Warsztaty fotograficzne

26.10.2016 10:30     412

Fotografia jest wspaniałym hobby stając się dla wielu osób prawdziwą pasją. Jednak, kiedy robimy zdjęcia, to niejednokrotnie okazuje się, że efekty naszej pracy nie są takie, jakich się spodziewaliśmy. Zdjęcia są nie ostre, prześwietlone lub też niedoświetlone, a kadr ucieka gdzieś w siną dal.


Okazję do tego, aby poprawić swoje fotograficzne umiejętności mieli mieszkańcy Reguł i Michałowic - Wsi podczas kończących się warsztatów które odbywały się w sali przy ul. Raszyńskiej 34. Obecnie swój fotograficzny warsztat szlifują także mieszkańcy osiedla i sołectwa Michałowice.   

 

Warsztaty fotograficzne to szansa dla chcących uporządkować swoją wiedzę i zyskać wrażliwości na światło, cienie i kolory. To także okazja, aby pobudzić swoją kreatywność i nauczyć się widzenia czasami banalnych sytuacji, które mogą się stać wspaniałym tematem zdjęcia.

 

W trakcie zajęć uczestnicy przede wszystkim poznają swoją lustrzankę i obiektywy do niej tak, aby efektywnie wykorzystać zawartą w nich moc. Zgłębiają tajniki związane z kompozycją fotograficzną, na którą składają się: mocne punkty na zdjęciu, ostrość zdjęcia, kierunki kadru, plany oraz efekt skali. Uczestnicy poznają również podstawy naświetlania, a w tym zasady ekspozycji, czym jest histogram, jak wykonać pomiar światła, tryby ustawień oraz czas naświetlania i przesłonę.

 

Na zakończenie każdego spotkania uczestnicy warsztatów otrzymują do wykonania pracę domową, której zadaniem jest utrwalenie wiadomości przekazanych w czasie wykładów, pobudzenie fotograficznej wyobraźni oraz nabycia nawyków do robienia zdjęć. Jej efekty następnie są wspólnie omawiane podczas kolejnego spotkania.

 

Nieodłącznym elementem warsztatów są plenery fotograficzne w trakcie, których uczestnicy spacerując i poszukując ciekawych kadrów na nowo poznają i odkrywają miejsca związane z gminą Michałowice.

 

Warsztaty sfinansowane zostały z funduszów sołeckich sołectwa Michałowice i Reguł oraz osiedla Michałowice. 

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w parku w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w regulskim parku 13.06.2018 08:05

Cóż to była za impreza! Impreza na magicznej wyspie, która powstała w minioną niedzielę, 10 czerwca, w parku w Regułach. Wyspie radości, marzeń i wspaniałej zabawy.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Debiuty - wystawa fotografii mieszkańców gminy (foto UG)

Wystawa fotografii 15.05.2018 09:10

W życiu każdego fotografa jednym z najważniejszych dni jest ten, kiedy to po raz pierwszy w wystawowej sali prezentuje swoje prace w formie dużych odbitek. Ten wyjątkowy dzień nastał dla uczestników warsztatów fotograficznych, które w roku 2016 i 2017 odbyły się w Michałowicach i Regułach.

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Michałowicach - Wsi 26.03.2018 16:50

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do zrobienia wyjątkowych i niespotykanych ozdób, które podkreślą klimat świątecznych dni.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Rodzinne Warsztaty Świąteczne w Regułach. fot. Małgorzta Posel

Rodzinne warsztaty świąteczne 18.03.2018 19:35

W atmosferze znakomitej zabawy mieszkańcy Reguł przygotowywali wielkanocne girlandy, wianki i świąteczne kartki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Bajko podróż z Aleksandrem Puszkinem. fot. Mariusz Marcysiak

Bajkowe podróże z literaturą dziecięcą 05.03.2018 21:55

Któż z nas nie chciałby na swojej drodze spotkać złotej rybki, która spełniłaby nasze życzenia. Te przyziemne i te najskrytsze.

czytaj więcej