Twórczą Kobietą być!

11.03.2018 17:25     285

Twórcza Kobieta – czyli panie na pierwszym planie, a dokładnej ich twórczość artystyczna, która została zaprezentowana podczas spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 10 marca.


Okazją do jego zorganizowania był przypadający kilka dni temu Dzień Kobiet, a także chęć pokazania szerszej publiczności aktywności naszych pań. Kreatorkami tego wyjątkowego wydarzenia były oczywiście panie: Hanna Barlak – członek Zarządu Osiedla Komorów i Beata Rycerska – przewodnicząca Zarządu Osiedla Michałowice.

 

Prezentacja twórczości mieszkanek naszej gminy odbyła się w remizie strażackiej w Nowej Wsi, gdzie mogłoby się wydawać, że dominują panowie, jednak nic bardziej mylnego. Wśród nowowiejskich strażaków są również strażaczki, więc miejsce jak najbardziej związane z kobietami, a w sobotnie popołudnie działo się tam sporo.

 

Występy grup muzykujących, prezentacja malarstwa i grafiki, wystawa rękodzieła, warsztaty szydełkowania, haftowania i robienia ozdób. Była także okazja do tańca w kręgu i zrobienia sobie zdjęcia podczas sesji fotograficznej. I dużo, dużo rozmów.

 

Jednak nie była to wyłącznie prezentacja talentów i twórczości pań. Prowadząca spotkanie Hanna Barlak zapraszała kobiety do rozmów, w trakcie których panie opowiadały o twórczej naturze kobiety i o tym, jak rozwijają swoje pasje. Jedną z takich opowieści była historia powstania chóru „Czerwone Korale”, którym kieruje Renata Włodarek.

 

Wszystko zaczęło się osiem lat temu od ogłoszenia o zebraniu wiejskim, podczas którego wójt zapraszał do aktywności w świetlicy, a w odpowiedzi na zaproszenie, Renata Włodarek zaproponowała zakup pianina, które miało uatrakcyjnić ofertę. Pianino pojawiło się świetlicy i od tego czasu „Czerwone Korale” rozsławiają naszą gminę zdobywając liczne nagrody podczas konkursów wokalno-muzycznych. Dodajmy, że jedną z ostatnich nagród jakie zdobył chór było I miejsce w kategorii zespoły dorośli, podczas XIX Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Pruszkowie.   

 

Ciekawym spostrzeżeniem z uczestniczkami podzieliła się również Małgorzata Krasowska-Gajownik. „To co mi daje mieszkanie w tej gminie, to to, że ja przede wszystkim mogę muzycznie rozwijać dzieci, co daje mi radość i satysfakcję”. Prowadzone przez Małgorzatę Krasowską-Gajownik zespoły Przylądek Kultury, REM, Nuteczki i Nuteczki Mini również zdobywają liczne nagrody podczas konkursów dostarczając tym samym wiele radości prowadzącej, rodzicom i całej naszej gminie.   

 

Oprócz występu „Czerwonych Korali”, Małgorzaty Krasowskiej-Gajownik można było także posłuchać Hanny Barlak z koleżankami, zatańczyć z Żanetą Ryszawa oraz spróbować swoich sił na warsztatach biżuterii z Anną Stachera lub też podziwiać wystawę na której prezentowane były m.in. prace Hanny Osowickiej-Kozarzewskiej, Aleksandry Kozarzewskiej, Anny Pawlak, Joanny Mudrowskiej, Hanny Barlak i Elżbiety Zawadzkiej. Nie zabrakło również własnoręcznie przygotowanych słodkości do kawy i herbaty, a słynne pierogi Barbary Ciszek podbiły kolejne podniebienia.

 

Obserwując sobotnie wydarzenie, bez wątpienia można powiedzieć, że kobiety gminy Michałowice są twórczo aktywne. Możliwości i oferta gminy, sołectw, a także osobiste zaangażowanie mieszkańców powoduje rozwój wielu talentów i pasji.

 

Wydarzenie zostało sfinansowane z funduszy osiedli: Komorów i Michałowice.

 

 

Zobacz także

Siostry Misjonarki na Dzikim Zachodzie – festyn przedszkolny w Komorowie; foto:bz.

Przedszkole Sióstr Misjonarek na Dzikim Zachodzie – festyn w Komorowie 23.05.2018 19:35

Rodzinne pikniki w komorowskich przedszkolach są tradycją w naszej gminie. W minioną niedzielę odbył się festyn rodzinny w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świetej Rodziny w Komorowie. Zgromadził rodziny przedszkolaków, mieszkańców Komorowa. Obecny był także Krzysztof Grabka, wójt gminy, z żoną oraz matka generalna zgromadzenia, siostra Weronika Mackiewicz.


czytaj więcej
ZIELONO MI - PIKNIK W KOMOROWIE - powitanie. Foto: bz.

Zielono Mi - festyn w Komorowie 23.05.2018 18:20

Po raz czwarty na placu Ignacego Paderewskiego odbył się festyn - Zielono Mi - mieszkańców Komorowa. Imprezę zorganizował Zarząd Osiedla Komorów i Towarzystwo Komorowianie. Dopisała pogoda, a w szczególności, dopisali mieszkańcy. Zabawa była bardzo udana!

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Warsztaty Las w słoiku. fot. Mariusz Marcysiak

Własnoręcznie zrobione! 26.03.2018 14:20

Wiosna puka do okna, a i Wielkanoc zbliża się dużymi krokami. To doskonała okazja do zielono-kolorowej twórczości.

czytaj więcej
Ogólne zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Foto: bz.

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów 09.03.2018 16:15

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów odbyło się 6 marca, we wtorek. Uczestniczyło w nim ponad stu mieszkańców. Zebranie zorganizował przewodniczący zarządu osiedla. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej
Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie. Foto: bz.

Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie 26.02.2018 10:50

W niedzielę, 25 lutego, odbyły się dwa koncerty muzyczne. Skierowane były do najmłodszych mieszkańców Komorowa i ich rodziców.

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
Wieczorek taneczny michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczorek taneczny michałowickich seniorów 15.10.2017 11:45

Październik to miesiąc, w którym przypada Dzień Seniora. Właśnie z tej okazji w sobotę, 14 października, w sali przy ul. Raszyńskiej 34 odbył się wieczorek taneczny, na którym bawili się członkowie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI) w Michałowicach.

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej