Twórczą Kobietą być!

11.03.2018 17:25     152

Twórcza Kobieta – czyli panie na pierwszym planie, a dokładnej ich twórczość artystyczna, która została zaprezentowana podczas spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 10 marca.


Okazją do jego zorganizowania był przypadający kilka dni temu Dzień Kobiet, a także chęć pokazania szerszej publiczności aktywności naszych pań. Kreatorkami tego wyjątkowego wydarzenia były oczywiście panie: Hanna Barlak – członek Zarządu Osiedla Komorów i Beata Rycerska – przewodnicząca Zarządu Osiedla Michałowice.

 

Prezentacja twórczości mieszkanek naszej gminy odbyła się w remizie strażackiej w Nowej Wsi, gdzie mogłoby się wydawać, że dominują panowie, jednak nic bardziej mylnego. Wśród nowowiejskich strażaków są również strażaczki, więc miejsce jak najbardziej związane z kobietami, a w sobotnie popołudnie działo się tam sporo.

 

Występy grup muzykujących, prezentacja malarstwa i grafiki, wystawa rękodzieła, warsztaty szydełkowania, haftowania i robienia ozdób. Była także okazja do tańca w kręgu i zrobienia sobie zdjęcia podczas sesji fotograficznej. I dużo, dużo rozmów.

 

Jednak nie była to wyłącznie prezentacja talentów i twórczości pań. Prowadząca spotkanie Hanna Barlak zapraszała kobiety do rozmów, w trakcie których panie opowiadały o twórczej naturze kobiety i o tym jak rozwijają swoje pasje. Jedną z takich opowieści była historia powstania chóru „Czerwone Korale”, którym kieruje Renata Włodarek.

 

Wszystko zaczęło się osiem lat temu od ogłoszenia o zebraniu wiejskim podczas którego wójt zapraszał do aktywności w świetlicy, a w odpowiedzi na zaproszenie Renata Włodarek zaproponowała zakup pianina, które miało uatrakcyjnić ofertę. Pianino pojawiło się świetlicy i od tego czasu „Czerwone Korale” rozsławiają naszą gminę zdobywając liczne nagrody podczas konkursów wokalno-muzycznych. Dodajmy, że jedną z ostatnich nagród jakie zdobył chór było I miejsce w kategorii zespoły dorośli podczas XIX Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie.   

 

Ciekawym spostrzeżeniem z uczestniczkami podzieliła się również Małgorzata Krasowska-Gajownik. „To co mi daje mieszkanie w tej gminie, to to, że ja przede wszystkim mogę muzycznie rozwijać dzieci, co daje mi radość i satysfakcję”. Prowadzone przez Małgorzatę Krasowską-Gajownik zespoły Przylądek Kultury, REM, Nuteczki i Nuteczki Mini również zdobywają liczne nagrody podczas konkursów dostarczając tym samym wiele radości prowadzącej, rodzicom i całej naszej gminie.   

 

Oprócz występu „Czerwonych Korali”, Małgorzaty Krasowskiej-Gajownik można było także posłuchać Hanny Barlak z koleżankami, zatańczyć z Żanetą Ryszawa oraz spróbować swoich sił na warsztatach biżuterii z Anną Stachera lub też podziwiać wystawę na której prezentowane były m.in. prace Hanny Osowickiej-Kozarzewskiej, Aleksandry Kozarzewskiej, Anny Pawlak, Joanny Mudrowskiej, Hanny Barlak i Elżbiety Zawadzkiej. Nie zabrakło również własnoręcznie przygotowanych słodkości do kawy i herbaty, a słynne pierogi Barbary Ciszek podbiły kolejne podniebienia.

 

Obserwując sobotnie wydarzenie bez wątpienia można powiedzieć, że kobiety gminy Michałowice są twórczo aktywne. Możliwości i oferta gminy, sołectw, a także osobiste zaangażowanie mieszkańców powoduje rozwój wielu talentów i pasji.

 

Wydarzenie zostało sfinansowane z funduszy osiedli: Komorów i Michałowice.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Ogólne zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Foto: bz.

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów 09.03.2018 16:15

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów odbyło się 6 marca, we wtorek. Uczestniczyło w nim ponad stu mieszkańców. Zebranie zorganizował przewodniczący zarządu osiedla. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej
Zajęcia z rysunku i malarstwa

Zajęcia z rysunku i malarstwa Data wydarzenia: 20.03.2018

Zarząd Osiedla Komorów zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia z rysunku i malarstwa w ZSO im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie ( 20 marca, godz. 17:00).

czytaj więcej
Warsztaty taneczne

Warsztaty taneczne Data wydarzenia: 22.03.2018

Zarząd Osiedla Komorów zaprasza na bezpłatne warsztaty taneczne w ZSO im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie (22 marca, godz. 15:30).

czytaj więcej
Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie. Foto: bz.

Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie 26.02.2018 10:50

W niedzielę, 25 lutego, odbyły się dwa koncerty muzyczne. Skierowane były do najmłodszych mieszkańców Komorowa i ich rodziców.

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
Wieczorek taneczny michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczorek taneczny michałowickich seniorów 15.10.2017 11:45

Październik to miesiąc, w którym przypada Dzień Seniora. Właśnie z tej okazji w sobotę, 14 października, w sali przy ul. Raszyńskiej 34 odbył się wieczorek taneczny, na którym bawili się członkowie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI) w Michałowicach.

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz

AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców 17.09.2017 13:20

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie

ZIELONO MI - festyn w Komorowie 22.05.2017 10:05

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.

czytaj więcej
70. lecie biblioteki w Komorowie. foto: bz

70. lecie biblioteki w Komorowie 12.12.2016 10:10

Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji – słowa Marii Dąbrowskiej były mottem uroczystości z okazji 70 rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. W obchodach wziął udział Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i wielu mieszkańców Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich – wiernych czytelników komorowskiej biblioteki.

czytaj więcej