserwowali wszystkie działania z tym związane. Zachęcał też do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Wskazał na różne aspekty, jak choćby wiele niewidomych, które niesie ze sobą proponowany projekt ustawy.  

 

Życzenia seniorom złożyła Katarzyna Parzyńska, radna, a także Artur Kostera, sołtys. Przedstawiciele lokalnej władzy życzyli emerytom zdrowia i radości, a także, życzyli sobie wzajemnie dalszej, bardzo dobrej współpracy. Artur Kostera przygotował drobne świąteczne upominki – piernikowe baranki i kurczaczki. Gratulujemy pomysłu!

 

Podczas spotkania panował świąteczny, uroczysty nastrój. Nastrój serdeczności i radości. A potem był czas na poczęstunek i rozmowy. Warto dodać, że świetlica była bardzo gustownie udekorowana świątecznymi stroikami. W takim entourage'u święta będą znakomite!  

Organizatorzy zapraszają na tradycyjne już święcenie pokarmu wielkanocnego w wielką sobotę.

Święcenie odbędzie się w Kaliszowym Gaiku o godzinie 10.00. Zapraszamy!

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

KOMOROWSKIE WIANKI 2018; Foto: bz.

KOMOROWSKIE WIANKI 2018 26.06.2018 11:40

Komorowskie Wianki odbyły się w Kaliszowym Gaiku po raz piąty. Tradycyjnie była to bardzo udana zabawa! Festyn przygotowała Katarzyna Parzyńska, radna, Artur Kostera, sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Komorów oraz grupą przyjaciół, która znakomicie współpracuje z samorządowcami. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka z żoną. Wszyscy świetnie się bawili!


czytaj więcej
Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów 03.04.2018 21:50

Święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele katolickim to wielowiekowa tradycja. Tego dnia wierni przynoszą do kościołów koszyczki ze święconką. Poświęcone przez księdza pokarmy trafiają później na wielkanocny stół.

czytaj więcej
W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku 23.03.2018 10:50

Powoli zbliża się wiosna… zbliżają się też święta wielkanocne. Z tej okazji, w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, spotkali się seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów. Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku; foto: bz.

Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku 18.03.2018 18:50

Każdego roku, przed świętami, odbywają się w Kaliszowym Gaiku warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. A wszystko po to, aby święta były bardziej radosne i kolorowe!


czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów. Foto: bz

Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów 12.02.2018 09:35

W ostatnią sobotę karnawału bawili się mieszkańcy sołectwa Komorów. Tym razem tematem imprezy był świat bajek i baśni. Zabawa ostatkowa była bardzo udana.

czytaj więcej
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów 18.12.2017 09:05

Wigilia w sąsiedzkim gronie w sołectwie Komorów na dobre wpisała się w tradycję tej miejscowości. Mieszkańcy tłumnie przybyli do świetlicy W kaliszowym gaiku, aby razem świętować czas przyjścia Jezusa Chrystusa na świat. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli radni gminni, z jej przewodniczącą Elżbietą Biczyk na czele, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, żoną i ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku 11.12.2017 12:30

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z sołectwa Komorów spotkały się na warsztatach podczas których robiły świąteczne ozdoby. Świątecznie przystrojona została również świetlica w Kaliszowym Gaiku.

czytaj więcej
Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz

Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów 25.09.2017 10:10

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej