Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów

18.12.2017 09:05     219
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz.
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz. Życzenia dla mieszkańców od Krzysztofa Grabki, wójta gminy Michałowice. Foto: bz. Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, życzy mieszkańcom Wesołych Świąt. Foto: bz. Życzenia od sołtysa Artura Kostery. Foto: bz. Moment dzielenia się opłatkiem. Foto: bz. Moment dzielenia się opłatkiem. Foto: bz. Moment dzielenia się opłatkiem. Foto: bz. Kolędy i pastorałki. Foto: bz. Wigilia w sołectwie Komorów 2017. Foto: bz.
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

Wigilia w sąsiedzkim gronie w sołectwie Komorów na dobre wpisała się w tradycję tej miejscowości. Mieszkańcy tłumnie przybyli do świetlicy W kaliszowym gaiku, aby razem świętować czas przyjścia Jezusa Chrystusa na świat. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli radni gminni, z jej przewodniczącą Elżbietą Biczyk na czele, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, żoną i ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński.


Zebranych gości powitała Katarzyna Parzyńska, radna rady gminy, która złożyła zebranym najserdeczniejsze życzenia świąteczne, życzyła zdrowia i radości podczas Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Do życzeń przyłączył się Artur Kostera, sołtys, który wspólnie z radną i radą sołecką,  zaraża optymizmem i pozytywnym zaangażowaniem i jak magnez przyciąga mieszkańców. Świetlica była wypełniona po brzegi, z trudem udało się zachować jedno wolne miejsce dla nieznanego przybysza!

 

Po krótkim powitaniu mieszkańców ksiądz Andrzej Perdzyński odczytał fragment pisma świętego mówiący o narodzeniu Jezusa Chrystusa, a następnie pobłogosławił pokarm i ludzi.  Złożył wszystkim świąteczne życzenia.


Komorowską wigilię uświetnił występ muzyków. Wystąpił Sylwester Wądołowski z rodziną (mieszkaniec Komorowa). Wcześniej przy jego muzyce mieszkańcy bawili się podczas imprezy pożegnanie lata. Podczas wieczoru wigilijnego artyści śpiewali kolędy i pastorałki. Od razu zapanowała miła świąteczna atmosfera.
 

Najważniejszą częścią spotkania było oczywiście dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

 

Krzysztof Grabka, wójt gminy, również w imieniu wszystkich pracowników urzędu gminy, życzył zebranym gościom radości i pogody ducha, powiedział, że my wszyscy jesteśmy jedną rodziną, że powinniśmy nawzajem o sobie pamiętać.

 

Życzenia mieszkańcom sołectwa Komorów złożyła także Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, która życzyła radości i pokoju, a także świąt z rodziną i najbliższymi. Wszystkim zebranym życzyła wspaniałego Nowego Roku!


Wieczerze wigilijne to świetna okazja do spotkań w pięknej świątecznej oprawie. Podczas wigilii panował świąteczny, uroczysty nastrój. Nastrój serdeczności i radości. A potem był czas na poczęstunek i rozmowy i wspólne kolędowanie.

 

Spotkanie wigilijne mieszkańców sfinansowane zostało z funduszu sołeckiego sołectwa, zgodnie z głosowaniem mieszkańców.

 


 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

KOMOROWSKIE WIANKI 2018; Foto: bz.

KOMOROWSKIE WIANKI 2018 26.06.2018 11:40

Komorowskie Wianki odbyły się w Kaliszowym Gaiku po raz piąty. Tradycyjnie była to bardzo udana zabawa! Festyn przygotowała Katarzyna Parzyńska, radna, Artur Kostera, sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Komorów oraz grupą przyjaciół, która znakomicie współpracuje z samorządowcami. W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka z żoną. Wszyscy świetnie się bawili!


czytaj więcej
Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Święcenie pokarmów wielkanocnych w sołectwie Komorów 03.04.2018 21:50

Święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele katolickim to wielowiekowa tradycja. Tego dnia wierni przynoszą do kościołów koszyczki ze święconką. Poświęcone przez księdza pokarmy trafiają później na wielkanocny stół.

czytaj więcej
W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

W świątecznym nastroju - spotkanie w Kaliszowym Gaiku 23.03.2018 10:50

Powoli zbliża się wiosna… zbliżają się też święta wielkanocne. Z tej okazji, w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, spotkali się seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów. Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, z żoną, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku; foto: bz.

Świąteczne warsztaty w Kaliszowym Gaiku 18.03.2018 18:50

Każdego roku, przed świętami, odbywają się w Kaliszowym Gaiku warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. A wszystko po to, aby święta były bardziej radosne i kolorowe!


czytaj więcej
Dzień Kobiet - Nowa Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Koncertowy Dzień Kobiet 10.03.2018 19:20

Koncert artystów z „Przylądka Kultury” niczym magnes przyciągnął całe rzesze pań do remizy strażackiej w Nowej Wsi i świetlicy Kaliszowy Gaik. To był prezent dla pań z okazji ich święta, Dnia Kobiet.

czytaj więcej
Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów. Foto: bz

Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów 12.02.2018 09:35

W ostatnią sobotę karnawału bawili się mieszkańcy sołectwa Komorów. Tym razem tematem imprezy był świat bajek i baśni. Zabawa ostatkowa była bardzo udana.

czytaj więcej
Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku 11.12.2017 12:30

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z sołectwa Komorów spotkały się na warsztatach podczas których robiły świąteczne ozdoby. Świątecznie przystrojona została również świetlica w Kaliszowym Gaiku.

czytaj więcej
Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz

Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów 25.09.2017 10:10

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej
WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku

WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku 25.06.2017 10:40

Mieszkańcy sołectwa Komorów powitali lato wspólną zabawą i potańcówką. W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka. Wszyscy świetnie się bawili!

czytaj więcej