ZIELONO MI - festyn w Komorowie

22.05.2017 10:05     177
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie
Występ zespołu Gradus ad Parnassum . Uczniowie pracują pod kierunkiem Sławomira Rymuzy, nauczyciela muzyki i dyrektor Szkoły Podstawowej w Komorowie. Małgorzata Pachecka zaprasza na piknik Zielono mi, wraz z Mają Popielarską. Piknik Zielono mi! Kiermasz kwiatów podczas pikniku. Maja Popielarska udziela wywiadu dziennikarzom telewizji szkolnej. Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, wśród mieszkańców Komorowa. Laudacja z okazji wręczenia statuetki Muza pod klonem Od lewej: Małgorzata Pachecka, prezes Stowarzyszenia Komorowianie , Hanna Dzikiewicz Suszyńska i Andrzej Jarzyński, wiceprezes. Sławomir Rymuza dziękuje za wyróżnienie i nagrodę. Odsłonięcie tablicy poświęconej Wojciechowi Młynarskiemu. W uroczystości uczestniczyła córka Agata Młynarska i syn Jan z dziećmi.
Podobne tematy: osiedle Komorów

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.


Plac Paderewskiego to miejsce, które mieszkańcy Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich chętnie odwiedzają i uczestniczą w ciekawych imprezach integrujących. W ostatnią sobotę odbył się piknik Zielono mi. I jak zapowiadali organizatorzy, był to czas, kiedy wszyscy mieli możliwość posiedzieć na trawie i jak w latach ubiegłych cieszyć się słońcem i wzajemnym towarzystwem.

 

Oczywiście było wiele atrakcji. Jedną z nich było spotkanie z Mają Popielarską. Autorka popularnych i lubianych programów telewizyjnych na temat ogrodów, mówiła między innymi o tym, że trawnik nie zawsze musi tradycyjny. Jej pogadanka „Co jeśli nie trawnik" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  Odbył się również kiermasz roślin ogrodowych.

 

Nieopodal rozstawiona była scena na której występowały dzieci i młodzież szkolna, zorganizowana została wystawa plac plastycznych dzieci, było stoisko z rękodziełem. Można było z papieru zrobić kosze i inne przedmioty domowego użytku. Dzieci wykonywały piękne rysunki, a także robiły wspaniałe, okrycia i ozdoby na głowę. Wielką piknikową atrakcją była wystawa zabytkowych samochodów. Samochody przyjechały z pobliskiego Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Każdy chętny mógł przejechać się, wybranym autem po Komorowie. Chętnych nie brakowało! Piknik Zielono mi zorganizowany był w stylu lat 30. Dlatego wielu uczestników pikniku swoim ubiorem nawiązywało do mody tamtych lat. 

 

Organizatorzy, podobnie jak w latach poprzednich, uhonorowali statuetką „Muza pod klonem” mieszkańca Komorowa. W tym roku wyróżnienie z rąk:  Małgorzaty Pacheckiej, prezes Stowarzyszenia "Komorowianie", Andrzeja Jarzyńskiego, wiceprezesa i Hanny Dzikiewicz - Suszyńskiej otrzymał Sławomir Rymuza, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Komorowie. Sławomir Rymuza od wielu lat prowadzi szkolny chór „Gradus ad Parnassum” ucząc muzyki i wrażliwości muzycznej kolejne pokolenia uczniów.     

Kolejnym ważnym momentem pikniku była uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej Wojciechowi Młynarskiemu w Komorowie. Dzięki inicjatywie Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów KOMOROWIANIE zawisła ona na domu, w którym Autor spędził dzieciństwo i młodość. W uroczystości udział wzięła rodzina Wojciecha Młynarskiego: córka Agata i syn Jan, a także przyjaciele i wszyscy, dla których jego twórczość była ważna.

Piknik trwał do wieczora, na koniec były tańce i niekończące się rozmowy… Do zobaczenia za rok!

 

Piknik został sfinansowany z funduszu osiedla Komorów. 

 

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie

PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie Data wydarzenia: 25.02.2018

Interaktywne koncerty gordonowskie dla małych dzieci (do 5 lat) pt. PAPAPAMY - to propozycja Zarządu Osiedla Komorów dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców, dziadków, opiekunów (25 lutego, od.godz.10:45)

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz

AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców 17.09.2017 13:20

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
70. lecie biblioteki w Komorowie. foto: bz

70. lecie biblioteki w Komorowie 12.12.2016 10:10

Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji – słowa Marii Dąbrowskiej były mottem uroczystości z okazji 70 rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. W obchodach wziął udział Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i wielu mieszkańców Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich – wiernych czytelników komorowskiej biblioteki.

czytaj więcej
LATINO DAY W KOMOROWIE

LATINO DAY W KOMOROWIE 24.10.2016 14:45

Latino Day – wydarzenie, które odbyło się w sobotę, 22 października, miało na celu przybliżenie kultury i życia mieszkańców Ameryki Łacińskiej.


czytaj więcej
Zebranie mieszkańców osiedla Komorów (fot. Beata Zybała)

Zebranie mieszkańców osiedla Komorów 21.09.2016 09:30

We wtorek, 20 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy i powiatu

czytaj więcej
Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa

Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa 04.04.2016 10:05

Tradycyjnie, kilka dni po świętach, 2 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci komorowskiego koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów 23.09.2015 09:45

We wtorek, 22 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy.

czytaj więcej
Zielono mi – piknik rodzinny w Komorowie

Zielono mi – piknik rodzinny w Komorowie 15.06.2015 10:25

W niedzielę, 14 czerwca, odbył się rodzinny piknik w stylu willowego Komorowa. Na Placu Paderewskiego zgromadziło się wielu mieszkańców naszej gminy. Zabawa trwała do późnego wieczora.

czytaj więcej
Wybory w Komorowie. Michał Jeżewski (w środku) przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów w towarzystwie członków Zarządu i Krzysztofa Grabki, wójta gminy Michałowice.

Wybory w Komorowie 16.04.2015 10:55

15 kwietnia, we środę, odbyły się w Komorowie wybory przewodniczącego i członków Zarządu Osiedla Komorów. Przewodniczącym został Michał Jeżewski, w skład zarządu weszło sześć osób. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej