Warsztaty świąteczne w Regułach.

04.12.2017 19:40     171
Warsztaty świąteczne w regułach. fot. Mariusz Marcysiak
Właśnie powstają lampiony fot. UG Przy stolikach, fot. Mariusz Marcysiak a czasem na podłodze fot. Mariusz Marcysiak prace trwają. fot. Mariusz Marcysiak fot. UG fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Małgorzata Posel Jeden z efektów pracy - kalendarz adwentowy fot. UG
Podobne tematy: Reguły

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.


Okazją do przygotowania tak miłego upominku były warsztaty świąteczne, które w sobotę 2 grudnia oraz niedzielę 3 grudnia odbyły się w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13, w Regułach. Dwa dni, ponieważ zainteresowanie mieszkańców było tak duże, że organizatorzy sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka oraz rada sołecka postanowili umożliwić udział wszystkim chętnym. 


Renifery, choinki, bombki, prezenty i gwiazdki. Te wzory najczęściej można było odnaleźć na świątecznych kartkach, które powstały w trakcie dwudniowych warsztatów w Regułach. Malowane, rysowane i zdobione. Każda forma możliwa, a ich rezultaty z pewnością dostarczą obdarowanym wiele radości i wzruszeń.


Jednak kartki bożonarodzeniowe nie były jedynym tematem warsztatów. Jak wiadomo czas oczekiwania na Bożonarodzeniową Gwiazdkę potrafi się dłużyć, a świetnym pomysłem na jego odliczanie jest kalendarz adwentowy. Kalendarz, w którym pod każdym dniem do zbliżających się świąt ukryta jest mała, słodka niespodzianka. No może niezupełnie była to niespodzianka, ponieważ osobiście trzeba było przygotować kalendarz, ale i tak codzienne odkrywanie kolejnej kieszonki uprzyjemni przedświąteczny czas.


Wykonanie kalendarza adwentowego nie było już tak proste jak kartki świątecznej i wymagało zaangażowania całej rodziny. Najpierw do arkuszy trzeba było przymocować ozdobny zaczep, na którym zawiśnie kalendarz. Tu pomagali rodzice, jak również w przygotowaniu kieszonek, które można było zrobić z materiału lub papieru. Następnie dzieci wykonywały ozdoby na kieszonkach, a także wypełniały je ulubionymi słodkościami. Pracę kończyło wspólne mocowanie kieszonek do arkusza oraz odpowiednie numerowanie.

 

To jednak nie koniec zadań jakie czekały na uczestników warsztatów.  Na zakończenie wszyscy przygotowali przepiękne lampiony, które swym  światłem ocieplą niejeden pokój podczas zimowych długich wieczorów.  

 

Warsztaty świąteczne w Regułach to był czas wspaniałej rodzinnej zabawy, który z pewnością przedłuży się do nadejścia pierwszej, świątecznej gwiazdki.  


Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach funduszu sołeckiego sołectwa Reguły. Warsztaty poprowadziły Agnieszka Zaborek I Małgosia Posel. 

 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w parku w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w regulskim parku 13.06.2018 08:05

Cóż to była za impreza! Impreza na magicznej wyspie, która powstała w minioną niedzielę, 10 czerwca, w parku w Regułach. Wyspie radości, marzeń i wspaniałej zabawy.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Debiuty - wystawa fotografii mieszkańców gminy (foto UG)

Wystawa fotografii 15.05.2018 09:10

W życiu każdego fotografa jednym z najważniejszych dni jest ten, kiedy to po raz pierwszy w wystawowej sali prezentuje swoje prace w formie dużych odbitek. Ten wyjątkowy dzień nastał dla uczestników warsztatów fotograficznych, które w roku 2016 i 2017 odbyły się w Michałowicach i Regułach.

czytaj więcej
Rodzinne Warsztaty Świąteczne w Regułach. fot. Małgorzta Posel

Rodzinne warsztaty świąteczne 18.03.2018 19:35

W atmosferze znakomitej zabawy mieszkańcy Reguł przygotowywali wielkanocne girlandy, wianki i świąteczne kartki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Bajko podróż z Aleksandrem Puszkinem. fot. Mariusz Marcysiak

Bajkowe podróże z literaturą dziecięcą 05.03.2018 21:55

Któż z nas nie chciałby na swojej drodze spotkać złotej rybki, która spełniłaby nasze życzenia. Te przyziemne i te najskrytsze.

czytaj więcej
Gordonki. fot. Mariusz Marcysiak

Gordonki bawią i uczą w Regułach 22.02.2018 12:50

Gordonki – czyli jak rozwijać zdolności muzyczne naszego dziecka.

czytaj więcej
Przedstawienie Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci . fot. Mariusz Marcysiak

Wizyta Mikołaja w Regułach 11.12.2017 10:10

Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!

czytaj więcej
Zabawa Andrzejkowa seniorów z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa seniorów - Reguły 25.11.2017 12:40

Andrzejki, to ostatni moment na dobrą zabawę przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji skorzystali seniorzy z Reguł i zorganizowali swoją pierwszą zabawę andrzejkową.

czytaj więcej
Poczytam Wam... fot. Mariusz Marcysiak

Poczytam Wam… 21.11.2017 18:45

Przyzwyczajenia, wiedza i umiejętności nabyte w młodym wieku bardzo często decydują o późniejszych zachowaniach i cechach dorosłego człowieka. Inicjatywa „Poczytam Wam…” idealnie wpisuje się w to twierdzenie i zachęca rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi z książką w ręku.

czytaj więcej