Wizyta Mikołaja w Regułach

11.12.2017 10:10     234
Przedstawienie Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci . fot. Mariusz Marcysiak
Na wydarzenie zaprasza sołtys, Magdalena Krajnik-Partyka. fot. Mariusz Marcysiak Wiewiórka Orzeszek rozbawia najmłodszych mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak Rodzice również oglądali przedstawianie z zaciekawieniem. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Spotkanie ze św. Mikołajem wypełniło świetlice do ostatniego miejsca. fot. Mariusz Marcysiak Oprócz prezentów na dzieci czekał także słodki poczęstunek. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Mikołaj oblegany z każdej strony. fot. Mariusz Marcysiak Spotkanie ze św. Mikołajem bez pamiątkowej fotografii jest niemożliwe. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Reguły

Już od kilku dni po gminie Michałowice podróżuje Mikołaj z prezentami. Ty, razem ten wyjątkowy i długo oczekiwany gość odwiedził dzieci z Reguł. Ależ to było radosne spotkanie!


W niedzielne popołudnie, 10 grudnia, w świetlicy przy ul. Wiejskiej 13, zgromadziło się blisko 100 dzieci, które z uśmiechem na buziach i niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem. Drogę do dzieci z Reguł Mikołajowi wskazała mała gwiazdka ze spektaklu „Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci”.

 

Po nieboskłonie wędruje maleńka Gwiazdka ze swoim tatusiem. Już niedługo rozpocznie pierwszą samodzielną wędrówkę. Bardzo ważną, bo rodząc się zwiastuje Święta. Gwiazdka, jak to małe dziecko, oddaliła się od tatusia i spadła na Ziemię. Tu Sroka złodziejka kradnie jej latarenkę, a bez niej nie jest już Gwiazdą. I kto teraz oświetli drogę św. Mikołajowi?

Na szczęście na ziemi żyje ktoś kto pomoże maleńkiej gwiazdce odzyskać latarenkę. Wiewiórka Orzeszek, która zna tysiąc potraw i jest wspaniałym kucharzem oraz skrzat leśny Milczek, który za dużo gada.

 

Oczywiście, jak każda bajka, ta również kończy się dobrze i gwiazdka ponownie zaświeciła wskazując drogę Mikołajowi do regulskich dzieci. Dzwoneczki dzwonią, a w świetlicy na chwilę zapada cisza, jak makiem zasiał. Wszyscy się rozglądają i wypatrują, którędy przybędzie św. Mikołaj. Jest, jest, jest. Serduszka zaczynają bić szybciej, a uśmiechy na buziach dzieci sięgają już od ucha do ucha. Natychmiast wszyscy oblegają Mikołaja i bez strachu przed spotkaniem z gościem z długą białą brodą i w czerwonym stroju oczekują na swój słodki prezent.

 

Wizyta  Mikołaja oraz przedstawienie „Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci” to kolejne wydarzenia, jakie odbyły się w niedawno otwartej świetlicy. Świetlicy, która na nowo zaktywizowała mieszkańców Reguł i stała się ich miejscem spotkań.

 

Wydarzeni zostało zorganizowane przez sołtys oraz radę sołecką i sfinansowane z funduszu sołeckiego sołectwa Reguły.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w parku w Regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Dziecka w regulskim parku 13.06.2018 08:05

Cóż to była za impreza! Impreza na magicznej wyspie, która powstała w minioną niedzielę, 10 czerwca, w parku w Regułach. Wyspie radości, marzeń i wspaniałej zabawy.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne Data wydarzenia: 15.06.2018

Podczas ostatnich przed wakacjami warsztatów uczestnicy przygotują przepyszne owocowe desery, orzeźwiającą lemoniadę i chrupiące gofry (15 czerwca, godz.15:30).

czytaj więcej
Debiuty - wystawa fotografii mieszkańców gminy (foto UG)

Wystawa fotografii 15.05.2018 09:10

W życiu każdego fotografa jednym z najważniejszych dni jest ten, kiedy to po raz pierwszy w wystawowej sali prezentuje swoje prace w formie dużych odbitek. Ten wyjątkowy dzień nastał dla uczestników warsztatów fotograficznych, które w roku 2016 i 2017 odbyły się w Michałowicach i Regułach.

czytaj więcej
Rodzinne Warsztaty Świąteczne w Regułach. fot. Małgorzta Posel

Rodzinne warsztaty świąteczne 18.03.2018 19:35

W atmosferze znakomitej zabawy mieszkańcy Reguł przygotowywali wielkanocne girlandy, wianki i świąteczne kartki.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Bajko podróż z Aleksandrem Puszkinem. fot. Mariusz Marcysiak

Bajkowe podróże z literaturą dziecięcą 05.03.2018 21:55

Któż z nas nie chciałby na swojej drodze spotkać złotej rybki, która spełniłaby nasze życzenia. Te przyziemne i te najskrytsze.

czytaj więcej
Gordonki. fot. Mariusz Marcysiak

Gordonki bawią i uczą w Regułach 22.02.2018 12:50

Gordonki – czyli jak rozwijać zdolności muzyczne naszego dziecka.

czytaj więcej
Warsztaty świąteczne w regułach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Regułach. 04.12.2017 19:40

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne to chyba najmilszy upominek dla naszych najbliższych. Świadczący o tym jak ważni są dla nas, a przede wszystkim świadczący o naszej pamięci o nich.

czytaj więcej
Zabawa Andrzejkowa seniorów z Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zabawa Andrzejkowa seniorów - Reguły 25.11.2017 12:40

Andrzejki, to ostatni moment na dobrą zabawę przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Z tej okazji skorzystali seniorzy z Reguł i zorganizowali swoją pierwszą zabawę andrzejkową.

czytaj więcej
Poczytam Wam... fot. Mariusz Marcysiak

Poczytam Wam… 21.11.2017 18:45

Przyzwyczajenia, wiedza i umiejętności nabyte w młodym wieku bardzo często decydują o późniejszych zachowaniach i cechach dorosłego człowieka. Inicjatywa „Poczytam Wam…” idealnie wpisuje się w to twierdzenie i zachęca rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi z książką w ręku.

czytaj więcej