Tak się bawi, tak się bawi Nowa Wieś

05.02.2018 19:25     573
Bal karnawałowy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak
Jeszcze tylko pamiątkowe selfie i zabawę można zaczynać. fot. Mariusz Marcysiak A na zabawę zaprasza radna Nowej Wsi i zarazem przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk fot. Mariusz Marcysiak Wspaniałe stroje, fot. Mariusz Marcysiak i wyśmienite nastroje były wszechobecne. fot. Mariusz Marcysiak Na parkiecie przeważały stroje rodem z lat 20-tych. fot. Mariusz Marcysiak W trakcie balu można było również dać szansę szczęściu i wygrać coś w kole fortuny. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Tak bawił uczestników balu przebój Y.M.C.A zespołu Village People. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Nowa Wieś

Bal karnawałowy w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku odbył się już po raz szósty.


Podobnie jak w latach ubiegłych na tą wspaniałą zabawę, mieszkańcy wybrali się do remizy strażackiej przy ul. Głównej 2, gdzie o wyśmienitą atmosferę zadbał wodzirej, Jakub Skalmierski wraz z ekipą DJ Show. Oj, działo się, działo.

 

Zanim jednak wszyscy dali się porwać szalonej zabawie jej uroczystego otwarcia w imieniu organizatorów dokonała  radna  Nowej Wsi i zarazem przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk. Nie zabrakło również życzeń wspaniałej i niezapomnianej zabawy, a widząc pieczołowicie przygotowane kreacje kostiumowe uczestników balu, to gwarancja spełnienia życzeń była pewna na 100%. Zresztą na potwierdzenie tego nie trzeba było długo czekać. Pierwsze rytmy dominikańskiej bachaty sprawiają, że na parkiecie pojawia się ponad sto osób. Czyli wszyscy, którzy 3 lutego wzięli udział w coroczny balu karnawałowym mieszkańców Nowej Wsi.

 

O takich balach zwykło się mówić „bal na sto pas”. I tak właśnie było. Jakub Skalmierski z Grupą DJ Show zapewnili uczestnikom nieustający ciąg wspaniałej zabawy. Z głośników rozbrzmiewa jeden z najbardziej znanych przebojów zespołu Village People Y.M.C.A. i wszyscy razem tańczą choreografią przygotowaną przez wodzireja. Tu speszymy donieść, że na parkiecie w Nowej Wsi coś takiego jak różnica wieku nie istnieje, a dobra muzyka, to ta przy której bawimy się najlepiej. 

 

Sporo się działo również w pobliżu stolika dj-a, gdzie jedną z atrakcji tego wieczoru była zabawa z "kołem fortuny”. Pary podchodzą, kręcą kołem i wykonują wskazane przez strzałkę jedno z zadań, wśród których m.in. był  taniec z wodzirejem czy muzyczna dedykacja. I choć na kole znajdowało się pole "bankrut”, to tak się składało, że żadnej parze nie udało go się wylosować.

 

Oczywiście jak bal, to bal, więc w jego trakcie odbył się również konkurs na króla i królową, a o zwycięstwie decydowały takie elementy jak: przygotowanie kostiumowe, umiejętności taneczne i chęć dobrej zabawy.

 

Czas szybko płynie, a przy dobrej zabawie jeszcze szybciej. Po balu pozostaną wspaniałe wspomnienia i oczywiście zdjęcia oraz sympatia do wszystkich, z którymi dzieliliśmy wspólne przeżycia. No i oczekiwanie na kolejną “imprezę sąsiedzką” w sołectwie.

 

Zabawa karnawałowa w Nowej Wsi została zorganizowana przez radnych, sołtysa oraz radę sołecką, a sfinansowana była z funduszu sołeckiego.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu Data wydarzenia: 01.03.2018

PGE Rejon energetyczny Pruszków informuje o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej 1 marca (czwartek), w godz. 8.00-13.00 w miejscowościach: Granica oraz Nowa Wieś.

czytaj więcej
Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości – Nowa Wieś 13.01.2018 11:20

Rozpoczęły się Gminne Obchody 100. lecia Niepodległości. Pierwszym wydarzeniem, które zainaugurowało tegoroczne obchody było widowisko artystyczne w wykonaniu uczniów klasy III b z gimnazjum w Nowej Wsi.

czytaj więcej
Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa choinkowa w Nowej Wsi 18.12.2017 15:00

Zaprzęg Świętego Mikołaja zawitał do Nowej Wsi, gdzie w minioną sobotę, 16 grudnia odbyła się zabawa choinkowa.

czytaj więcej
Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Spotkanie wigilijne seniorów z Nowej Wsi 17.12.2017 18:50

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Z tej okazji członkowie Koła nr 3 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, a także mieszkańcy Nowej Wsi oraz zaproszeni goście spotkali się, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.

czytaj więcej
Koncert Pieśni Patriotycznej na góralską nutę. fot. Mariusz Marcysiak

Pieśni Patriotyczne na góralską nutę. 13.11.2017 21:15

Górale z Beskidu Śląskiego ponownie zawitali do Nowej Wsi. Tym razem przyczynkiem do wizyty był koncert pieśni patriotycznej z okazji obchodów 99. rocznicy Święta Niepodległości. Koncert, który w wykonaniu artystów ze Szczyrku okazał się niezwykle wzniosły.

czytaj więcej
Koncert kapeli góralskiej Ondraszki. fot. Mariusz Marcysiak

Ondraszki, haj! 15.10.2017 14:55

A trzech ich było szczyrkowskich górali i jedno góralka. Z samiutkiego Szczyrku do Nowej Wsi przyjechała z koncertem muzyki góralskiej kapela Ondraszki.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Koncert kameralny. fot. Mariusz Marcysiak

Koncert muzyki dawnej 25.09.2017 20:35

Muzyka Antonio Vivaldigo, Georga Friedricha Händela i Jana Sebastiana Bacha zagościła w murach kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie.

czytaj więcej
Piknik strażacki w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik strażacki 12.09.2017 07:35

Na imprezę do strażaków w Nowej Wsi nie można było nie przyjść. Piknik rodzinny, który organizują już od ponad 10 lat zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było w minioną niedzielę, 10 września.

czytaj więcej
Otwarcie gminnego boiska w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Uroczyste otwarcie boiska i festyn z okazji Dnia Dziecka w Granicy i Nowej Wsi 12.06.2017 06:30

Turniejem piłki nożnej juniorów o Puchar Wójta Gminy Michałowice oraz meczem towarzyskim mieszkańców rozpoczęło się oficjalne otwarcie gminnego boiska w Granicy, które w niedzielę, 11 czerwca zostało oddane do użytku mieszkańcom.

czytaj więcej