ZIELONO MI - festyn w Komorowie

22.05.2017 10:05     255
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie
Występ zespołu Gradus ad Parnassum . Uczniowie pracują pod kierunkiem Sławomira Rymuzy, nauczyciela muzyki i dyrektor Szkoły Podstawowej w Komorowie. Małgorzata Pachecka zaprasza na piknik Zielono mi, wraz z Mają Popielarską. Piknik Zielono mi! Kiermasz kwiatów podczas pikniku. Maja Popielarska udziela wywiadu dziennikarzom telewizji szkolnej. Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, wśród mieszkańców Komorowa. Laudacja z okazji wręczenia statuetki Muza pod klonem Od lewej: Małgorzata Pachecka, prezes Stowarzyszenia Komorowianie , Hanna Dzikiewicz Suszyńska i Andrzej Jarzyński, wiceprezes. Sławomir Rymuza dziękuje za wyróżnienie i nagrodę. Odsłonięcie tablicy poświęconej Wojciechowi Młynarskiemu. W uroczystości uczestniczyła córka Agata Młynarska i syn Jan z dziećmi.
Podobne tematy: osiedle Komorów

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.


Plac Paderewskiego to miejsce, które mieszkańcy Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich chętnie odwiedzają i uczestniczą w ciekawych imprezach integrujących. W ostatnią sobotę odbył się piknik Zielono mi. I jak zapowiadali organizatorzy, był to czas, kiedy wszyscy mieli możliwość posiedzieć na trawie i jak w latach ubiegłych cieszyć się słońcem i wzajemnym towarzystwem.

 

Oczywiście było wiele atrakcji. Jedną z nich było spotkanie z Mają Popielarską. Autorka popularnych i lubianych programów telewizyjnych na temat ogrodów, mówiła między innymi o tym, że trawnik nie zawsze musi tradycyjny. Jej pogadanka „Co jeśli nie trawnik" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  Odbył się również kiermasz roślin ogrodowych.

 

Nieopodal rozstawiona była scena na której występowały dzieci i młodzież szkolna, zorganizowana została wystawa plac plastycznych dzieci, było stoisko z rękodziełem. Można było z papieru zrobić kosze i inne przedmioty domowego użytku. Dzieci wykonywały piękne rysunki, a także robiły wspaniałe, okrycia i ozdoby na głowę. Wielką piknikową atrakcją była wystawa zabytkowych samochodów. Samochody przyjechały z pobliskiego Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Każdy chętny mógł przejechać się, wybranym autem po Komorowie. Chętnych nie brakowało! Piknik Zielono mi zorganizowany był w stylu lat 30. Dlatego wielu uczestników pikniku swoim ubiorem nawiązywało do mody tamtych lat. 

 

Organizatorzy, podobnie jak w latach poprzednich, uhonorowali statuetką „Muza pod klonem” mieszkańca Komorowa. W tym roku wyróżnienie z rąk:  Małgorzaty Pacheckiej, prezes Stowarzyszenia "Komorowianie", Andrzeja Jarzyńskiego, wiceprezesa i Hanny Dzikiewicz - Suszyńskiej otrzymał Sławomir Rymuza, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Komorowie. Sławomir Rymuza od wielu lat prowadzi szkolny chór „Gradus ad Parnassum” ucząc muzyki i wrażliwości muzycznej kolejne pokolenia uczniów.     

Kolejnym ważnym momentem pikniku była uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej Wojciechowi Młynarskiemu w Komorowie. Dzięki inicjatywie Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów KOMOROWIANIE zawisła ona na domu, w którym Autor spędził dzieciństwo i młodość. W uroczystości udział wzięła rodzina Wojciecha Młynarskiego: córka Agata i syn Jan, a także przyjaciele i wszyscy, dla których jego twórczość była ważna.

Piknik trwał do wieczora, na koniec były tańce i niekończące się rozmowy… Do zobaczenia za rok!

 

Piknik został sfinansowany z funduszu osiedla Komorów. 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Siostry Misjonarki na Dzikim Zachodzie – festyn przedszkolny w Komorowie; foto:bz.

Przedszkole Sióstr Misjonarek na Dzikim Zachodzie – festyn w Komorowie 23.05.2018 19:35

Rodzinne pikniki w komorowskich przedszkolach są tradycją w naszej gminie. W minioną niedzielę odbył się festyn rodzinny w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świetej Rodziny w Komorowie. Zgromadził rodziny przedszkolaków, mieszkańców Komorowa. Obecny był także Krzysztof Grabka, wójt gminy z żoną oraz matka generalna zgromadzenia, siostra Weronika Mackiewicz.


czytaj więcej
ZIELONO MI - PIKNIK W KOMOROWIE - powitanie. Foto: bz.

Zielono Mi - festyn w Komorowie 23.05.2018 18:20

Po raz czwarty na placu Ignacego Paderewskiego odbył się festyn - Zielono Mi - mieszkańców Komorowa. Imprezę zorganizował Zarząd Osiedla Komorów i Towarzystwo Komorowianie. Dopisała pogoda, a w szczególności, dopisali mieszkańcy. Zabawa była bardzo udana!

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Spotkanie Twórczych Kobiet. fot. Mariusz Marcysiak

Twórczą Kobietą być! 11.03.2018 17:25

Twórcza Kobieta – czyli panie na pierwszym planie, a dokładnej ich twórczość artystyczna, która została zaprezentowana podczas spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 10 marca.

czytaj więcej
Ogólne zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Foto: bz.

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów 09.03.2018 16:15

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów odbyło się 6 marca, we wtorek. Uczestniczyło w nim ponad stu mieszkańców. Zebranie zorganizował przewodniczący zarządu osiedla. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej
Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie. Foto: bz.

Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie 26.02.2018 10:50

W niedzielę, 25 lutego, odbyły się dwa koncerty muzyczne. Skierowane były do najmłodszych mieszkańców Komorowa i ich rodziców.

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz

AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców 17.09.2017 13:20

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
70. lecie biblioteki w Komorowie. foto: bz

70. lecie biblioteki w Komorowie 12.12.2016 10:10

Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji – słowa Marii Dąbrowskiej były mottem uroczystości z okazji 70 rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. W obchodach wziął udział Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i wielu mieszkańców Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich – wiernych czytelników komorowskiej biblioteki.

czytaj więcej