Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.


Sporo się dzieje podczas warsztatów, które są miejscem dla wszystkich, którzy czują w duszy potrzebę ekspresji poprzez kolory, struktury i przestrzeń. W trakcie zajęć uczestnicy rozwijają sprawności manualne poprzez poznawanie wielu technik plastycznych: rysunek, malarstwo, kolaż, grafikę, rzeźbę i papieroplastykę – czyli wykonywanie przedmiotów dekoracyjnych z papieru lub masy papierowej.

 

Zarówno dzieci, jak i młodzież, uczą się dostrzegać w otaczającym nas świecie barwy, kształty, bryły i światłocienie. Oczywiście nie wszyscy muszą mieć talent plastyczny, ale warsztaty pomagają je odkryć. Ponieważ każde dziecko obdarzone jest wyobraźnią i pomysłowością, to wszystkie powstające prace są niezwykle interesujące. I oto właśnie chodzi, aby uczestnicy warsztatów zarówno w sobie, jak i w innych, dostrzegali możliwości twórcze, które bez wątpienia każdy z nas posiada, choć niejednokrotnie nie zdaje sobie z tego sprawy.

 

Warsztaty w Granicy prowadzi artysta plastyk, Grzegorz Ojrzyński, który specjalizuje się w rzeźbie i malarstwie. Każde zajęcia, które odbywają się we wtorki, o godz. 16:30, w świetlicy Granickiej Zatoki Kultury rozpoczyna mała plastyczno-umysłowa rozgrzewka. Polega ona na odgadnięciu rzeczy, przedmiotów, zwierząt lub osób za pomocą kilku małych podpowiedzi, które rysuje prowadzący lub jeden z uczestników. Jest zabawnie i kolorowo. I tak, co wtorek, do końca roku szkolnego.

 

Anna Pawlak – malarka, ilustratorka i dekorator wnętrz prowadzi z kolei warsztaty plastyczne w Michałowicach, które są wspólnym pomysłem zarządu osiedla i sołtys, Adriany Król-Popiel. Tu także nie brakuje pomysłowości i nie ma czasu na nudę. Wszyscy uczestnicy otrzymują do wykonania to samo zadanie, ale wizja jego wykonania należy już do uczestników. Zajęcia odbywają się w trzech grupach: poniedziałek: 17:00-18:00 – dzieci, 18:00-19:00 – młodzież i piątki: 17:00-18:00 – dzieci.

 

Warsztaty plastyczne w Granicy są finansowane z funduszu osiedla, natomiast warsztaty w Michałowicach są współfinansowane z funduszu sołeckiego sołectwa i osiedla Michałowice. 

 

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Szeluszki w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Szeluszki 14.05.2018 10:59

Szeluszki, czyli warsztaty kreatywnej twórczości dla najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi i osiedla Michałowice.

czytaj więcej
Warsztaty uważności. fot. Mariusz Marcysiak

Jak poradzić sobie ze stresem? 10.05.2018 10:35

Otaczający nas świat już tak jest skonstruowany, że wcześniej czy później zjawisko stresu spotyka każdego człowieka. Ważne, aby kiedy już się pojawi poradzić sobie z nim jak najlepiej.

czytaj więcej
Koncert Tyle Miłości.- Granica Sunday Festival. fot. Mariusz Marcysiak

Granica Sunday Festival 23.04.2018 21:05

Zaczarowany świat piosenek o miłości nie zna granic i nie ważne skąd pochodzą, to zawsze wzbudzają u nas pozytywne emocje.

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Michałowicach - Wsi 26.03.2018 16:50

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do zrobienia wyjątkowych i niespotykanych ozdób, które podkreślą klimat świątecznych dni.

czytaj więcej
Świąteczny kiermasz rękodzieła w Michowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Świąteczny kiermasz rękodzieła 18.03.2018 20:00

Palmy, pisanki, baranki, zajączki i wielkanocne koszyczki można było kupić podczas przedświątecznego kiermaszu rękodzieła w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Kobiet u granickich seniorów. fot. Mariusz Marysiak

8 marca u seniorów w Granicy i Michałowicach 11.03.2018 14:35

8 marca to wyjątkowy dzień dla pań. Dzień, kiedy to panowie honorują płeć piękną, składają im najserdeczniejsze życzenia i wręczają kwiatki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej