W niedzielę, 14 czerwca, odbył się rodzinny piknik w stylu willowego Komorowa. Na Placu Paderewskiego zgromadziło się wielu mieszkańców naszej gminy. Zabawa trwała do późnego wieczora.


Piknik zorganizowało  Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie”, sfinansowany został z dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych.   

Niedzielne popołudnie było ciepłe i słoneczne dlatego wielu mieszkańców chętnie odwiedziło Plac Paderewskiego i uczestniczyło w pikniku rodzinnym. Organizatorzy zachęcali, aby wziąć ze sobą koc i kosz piknikowy i przyjść oczywiście w kapeluszu. Dlatego już po godzinie od rozpoczęcia pikniku Plac Paderewskiego zapełnił się biesiadnikami. Przygotowanych było wiele  wspaniałych atrakcji dla dzieci i sztarszych mieszkańców. Jedną z nich był konkurs malarski. Rozstawione zostały sztalugi, gdzie dzieci wykonywały prace malarskie pod okiem artystów Tosi i Marcina Zalewskich, mieszkańców Komorowa. Najlepsze prace zostały nagrodzone, wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia. Odbył się również konkurs recytatorski.

Klub Tenisowy Matchpoint zorganizował dla dzieci rozgrywki gry w badmintona i tenisa. Nieopodal entuzjaści piłki nożnej grali w „nogę”.

 

Zebranych na pikniku mieszkańców, w imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Ogrodu Komorów „Komorowianie”, powitała Małgorzata Pachecka i Andrzej Jarzyński, którzy zaprosili do wspaniałej zabawy. Do wspólnej zabawy, śpiewania i tańców zachęcali również Witold Błaszczyk i Maria Walter-Kochel, którzy prowadzili niedzielny koncert. Dwukrotnie wystąpił zespół „Kumy” – panie śpiewały znane i lubiane piosenki.   

 

Odbył się konkurs wiedzy o Komorowie. Pytania konkursowe przygotował Daniel Wolborski, nauczyciel historii w komorowskiej Szkole Podstawowej. Uczestniczyło w nim pięć rodzin. Nagrodami w konkursie były zdjęcia przedwojennych komorowskich willi i  kolejki EKD.

 

Ważnym momentem podczas pikniku było przyznanie medalu „Zasłużony dla Miasta Ogrodu Komorów”. W tym roku odznaczeniem tym została uhonorowana Hanna Dąbrowska, wieloletnia nauczycielka, obecnie Pani Hanna zajmuje się pomocą chorym ludziom, a także opiekuje się bezpańskimi psami i kotami. Dokarmia je i leczy. Kwiaty i medal wręczyli przedstawiciele stowarzyszenia „Komorowianie”, a także Zdzisław Sipiera, starosta powiatu pruszkowskiego i Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice  z Elżbietą Biczyk, przewodniczącą rady gminy. Gratulujemy wyróżnienia!

   

Następnie zaprezentowane zostało widowisko słowno-muzyczne „Zielono mi”. Śpiewane były piosenki Ordonki, Mieczysława Fogga i Eugeniusza Bodo. Przypomniane zostały również fragmenty pamiętnika Majki Krassowskiej z tomu „Zwierzenia”.

Wieczorem wystąpił zespół Bluester, muzycy zapraszali do wspólnej zabawy i tańców. Zabawa trwała do późnego wieczora. 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Siostry Misjonarki na Dzikim Zachodzie – festyn przedszkolny w Komorowie; foto:bz.

Przedszkole Sióstr Misjonarek na Dzikim Zachodzie – festyn w Komorowie 23.05.2018 19:35

Rodzinne pikniki w komorowskich przedszkolach są tradycją w naszej gminie. W minioną niedzielę odbył się festyn rodzinny w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świetej Rodziny w Komorowie. Zgromadził rodziny przedszkolaków, mieszkańców Komorowa. Obecny był także Krzysztof Grabka, wójt gminy z żoną oraz matka generalna zgromadzenia, siostra Weronika Mackiewicz.


czytaj więcej
ZIELONO MI - PIKNIK W KOMOROWIE - powitanie. Foto: bz.

Zielono Mi - festyn w Komorowie 23.05.2018 18:20

Po raz czwarty na placu Ignacego Paderewskiego odbył się festyn - Zielono Mi - mieszkańców Komorowa. Imprezę zorganizował Zarząd Osiedla Komorów i Towarzystwo Komorowianie. Dopisała pogoda, a w szczególności, dopisali mieszkańcy. Zabawa była bardzo udana!

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Spotkanie Twórczych Kobiet. fot. Mariusz Marcysiak

Twórczą Kobietą być! 11.03.2018 17:25

Twórcza Kobieta – czyli panie na pierwszym planie, a dokładnej ich twórczość artystyczna, która została zaprezentowana podczas spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 10 marca.

czytaj więcej
Ogólne zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Foto: bz.

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów 09.03.2018 16:15

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów odbyło się 6 marca, we wtorek. Uczestniczyło w nim ponad stu mieszkańców. Zebranie zorganizował przewodniczący zarządu osiedla. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej
Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie. Foto: bz.

Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie 26.02.2018 10:50

W niedzielę, 25 lutego, odbyły się dwa koncerty muzyczne. Skierowane były do najmłodszych mieszkańców Komorowa i ich rodziców.

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz

AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców 17.09.2017 13:20

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie

ZIELONO MI - festyn w Komorowie 22.05.2017 10:05

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.

czytaj więcej