Warsztaty Zabawa ze śniegiem . fot. Mariusz Marcysiak
Warsztaty poprowadzili: Katarzyna Skomra i Michał Wacławiak. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Eksperymenty sprawiły dzieciom wiele frajdy. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Jak duża jeszcze urośnie? fot. Mariusz Marcysiak Jak twardy może być balon napompowany dwutlenkiem węgla? fot. Mariusz Marcysiak Czy można umyć głowę chmurą ? fot. Mariusz Marcysiak Jak napompować balonik nie wdmuchując do niego powietrza? fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice Wieś

Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na poszerzenie wiedzy najmłodszych, bo przecież każde dziecko lubi zabawę i eksperymenty.


Bardzo dobrym tego przykładem mogą być warsztaty „Zabawa ze śniegiem”, jakie w sobotę, 10 grudnia odbyły się w sali przy ul. Raszyńskiej 34.

 

Mimo, iż za oknem mamy jesienną pogodę, to dzięki prowadzonym przez Katarzynę Skomrą i Michała Wacławiaka warsztatom, dzieci z Michałowic-Wsi przeniosły się do krainy lodowych eksperymentów. Fascynujące doświadczenia, pełne ciekawych i kolorowych niespodzianek bawiły dzieci wyśmienicie.

 

Warsztaty, w których głównym bohaterem był suchy lód okazały się niezwykle interesujące. Dzieci z uwagą brały w nich udział i zainspirowane do odkrywania świata pełnego chemicznych zagadek prześcigały się w odpowiedziach na pytania zadawane przez prowadzących. Kawałek suchego lodu w połączeniu z wodą, tworzący chmurę jest pokazowym eksperymentem. Eksperymentem, który wzbudzał ogromne zainteresowanie nie tylko u dzieci, bo przecież możliwość bycia tak blisko chmury, że można ją dotknąć jest czymś niezwykłym. Pośród doświadczeń nie zabrakło wielkich samopompujących się baniek mydlanych i magicznej piany, która trochę wyglądała jak ta podczas kąpieli. Dzieci badały również jak zachowuje się balon wypełniony dwutlenkiem węgle pozyskanym z suchego lodu, a nawet sprawiły, że balonik samodzielnie się napompował. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik zabrał swój balonik na pamiątkę do domu.

 

Solidna dawka wiedzy w połączeniu z praktycznymi zajęciami z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych mieszkańców Michałowic-Wsi, dla których to sołtys Adriana Król-Popiel wraz z radą sołecką zorganizowali te niezwykle interesujące i pouczające warsztaty.

 

Warsztaty zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego Michałowic-Wsi.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Warsztaty świąteczne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty świąteczne w Michałowicach - Wsi 26.03.2018 16:50

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do zrobienia wyjątkowych i niespotykanych ozdób, które podkreślą klimat świątecznych dni.

czytaj więcej
Warsztaty plastyczne w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty plastyczne – czyli jak odkryć w sobie artystę 27.02.2018 14:10

Warsztaty w Granicy i Michałowicach to doskonała okazja dla dzieci i młodzieży chętnej do odkrywania w sobie talentów artystycznych, a także chcących poszerzyć granice wyobraźni.

czytaj więcej
Warsztaty laboratorium juniora w Granicy i warsztaty młodego chemika w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Nauka z logiką są niezłą parą 27.02.2018 01:10

Czy jest fajniejszy sposób na naukę i rozruszanie szarych komórek, niż poprzez zabawę.

czytaj więcej
Michałowice Wieś - bal karnawałowy 2018r. fot. Mariusz Marcysiak

Ach karnawał, karnawał 12.02.2018 21:10

Miniony weekend był już ostatnim w tegorocznym karnawale i jedną z ostatnich okazji do hucznej zabawy. Z tej możliwości postanowili skorzystać mieszkańcy Michałowic Wsi i 10 lutego wspólnie bawili się na balu karnawałowym.

czytaj więcej
Andrzejkowe Michałowice-Wieś. fot. Mariusz Marcysiak

Andrzejkowe Michałowice-Wieś 28.11.2017 11:45

W sołectwie Michałowice już taką tradycję mają, by w andrzejkowy wieczór spotkać się na tańcach i dobrej zabawie.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Michałowic Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Michałowice Wieś z uchwalonym funduszem na 2018 r. 22.09.2017 10:15

Sprawozdanie z działalności sołtys i rady sołeckiej oraz podsumowanie z realizacji uchwały i wniosków z 27 września 2016 r., były jednymi z tematów corocznego zebrania mieszkańców Michałowic Wsi.

czytaj więcej
Pożegnanie lata z sąsiadem w Michałowicach Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Pożegnanie Lata w Michałowicach Wsi 17.09.2017 21:05

Tuż przed kalendarzowym zakończeniem lata, dokładnie 16 września, mieszkańcy Michałowic-Wsi spotkali się na corocznym ognisku „Pożegnaj lato z sąsiadem”.

czytaj więcej
Warsztaty małego chemika - Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Warsztaty małego chemika – Michałowice 05.02.2017 12:15

Ciekawość otaczającego nas świata drzemie w nas wszystkich. Jednym ze sposobów na jego poznanie jest udział w warsztatach małego chemika. Warsztatach, podczas których dzieci mają okazję nie tylko obserwować, ale również przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów chemicznych, których, na co dzień nie mogliby wykonać w domu.

czytaj więcej
Zajęcia pokazowe Drama. fot. Mariusz Marcysiak

Zajęcia podsumowujące z „Dramy” 23.01.2017 18:15

Warsztaty teatralne „Drama” to doskonała zabawa w aktorstwo, gdzie dzieci tworzą improwizowane scenki, dialogi i gry. Podczas zajęć podsumowujących, które 21 stycznia odbyły się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice, rodzice mogli zobaczyć efekt pracy ich dzieci, ale i również osobiście wziąć udział w warsztatach.

czytaj więcej
fot. Adriana Król-Popiel

Warsztaty zdobienia pierniczków 19.12.2016 11:20

Z myślą o zbliżających się świętach dzieci z Michałowic–Wsi uczestniczyły w warsztatach, dzięki którym zgłębiły sztukę ozdabiania pierniczków.

czytaj więcej