Działo się w michałowickim przedszkolu

13.02.2018 12:35     293

W pierwszym kwartale 2018 r. w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach odbyły się dwa wydarzenia kulturalne: Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka obchodzony bardzo uroczyście we wszystkich grupach.


Jasełka – to sztuka  ukazująca  historię narodzin Dzieciątka Jezus. Uroczystość Jasełek od lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w gminnym przedszkolu. W tym roku  sztuka została wystawiona przez  rodziców i nauczycieli, którzy świetnie wcielili się w swoje role. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie wszystkich opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie na zgromadzonej publiczności. Ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były również partie solowe wykonane przez panią Agnieszkę Czekalską oraz pana Mariusza Kaźmierczaka. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas, zaśpiewanej przez wszystkich zgromadzonych: ,,Jest taki dzień, bardzo ciepły. choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory(...)".Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali noworocznych życzeń pani dyrektor, Renaty Bontron.

 

Te piękne bożonarodzeniowe tradycje, a mianowicie kolędowanie z gwiazdą, podtrzymały dzieci z dwóch grup: Kotki oraz Biedronki. Przedszkolaki w połowie stycznia udały się do swoich starszych kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej w Michałowicach, aby wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki.

 

Dzień Babci i Dziadka to potężna impreza artystyczna w michałowickim przedszkolu. Do każdej grupy wiekowej, bardzo licznie przybyli dziadkowie przedszkolaków. Wychowawczynie starały się, aby program artystyczny był pomysłowy i starannie przygotowany. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości.

 

Wnuki miały okazję pochwalić się swoimi  umiejętnościami, wyrazić swoją miłość do babci i dziadka, a także  podziękować im za cierpliwość, oddanie i poświęcenie oraz trud włożony w ich wychowanie. Dzieci po występie obdarowały dziadków drobnymi prezentami, które same wcześniej wykonały. Sala gimnastyczna była bajecznie udekorowana, aby wszystkim  przybyłym gościom było miło i żeby czuli się w tych dniach wyjątkowo.

 

Maria Krasowska   

Małgorzata Brzezińska    

Zobacz także

Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 12.06.2018 12:20

Piękna słoneczna pogoda to doskonała okazja dla dzieci i rodziców na wspólną zabawę na dworze, a jeśli dodatkowo w sobotę, 9 czerwca, zawitaliście do Gminnego Przedszkola w Michałowicach, to sposobności do tego było co nie miara.

czytaj więcej
Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Doroczny Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 03.06.2017 19:25

Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Wyróżniony występ dziewczynek z przedszkola w Michałowicach

Festiwal przedszkolaków 25.05.2017 10:00

Podczas XI edycji Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków, który się odbył pod hasłem „Na królewskim balu”, grupa dziewczynek z Gminnego Przedszkola w Michałowicach zdobyła uznanie jury, otrzymując jedno z trzech równorzędnych wyróżnień. Gratulujemy!

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 06.06.2016 10:10

W sobotę, 4 czerwca odbył się coroczny piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. Doskonała pogoda i szereg atrakcji sprawiło, iż na pikniku pojawiło się wiele rodzin, które oddały się wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki Piosenki o Warszawie

Przedszkolny Konkurs Piosenki 22.05.2016 18:00

20 maja w sali multimedialnej urzędu gminy odbył się Przedszkolny Konkurs Piosenki pt. „Piosenka o Warszawie”, którego organizatorem było gminne przedszkole w Michałowicach.

czytaj więcej
Na piknik przybyły tłumy

Piknik rodzinny w przedszkolu w Michałowicach 14.06.2015 21:30

13 czerwca 2015 r. odbył się tradycyjnie, jak co roku piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Gminne Przedszkole w Michałowicach - Jasełka 2014

Jasełka w przedszkolu w Michałowicach 19.12.2014 09:15

Święta Bożego Narodzenia są świętami kojarzącymi się z ciepłem domu, smakołykami i miłym spędzaniem czasu z rodziną. To czas kiedy tradycja łączy nas przy wigilijnym stole, składaniu sobie życzeń. Jedna z tradycji w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach jest przedstawienie „Jasełka”.

czytaj więcej