Warsztaty fotograficzne

26.10.2016 10:30     404

Fotografia jest wspaniałym hobby stając się dla wielu osób prawdziwą pasją. Jednak, kiedy robimy zdjęcia, to niejednokrotnie okazuje się, że efekty naszej pracy nie są takie, jakich się spodziewaliśmy. Zdjęcia są nie ostre, prześwietlone lub też niedoświetlone, a kadr ucieka gdzieś w siną dal.


Okazję do tego, aby poprawić swoje fotograficzne umiejętności mieli mieszkańcy Reguł i Michałowic - Wsi podczas kończących się warsztatów które odbywały się w sali przy ul. Raszyńskiej 34. Obecnie swój fotograficzny warsztat szlifują także mieszkańcy osiedla i sołectwa Michałowice.   

 

Warsztaty fotograficzne to szansa dla chcących uporządkować swoją wiedzę i zyskać wrażliwości na światło, cienie i kolory. To także okazja, aby pobudzić swoją kreatywność i nauczyć się widzenia czasami banalnych sytuacji, które mogą się stać wspaniałym tematem zdjęcia.

 

W trakcie zajęć uczestnicy przede wszystkim poznają swoją lustrzankę i obiektywy do niej tak, aby efektywnie wykorzystać zawartą w nich moc. Zgłębiają tajniki związane z kompozycją fotograficzną, na którą składają się: mocne punkty na zdjęciu, ostrość zdjęcia, kierunki kadru, plany oraz efekt skali. Uczestnicy poznają również podstawy naświetlania, a w tym zasady ekspozycji, czym jest histogram, jak wykonać pomiar światła, tryby ustawień oraz czas naświetlania i przesłonę.

 

Na zakończenie każdego spotkania uczestnicy warsztatów otrzymują do wykonania pracę domową, której zadaniem jest utrwalenie wiadomości przekazanych w czasie wykładów, pobudzenie fotograficznej wyobraźni oraz nabycia nawyków do robienia zdjęć. Jej efekty następnie są wspólnie omawiane podczas kolejnego spotkania.

 

Nieodłącznym elementem warsztatów są plenery fotograficzne w trakcie, których uczestnicy spacerując i poszukując ciekawych kadrów na nowo poznają i odkrywają miejsca związane z gminą Michałowice.

 

Warsztaty sfinansowane zostały z funduszów sołeckich sołectwa Michałowice i Reguł oraz osiedla Michałowice. 

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Czytanie literatury z różnych stron świata

Czytanie literatury z różnych stron świata Data wydarzenia: 04.03.2018

Bajka o złotej rybce Aleksandra Puszkina będzie pierwszym utworem cyklu "Poznajemy literaturę dziecięcą z różnych stron świata" .czytaj więcej
Gordonki. fot. Mariusz Marcysiak

Gordonki bawią i uczą w Regułach 22.02.2018 12:50

Gordonki – czyli jak rozwijać zdolności muzyczne naszego dziecka.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Szkolenia z pierwszej pomocy – Michałowice 22.02.2018 06:55

Czy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia umielibyśmy zachować zimną krew i uratować drugą osobę? Coraz większa świadomość ludzi rośnie, a wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ratować życie trzeba umieć. Dobrą okazją do tego są szkolenia w Michałowicach.

czytaj więcej
Zajęcia z jogi

Zajęcia z jogi Data wydarzenia: 26.02.2018

Sołtys i Rada Sołecka Reguł zapraszają do regulskiej świetlicy na poniedziałkowe zajęcia jogi (26 lutego, godz.: 17:30).

czytaj więcej
Michałowice Wieś - bal karnawałowy 2018r. fot. Mariusz Marcysiak

Ach karnawał, karnawał 12.02.2018 21:10

Miniony weekend był już ostatnim w tegorocznym karnawale i jedną z ostatnich okazji do hucznej zabawy. Z tej możliwości postanowili skorzystać mieszkańcy Michałowic Wsi i 10 lutego wspólnie bawili się na balu karnawałowym.

czytaj więcej
Szkolenie z pierwszej pomocy

Szkolenie z pierwszej pomocy Data wydarzenia: 07.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na cykl spotkań z zakresu pierwszej pomocy.

czytaj więcej
Przedstawienie Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci . fot. Mariusz Marcysiak

Wizyta Mikołaja w Regułach 11.12.2017 10:10

Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Regułach. 04.12.2017 19:40

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.

czytaj więcej
Andrzejkowe Michałowice-Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejkowe Michałowice-Wieś 28.11.2017 11:45

W sołectwie Michałowice już taką tradycję mają, by w andrzejkowy wieczór spotkać się na tańcach i dobrej zabawie.

czytaj więcej