Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów

18.12.2017 09:05     183
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz.
Wieczór wigilijny w sołectwie Komorów. Foto: bz. Życzenia dla mieszkańców od Krzysztofa Grabki, wójta gminy Michałowice. Foto: bz. Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, życzy mieszkańcom Wesołych Świąt. Foto: bz. Życzenia od sołtysa Artura Kostery. Foto: bz. Moment dzielenia się opłatkiem. Foto: bz. Moment dzielenia się opłatkiem. Foto: bz. Moment dzielenia się opłatkiem. Foto: bz. Kolędy i pastorałki. Foto: bz. Wigilia w sołectwie Komorów 2017. Foto: bz.
Podobne tematy: Sołectwo Komorów

Wigilia w sąsiedzkim gronie w sołectwie Komorów na dobre wpisała się w tradycję tej miejscowości. Mieszkańcy tłumnie przybyli do świetlicy W kaliszowym gaiku, aby razem świętować czas przyjścia Jezusa Chrystusa na świat. W świątecznym spotkaniu uczestniczyli radni gminni, z jej przewodniczącą Elżbietą Biczyk na czele, a także Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, żoną i ksiądz proboszcz Andrzej Perdzyński.


Zebranych gości powitała Katarzyna Parzyńska, radna rady gminy, która złożyła zebranym najserdeczniejsze życzenia świąteczne, życzyła zdrowia i radości podczas Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Do życzeń przyłączył się Artur Kostera, sołtys, który wspólnie z radną i radą sołecką,  zaraża optymizmem i pozytywnym zaangażowaniem i jak magnez przyciąga mieszkańców. Świetlica była wypełniona po brzegi, z trudem udało się zachować jedno wolne miejsce dla nieznanego przybysza!

 

Po krótkim powitaniu mieszkańców ksiądz Andrzej Perdzyński odczytał fragment pisma świętego mówiący o narodzeniu Jezusa Chrystusa, a następnie pobłogosławił pokarm i ludzi.  Złożył wszystkim świąteczne życzenia.


Komorowską wigilię uświetnił występ muzyków. Wystąpił Sylwester Wądołowski z rodziną (mieszkaniec Komorowa). Wcześniej przy jego muzyce mieszkańcy bawili się podczas imprezy pożegnanie lata. Podczas wieczoru wigilijnego artyści śpiewali kolędy i pastorałki. Od razu zapanowała miła świąteczna atmosfera.
 

Najważniejszą częścią spotkania było oczywiście dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

 

Krzysztof Grabka, wójt gminy, również w imieniu wszystkich pracowników urzędu gminy, życzył zebranym gościom radości i pogody ducha, powiedział, że my wszyscy jesteśmy jedną rodziną, że powinniśmy nawzajem o sobie pamiętać.

 

Życzenia mieszkańcom sołectwa Komorów złożyła także Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady gminy, która życzyła radości i pokoju, a także świąt z rodziną i najbliższymi. Wszystkim zebranym życzyła wspaniałego Nowego Roku!


Wieczerze wigilijne to świetna okazja do spotkań w pięknej świątecznej oprawie. Podczas wigilii panował świąteczny, uroczysty nastrój. Nastrój serdeczności i radości. A potem był czas na poczęstunek i rozmowy i wspólne kolędowanie.

 

Spotkanie wigilijne mieszkańców sfinansowane zostało z funduszu sołeckiego sołectwa, zgodnie z głosowaniem mieszkańców.

 


 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów. Foto: bz

Co to był za bal... - zabawa karnawałowa w Sołectwie Komorów 12.02.2018 09:35

W ostatnią sobotę karnawału bawili się mieszkańcy sołectwa Komorów. Tym razem tematem imprezy był świat bajek i baśni. Zabawa ostatkowa była bardzo udana.

czytaj więcej
Laboratorium Juniora w sołectwie Komorów

Laboratorium Juniora w sołectwie Komorów Data wydarzenia: 25.02.2018

Radna, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Komorów zapraszają dzieci na warsztaty z cyklu laboratorium juniora pn. Wulkany - zadziwiające olbrzymy. (25 lutego, godz. 10.30)

czytaj więcej
Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Idą święta – warsztaty ozdób świątecznych w Kaliszowym Gaiku 11.12.2017 12:30

Tradycyjnie już przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z sołectwa Komorów spotkały się na warsztatach podczas których robiły świąteczne ozdoby. Świątecznie przystrojona została również świetlica w Kaliszowym Gaiku.

czytaj więcej
Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów; Foto: bz

Pożegranie lata - zabawa w sołectwie Komorów 25.09.2017 10:10

To było pożegnanie lata, które odbyło się w drugi dzień astronomicznej jesieni – 23 września mieszkańcy sołectwa Komorów spotkali się w Kaliszowym Gaiku na wspaniałej sąsiedzkiej zabawie!


czytaj więcej
SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW Foto bz.

SOŁECTWO KOMORÓW – ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW 11.09.2017 12:05

Mieszkańcy sołectwa Komorów tradycyjnie spotkali się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku, zebranie zwołał i prowadził Artur Kostera, sołtys, a także Katarzyna Parzyńska, radna. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy, pracownicy urzędu, Elżbieta Biczyk, przewodnicząca rady, a także radni z terenu naszej gminy.


czytaj więcej
WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku

WIANKI - powitanie lata w Kaliszowym Gaiku 25.06.2017 10:40

Mieszkańcy sołectwa Komorów powitali lato wspólną zabawą i potańcówką. W festynie uczestniczył Krzysztof Grabka. Wszyscy świetnie się bawili!

czytaj więcej
Wielka Sobota w sołectwie Komorów

Wielka Sobota w sołectwie Komorów 18.04.2017 09:35

Wielką Sobotę w świetlicy w Kaliszowym Gaiku odbyło się świecenie pokarmów. Zgromadziło się wielu mieszkańców sołectwa Komorów.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne emerytów z sołectwa Komorów; foto. bz.

Spotkanie wielkanocne emerytów z sołectwa Komorów 07.04.2017 09:40

Spotkanie wielkanocne seniorów z Koła Emerytów i Rencistów sołectwa Komorów odbyło się w świetlicy w Kaliszowym Gaiku. Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, radna Katarzyna Parzyńska, sołtys Artura Kostera i ksiądz prałat Andrzej Perdzyński.

czytaj więcej
Wiosenne porządki w sołectwie Komorów. Foto: bz.

Wiosenne porządki w sołectwie Komorów 05.04.2017 20:45

Wiosną, tradycyjnie już, mieszkańcy sołectwa Komorów sprzątają swoją miejscowość. Akcję: wiosenne porządki zorganizował Artur Kostera, sołtys wraz z radą sołecką oraz Katarzyna Parzyńska, radna.

czytaj więcej
Zumba w Kaliszowym Gaiku. Foto: bz.

Zajęcia sportowe w Kaliszowym Gaiku 05.04.2017 11:30

W świetlicy w Kaliszowym Gaiku odbywają się cykliczne zajęcia sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszy się zumba. Zajęcia prowadzi instruktorka Paula Ostalska.czytaj więcej