Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.


Jak co roku w listopadzie, tym razem 19-tego, w Zespole Szkół w Michałowicach odbyły się spotkania artystyczne dzieci i młodzieży, a udział w nich wzięło 69 zespołów, grup tanecznych i solistów. To prawie 650 młodych talentów, które tego dnia spotkały się w Michałowicach.

 

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali wspólnie Jarosław Gajek, prezes Klubu Sportowego KS Zdrowie oraz wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który życząc wszystkim uczestnikom sukcesów wyraził również swoją radość z faktu, iż corocznie impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 

Michałowickie Spotkania Artystyczne to okazja dla dzieci i młodzież na zaprezentowanie swoich pasji i zdolności artystycznych. To także szansa dla młodych artystów na występ przed tak dużą publicznością. Jednak tremy próżno było szukać na buziach uczestników. Wszyscy radośni, uśmiechnięci i nie mogący się doczekać własnego występu dopieszczali swoje charakteryzacje tak, aby gdy nadejdzie moment prezentacji wszystko było dopięte na ostatni guzik.

 

Całe wydarzenie poprowadziła Dorota Jastrzębska-Sabała – instruktorka tańca i choreograf, która była również odpowiedzialna za część artystyczną imprezy.

 

Młodzi artyści prezentowali swoje talenty w trzech głównych kategoriach tj. grupy taneczne, grupy instrumentalno-wokalne i występy solistów wokalnych. Dodatkowo każda kategoria była jeszcze podzielona na trzy podkategorie wiekowe. Nieco szerszą formułę miała rywalizacja grup tanecznych, które dodatkowo konkurowały w różnych stylach m.in. taniec nowoczesny, hip hop, jazz taniec współczesny i inne formy taneczne.

 

Oczywiście wszyscy uczestnicy byli świetni i zaprezentowali bardzo wysoki poziom co z pewnością nie ułatwiło pracy jurorom, ale bez wątpienia wzbudzało ogromny zachwyt wśród publiczności.

 

Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży został sfinansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej
„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach 31.07.2017 07:05

Leżaki i światowa produkcja do obejrzenia pod chmurką czekało na chętnych chcących miło spędzić czas.

czytaj więcej