Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.


Wzorem poprzednich edycji konkurs honorowym patronatem objął wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który witając przedszkolaków zarówno z naszych przedszkoli jak i przedszkoli z Warszawy i Raszyna życzył wszystkim zwycięstwa i przede wszystkim wspaniałej zabawy.

 

Otwierając III edycję międzyprzedszkolnego konkursu piosenki o Warszawie, Renata Bontron – dyrektor gminnego przedszkola w Michałowicach, a zarazem organizatorka i inicjatorka konkursu podkreśliła, że ideą przyświecającą temu wydarzeniu jest prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków, które zawsze bardzo chętnie biorą udział w zajęciach z rytmiki.

 

Jury konkursowe, w którym zasiedli m.in. przewodnicząca rady gminy Michałowice – Elżbieta Biczyk, aktorka teatru Syrena – Beata Jankowska-Climas, dyrygent i nauczyciel rytmiki – Marta Szurgot Bychawska oraz przedstawiciel ZOEAS – Monika Rumniak, oceniało młodych artystów w dwóch kategoriach wiekowych: 3 - 4 lata i 5 – 6 lat. Trzeba dodać, że wysoki poziom artystyczny uczestników konkursu przysporzył jury nie lada kłopotu z wyłonieniem zwycięzców.

 

Ze specjalnym występem, oczywiście poza konkursowym najmłodszej widowni zaprezentował się chór „Czerwone Korale”. Chór, który kierowany jest przez Renatę Włodarek. Oczywiście artyści w trakcie swojego występu zaśpiewali utwory nawiązujące do tematu konkursu i zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom 3 piosenki o Warszawie.

  

W czasie, gdy jury udało się na obrady młodzi uczestnicy mieli okazję na posilenie się w przygotowanym dla nich specjalny barze pełnym słodkości.

 

Po długich obradach jury wydało werdykt i wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka wraz z dyrektor przedszkola w Michałowicach – Renatą Bontron, nagrodzili zwycięzców konkursu, wręczając im pamiątkowe puchary i dyplomy, a dla wszystkich uczestników był przygotowany pełen kosz cudownych pluszaków.

 

Zwycięzcy III Konkursu Piosenki o Warszawie:

 

Kategoria 3 – 4 lata

 

I miejsce – Mikołaj Szermiński-Łącz – Gminne Przedszkole w Michałowicach

II miejsce – „Mała Topola” – Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 „Pod Topolą” w Raszynie

 

Kategoria 5 – 6 lat

 

I miejsce – Gminne Przedszkole w Nowej Wsi

II miejsce – Oddział 0 – Szkoła Podstawowa w Michałowicach

III miejsce – Oddział 0 – Szkoła Podstawowa w Michałowicach

III miejsce – „Tygryski” – Gminne Przedszkole w Michałowicach

 

Ogromne gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników konkursu, którzy tak wspaniale zaprezentowali przed szeroką publicznością.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Spotkanie seniorów z Policją - Seniorze! Nie daj się oszukać! fot. Mariusz Marcysiak

Seniorze! Nie daj się oszukać! 02.07.2018 14:10

Choć problem jest bardzo poważny i często nagłaśniany, to równie często w mediach słyszymy o tym, jak seniorzy stają się ofiarami oszustów, którzy nierzadko wyłudzają od nich oszczędności życia.

czytaj więcej
Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 12.06.2018 12:20

Piękna słoneczna pogoda to doskonała okazja dla dzieci i rodziców na wspólną zabawę na dworze, a jeśli dodatkowo w sobotę, 9 czerwca, zawitaliście do Gminnego Przedszkola w Michałowicach, to sposobności do tego było co nie miara.

czytaj więcej
Koncert Hanny Banaszak. fot. Mariusz Marcysiak

Cóż to był za koncert 31.05.2018 10:35

Choć jest gwiazdą największego formatu, do której inni artyści odnoszą się z ogromnym uznaniem, to sama o sobie mówi z wrodzoną i wdzięczną skromnością: „mało znana autorka i piosenkarka”. Hanna Banaszak, bo o niej mowa, wystąpiła w minioną niedzielę, 27 maja, z wyjątkowym koncertem w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

IV Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2018 16:25

Warszawa to nasza stolica, której piękna historia jest naszą wspólną własnością. To idea przyświecająca Międzyprzedszkolnemu Konkursowi Piosenki o Warszawie, który 16 maja odbył się w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Koncert Katy Carr na 100-lecie niepodległości. fot. Mariusz Marcysiak

Katy Carr 15.05.2018 09:30

W ramach obchodów „100 lat Niepodległości” w sobotę, 12 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z koncertem wyjątkowych pieśni wystąpiła Katy Carr.

czytaj więcej
Filharmonia Rodzinna K40. fot. Mariusz Marcysiak

Poranki muzyczne z Panem Gwiazdą 18.03.2018 20:55

W gminie Michałowice swoją działalność rozpoczęła Filharmonia Rodzinna K40. To świetny pomysł na zaprzyjaźnienie się z muzyką i instrumentami, a inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie K40.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Dzień Kobiet z kabaretem Polefka. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Kobiet z Polefką 11.03.2018 22:05

Reklamacja? Nie przyjmujemy, ale za to w rączki całujemy. 11 marca z okazji Dnia Kobiet dla pań z naszej gminy wystąpił kabaret Polefka.

czytaj więcej
Jasełka (zdjęcie:Agnieszka Worobiec)

Działo się w michałowickim przedszkolu 13.02.2018 12:35

W pierwszym kwartale 2018 r. w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach odbyły się dwa wydarzenia kulturalne: Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka obchodzony bardzo uroczyście we wszystkich grupach.

czytaj więcej
Koncert Magdaleny Zawadzkiej. fot. Mariusz Marcysiak

„Pamiętnik liryczny” Magdaleny Zawadzkiej 04.12.2017 20:30

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem jakie odbyło się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice był koncert Magdaleny Zawadzkiej pt. „Pamiętnik liryczny".

czytaj więcej