Warsztaty świąteczne w Regułach.

04.12.2017 19:40     162
Warsztaty świąteczne w regułach. fot. Mariusz Marcysiak
Właśnie powstają lampiony fot. UG Przy stolikach, fot. Mariusz Marcysiak a czasem na podłodze fot. Mariusz Marcysiak prace trwają. fot. Mariusz Marcysiak fot. UG fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Małgorzata Posel Jeden z efektów pracy - kalendarz adwentowy fot. UG
Podobne tematy: Reguły

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.


Okazją do przygotowania tak miłego upominku były warsztaty świąteczne, które w sobotę 2 grudnia oraz niedzielę 3 grudnia odbyły się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13, w Regułach. Dwa dni, ponieważ zainteresowanie mieszkańców było tak duże, że organizatorzy sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka oraz rada sołecka postanowili umożliwić udział wszystkim chętnym. 


Renifery, choinki, bombki, prezenty i gwiazdki. Te wzory najczęściej można było odnaleźć na świątecznych kartkach, które powstały w trakcie dwudniowych warsztatów w Regułach. Malowane, rysowane i zdobione. Każda forma możliwa, a ich rezultaty z pewnością dostarczą obdarowanym wiele radości i wzruszeń.


Jednak kartki bożonarodzeniowe nie były jedynym tematem warsztatów. Jak wiadomo czas oczekiwania na Bożonarodzeniową Gwiazdkę potrafi się dłużyć, a świetnym pomysłem na jego odliczanie jest kalendarz adwentowy. Kalendarz, w którym pod każdym dniem do zbliżających się świąt ukryta jest mała, słodka niespodzianka. No może niezupełnie była to niespodzianka, ponieważ osobiście trzeba było przygotować kalendarz, ale i tak codzienne odkrywanie kolejnej kieszonki uprzyjemni przedświąteczny czas.


Wykonanie kalendarza adwentowego nie było już tak proste jak kartki świątecznej i wymagało zaangażowania całej rodziny. Najpierw do arkuszy trzeba było przymocować ozdobny zaczep, na którym zawiśnie kalendarz. Tu pomagali rodzice, jak również w przygotowaniu kieszonek, które można było zrobić z materiału lub papieru. Następnie dzieci wykonywały ozdoby na kieszonkach, a także wypełniały je ulubionymi słodkościami. Pracę kończyło wspólne mocowanie kieszonek do arkusza oraz odpowiednie numerowanie.

 

To jednak nie koniec zadań jakie czekały na uczestników warsztatów.  Na zakończenie wszyscy przygotowali przepiękne lampiony, które swym  światłem ocieplą niejeden pokój podczas zimowych długich wieczorów.  

 

Warsztaty świąteczne w Regułach to był czas wspaniałej rodzinnej zabawy, który z pewnością przedłuży się do nadejścia pierwszej, świątecznej gwiazdki.  


Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach funduszu sołeckiego sołectwa Reguły. Warsztaty poprowadziły Agnieszka Zaborek I Małgosia Posel. 

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Czytanie literatury z różnych stron świata

Czytanie literatury z różnych stron świata Data wydarzenia: 04.03.2018

Bajka o złotej rybce Aleksandra Puszkina będzie pierwszym utworem cyklu "Poznajemy literaturę dziecięcą z różnych stron świata" .czytaj więcej
Gordonki. fot. Mariusz Marcysiak

Gordonki bawią i uczą w Regułach 22.02.2018 12:50

Gordonki – czyli jak rozwijać zdolności muzyczne naszego dziecka.

czytaj więcej
Zajęcia z jogi

Zajęcia z jogi Data wydarzenia: 26.02.2018

Sołtys i Rada Sołecka Reguł zapraszają do regulskiej świetlicy na poniedziałkowe zajęcia jogi (26 lutego, godz.: 17:30).

czytaj więcej
Przedstawienie Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci . fot. Mariusz Marcysiak

Wizyta Mikołaja w Regułach 11.12.2017 10:10

Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!

czytaj więcej
Zabawa Andrzejkowa seniorów z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa seniorów - Reguły 25.11.2017 12:40

Andrzejki, to ostatni moment na dobrą zabawę przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji skorzystali seniorzy z Reguł i zorganizowali swoją pierwszą zabawę andrzejkową.

czytaj więcej
Poczytam Wam... fot. Mariusz Marcysiak

Poczytam Wam… 21.11.2017 18:45

Przyzwyczajenia, wiedza i umiejętności nabyte w młodym wieku bardzo często decydują o późniejszych zachowaniach i cechach dorosłego człowieka. Inicjatywa „Poczytam Wam…” idealnie wpisuje się w to twierdzenie i zachęca rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi z książką w ręku.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Przebudowa ul. Regulskiej w Regułach 21.11.2017 13:25

Na tę inwestycję mieszkańcy Reguł czekali od wielu lat. Będąca drogą powiatową ul. Regulska doczekała się przebudowy.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Reguł 30.09.2017 12:40

Jak co roku mieszkańcy Reguł spotkali się na sołeckim zebraniu, które w tym roku odbyło się w nowej świetlicy zlokalizowanej w zabytkowym parku przy ul. Wiejskiej.

czytaj więcej
Otwarcie świetlicy w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Mieszkańcy Reguł mają nową świetlicę ! 04.09.2017 07:15

Po starym budynku nie ma już śladu. Teraz to nowa przestrzeń do wielu interesujących aktywności – warsztatów oraz zajęć dla dzieci i dorosłych, koncertów, teatrzyków, a także okolicznościowych spotkań i zebrań.

czytaj więcej
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Regułach 04.06.2017 20:25

Dzień dziecka to święto pełne uśmiechu i radości. I to zarówno tych najmłodszych jak i tych już dorosłych dzieci. Z tej okazji w niedzielę, 4 czerwca odbył się w Regułach wypełniony świetną zabawą festyn.

czytaj więcej