Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.


Jak co roku w listopadzie, tym razem 19-tego, w Zespole Szkół w Michałowicach odbyły się spotkania artystyczne dzieci i młodzieży, a udział w nich wzięło 69 zespołów, grup tanecznych i solistów. To prawie 650 młodych talentów, które tego dnia spotkały się w Michałowicach.

 

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali wspólnie Jarosław Gajek, prezes Klubu Sportowego KS Zdrowie oraz wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który życząc wszystkim uczestnikom sukcesów wyraził również swoją radość z faktu, iż corocznie impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 

Michałowickie Spotkania Artystyczne to okazja dla dzieci i młodzież na zaprezentowanie swoich pasji i zdolności artystycznych. To także szansa dla młodych artystów na występ przed tak dużą publicznością. Jednak tremy próżno było szukać na buziach uczestników. Wszyscy radośni, uśmiechnięci i nie mogący się doczekać własnego występu dopieszczali swoje charakteryzacje tak, aby gdy nadejdzie moment prezentacji wszystko było dopięte na ostatni guzik.

 

Całe wydarzenie poprowadziła Dorota Jastrzębska-Sabała – instruktorka tańca i choreograf, która była również odpowiedzialna za część artystyczną imprezy.

 

Młodzi artyści prezentowali swoje talenty w trzech głównych kategoriach tj. grupy taneczne, grupy instrumentalno-wokalne i występy solistów wokalnych. Dodatkowo każda kategoria była jeszcze podzielona na trzy podkategorie wiekowe. Nieco szerszą formułę miała rywalizacja grup tanecznych, które dodatkowo konkurowały w różnych stylach m.in. taniec nowoczesny, hip hop, jazz taniec współczesny i inne formy taneczne.

 

Oczywiście wszyscy uczestnicy byli świetni i zaprezentowali bardzo wysoki poziom co z pewnością nie ułatwiło pracy jurorom, ale bez wątpienia wzbudzało ogromny zachwyt wśród publiczności.

 

Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży został sfinansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Odwołane zajęcia w Michałowicach

Odwołane zajęcia w Michałowicach Data wydarzenia: 15.05.2018

Zarząd Osiedla Michałowice informuje, że zajęcia gimnastyczne i z jogi nie odbędą się w dniach:
15 - 17 maja.
Równocześnie zawiadamia, że trzy kolejne zajęcia z jogi (22, 23, 29 maja) rozpoczną się o godz. 18:00.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej