Wigilia michałowickich seniorów

18.12.2017 20:10     435
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak
Gości wita przewodnicząca kola nr 2, Teresa Sładek Boże Narodzenie to radosne święta, wiec humory dopisują wszystkim. fot. Mariusz Marcysiak Życzenia seniorom składa wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Świątecznego błogosławieństwa udziela ks. proboszcz Marek Małkiewicz. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Spotkanie uświetnił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Michałowiczanka. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.


W imieniu organizatorów, Koła nr 2 Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów przybyłych gości powitała przewodnicząca, Teresa Sladek. W tym świątecznym spotkaniu udział wzięli m.in. wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka wraz z małżonką, przewodnicząca rady gminy, Elżbieta Biczyk, ksiądz proboszcz Marek Małkiewicz oraz ks. wikariusz Paweł Korbin i diakon Grzegorz Czernek z parafii Wniebowzięcia NMP w Michałowicach, przewodnicząca terenowego Koła ZERiI – Ewa Abramczyk, radni – Anna Wyszomirska, Eugeniusz Hanc i Paweł Zacny oraz dyrektor szkoły Andrzej Olęcki i przewodniczącą koła nr 5 Anna Taras.

 

Kochani członkowie, życzę wam wszystkiego dobrego, dużo zdrowia. Niech ta łaska Boża nigdy was nie opuszcza – życzyła przewodnicząca, Teresa Sładek.

 

Jak patrzę na powiększającą się grupę uczestników waszych spotkań [koło liczy 142 członków] to mi serce rośnie – mówił wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. To jest też świadectwo tego, że potrzebujcie tych spotkań i są one dla was ważne. W imieniu własnym oraz pracowników urzędu życzę wam na ten świąteczny czas, żeby to ciepło i bliskość, które towarzyszą tym świętom wystarczyły na cały przyszły rok.

 

Życzenia od radnych gminy Michałowice osobiście michałowickim seniorom złożyła przewodnicząca rady, Elżbieta Biczyk. Zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Żebyśmy umieli się dzielić radością narodzenia dzieciątka Jezus, żebyśmy umieli obdarzać się ciepłym słowem i życzliwymi gestami.

 

Swoje życzenia, seniorom złożyli również: przewodnicząca – Ewa Abramczyk, radna – Anna Wyszomirska i członek Zarządu Osiedla – Paweł Cichocki.

 

Po wysłuchaniu fragmentu ewangelii według św. Łukasza oraz błogosławieństwu, którego udzielił ks. proboszcz Marek Małkiewicz, seniorzy i przybyli goście złożyli sobie wzajemne życzenia i przełamali się opłatkiem.

 

Niedzielne spotkanie uświetnił koncert kolęd i pastorałek, które w wykonaniu kierowanego przez Piotra Gwiazdeckiego chóru „Michałowiczanka” nabrały szczególnego wyrazu.   

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej
„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach 31.07.2017 07:05

Leżaki i światowa produkcja do obejrzenia pod chmurką czekało na chętnych chcących miło spędzić czas.

czytaj więcej