Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś

05.02.2018 19:25     732
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Jeszcze tylko pamiątkowe selfie i zabawę można zaczynać. fot. Mariusz Marcysiak A na zabawę zaprasza radna Nowej Wsi i zarazem przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk fot. Mariusz Marcysiak Wspaniałe stroje, fot. Mariusz Marcysiak i wyśmienite nastroje były wszechobecne. fot. Mariusz Marcysiak Na parkiecie przeważały stroje rodem z lat 20-tych. fot. Mariusz Marcysiak W trakcie balu można było również dać szansę szczęściu i wygrać coś w kole fortuny. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Tak bawił uczestników balu przebój Y.M.C.A zespołu Village People. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.


Podobnie jak w latach ubiegłych na tą wspaniałą zabawę, mieszkańcy wybrali się do remizy strażackiej przy ul. Głównej 2, gdzie o wyśmienitą atmosferę zadbał wodzirej, Jakub Skalmierski wraz z ekipą DJ Show. Oj, działo się, działo.

 

Zanim jednak wszyscy dali się porwać szalonej zabawie jej uroczystego otwarcia w imieniu organizatorów dokonała  radna  Nowej Wsi i zarazem przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. Nie zabrakło również życzeń wspaniałej i niezapomnianej zabawy, a widząc pieczołowicie przygotowane kreacje kostiumowe uczestników balu, to gwarancja spełnienia życzeń była pewna na 100%. Zresztą na potwierdzenie tego nie trzeba było długo czekać. Pierwsze rytmy dominikańskiej bachaty sprawiają, że na parkiecie pojawia się ponad sto osób. Czyli wszyscy, którzy 3 lutego wzięli udział w coroczny balu karnawałowym mieszkańców Nowej Wsi.

 

O takich balach zwykło się mówić „bal na sto pas”. I tak właśnie było. Jakub Skalmierski z Grupą DJ Show zapewnili uczestnikom nieustający ciąg wspaniałej zabawy. Z głośników rozbrzmiewa jeden z najbardziej znanych przebojów zespołu Village People Y.M.C.A. i wszyscy razem tańczą choreografią przygotowaną przez wodzireja. Tu speszymy donieść, że na parkiecie w Nowej Wsi coś takiego jak różnica wieku nie istnieje, a dobra muzyka, to ta przy której bawimy się najlepiej. 

 

Sporo się działo również w pobliżu stolika dj-a, gdzie jedną z atrakcji tego wieczoru była zabawa z "kołem fortuny”. Pary podchodzą, kręcą kołem i wykonują wskazane przez strzałkę jedno z zadań, wśród których m.in. był  taniec z wodzirejem czy muzyczna dedykacja. I choć na kole znajdowało się pole "bankrut”, to tak się składało, że żadnej parze nie udało go się wylosować.

 

Oczywiście jak bal, to bal, więc w jego trakcie odbył się również konkurs na króla i królową, a o zwycięstwie decydowały takie elementy jak: przygotowanie kostiumowe, umiejętności taneczne i chęć dobrej zabawy.

 

Czas szybko płynie, a przy dobrej zabawie jeszcze szybciej. Po balu pozostaną wspaniałe wspomnienia i oczywiście zdjęcia oraz sympatia do wszystkich, z którymi dzieliliśmy wspólne przeżycia. No i oczekiwanie na kolejną “imprezę sąsiedzką” w sołectwie.

 

Zabawa karnawałowa w Nowej Wsi została zorganizowana przez radnych, sołtysa oraz radę sołecką, a sfinansowana była z funduszu sołeckiego.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Dziecka w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w Nowej Wsi 05.06.2018 22:05

Nie ma nic wspanialszego niż radość dziecka, dlatego też gry, zabawy, konkursy, tańce oraz całe mnóstwo atrakcji wypełniło piknik rodziny, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w niedzielę, 3 czerwca, w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Dziecięce zawody wędkarskie w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Dziecięce zawody wędkarskie 05.06.2018 20:20

3 czerwca najmłodsi mieszkańcy Nowej Wsi spróbowali swoich sił w dorocznych zawodach w wędkowaniu spławikowym.

czytaj więcej
Spotkanie z Tomaszem Pospiesznym autorem książki: Nieskalana sławą. fot. Mariusz Marcysiak

Nieskalana sławą 30.05.2018 10:25

Maria Skłodowska-Curie, historia wyjątkowej kobiety, która dzięki ciężkiej pracy, odwadze i uporowi wstrząsnęła światem nauki, ale przede wszystkim wpłynęła na życie ludzkości.

czytaj więcej
Zawody spławikowe nad Smugiem. fot. Mariusz Marcysiak

Świetny wynik zawodów wędkarskich na Smugu 23.04.2018 18:30

Mistrzostwo Klubu Wędkarskiego z Nowej Wsi o puchar wójta gminy Michałowice rozstrzygnięte, a waga złowionych ryb przekroczyła 140 kg.

czytaj więcej
Smakowity włoski klimat - warsztaty kulinarne w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Smakowity włoski klimat 09.04.2018 11:55

Świat stoi otworem i można go poznawać na wiele sposobów. Jednym z nich jest kuchnia, a dokładniej mówiąc warsztaty kulinarne, które w minioną sobotę, 7 kwietnia. odbyły się w nowowiejskiej świetlicy.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie Wielkanocne Koła nr 3 w Nowej Wsi 23.03.2018 08:50

W licznym gronie członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowej Wsi spotkali się, aby złożyć sobie świąteczne życzenia i symbolicznie podzielić się jajeczkiem.

czytaj więcej
Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański. fot. Mariusz Marcysiak

Bornus Consort – franciszkański chorał gregoriański 11.03.2018 21:30

Śpiew, który nastraja do modlitwy, wycisza i pomaga w jej kontemplacji.

czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Teatrzyk Kolorowa Wędrówka. fot. Mariusz Marcysiak

Kolorowa wędrówka 27.02.2018 02:45

Dziecięca wyprawa w świat kolorów w poszukiwaniu zielonej krainy.

czytaj więcej