Przedszkolny Konkurs Piosenki

22.05.2016 18:00     320

20 maja w sali multimedialnej urzędu gminy odbył się Przedszkolny Konkurs Piosenki pt. „Piosenka o Warszawie”, którego organizatorem było gminne przedszkole w Michałowicach.


Tegoroczna edycja konkursu, nad którą patronat objął wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, zyskała znacznie szerszą formułę, w której oprócz przedszkolaków z przedszkola w Michałowicach uczestniczyły także dzieci z przedszkoli: z Nowej Wsi, Raszyna, przedszkola nr 11, 137 i 194 z Warszawy, a także 6-latki ze szkoły podstawowej w Michałowicach.

 

Konkurs to prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków, które bardzo chętnie biorą udział w zajęciach z rytmiki, wykazując się przy tym zamiłowaniem do śpiewu i muzyki – mówi organizatorka i zarazem inicjatorka konkursu, dyrektor gminnego przedszkola w Michałowicach, Renata Bontron.  Kształcenie muzyczne poprzez zabawę, to także znakomita okazja do popularyzacji lokalnego patriotyzmu, czego potwierdzeniem jest tytuł konkursu – „Piosenka o Warszawie”.

 

Jedną z atrakcji, jaką tego dnia organizatorzy przegotowali dla uczestników konkursu był występ zespołu „Powsinianie” z Centrum Kultury Wilanów, który pod kierownictwem artystycznym Grzegorza Toporowskiego otworzył tegoroczny konkurs.

 

Jury konkursowe, w którym zasiedli m.in. nauczyciel muzyki – Zofia Tolak, pracownik ZOEAS – Monika Rumniak, radna – Anna Kamińska, piosenkarka – Joanna Pawlik i aktor – Zbigniew Kozłowski oceniało młodych artystów w dwóch kategoriach – soliści oraz zespoły, a do samego konkursu zgłosiło się 11 wykonawców – liczących łącznie blisko 130 uczestników.

 

Umiejętności wokalne, jakie zaprezentowali podczas swoich występów młodzi artyści oczarowały zgromadzoną publiczność, a trzeba przyznać, iż robili to w fantastycznie urzekający i swobodny sposób, przysparzając tym samy jury nie lada kłopotu w wyłonieniu zwycięzców.

 

Swój występ miała też jurorka konkursu, piosenkarka – Joanna Pawlik, która wykonała piosenkę Czesława Niemena i Marka Gaszyńskiego – „Sen o Warszawie”.

 

Po części konkursowej w czasie, gdy jury udało się na obrady, dzieci wraz z nauczycielkami i rodzicami udali się na słodki poczęstunek, jaki przygotowali dla nich organizatorzy konkursu.

 

Scenografię konkursu przygotowały nauczycielki gminnego przedszkola w Michałowicach.

 

Na zakończenie, wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka wraz z dyrektor przedszkola w Michałowicach – Renatą Bontron, nagrodzili zwycięzców i uczestników konkursu wręczając im pamiątkowe statuetki i dyplomy. Oczywiście nie mogło zabraknąć nagród rzeczowych w postaci zabawek, które z pewnością dostarczą dzieciom sporo frajdy.

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 12.06.2018 12:20

Piękna słoneczna pogoda to doskonała okazja dla dzieci i rodziców na wspólną zabawę na dworze, a jeśli dodatkowo w sobotę, 9 czerwca, zawitaliście do Gminnego Przedszkola w Michałowicach, to sposobności do tego było co nie miara.

czytaj więcej
Jasełka (zdjęcie:Agnieszka Worobiec)

Działo się w michałowickim przedszkolu 13.02.2018 12:35

W pierwszym kwartale 2018 r. w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach odbyły się dwa wydarzenia kulturalne: Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka obchodzony bardzo uroczyście we wszystkich grupach.

czytaj więcej
Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Doroczny Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 03.06.2017 19:25

Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej
Wyróżniony występ dziewczynek z przedszkola w Michałowicach

Festiwal przedszkolaków 25.05.2017 10:00

Podczas XI edycji Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków, który się odbył pod hasłem „Na królewskim balu”, grupa dziewczynek z Gminnego Przedszkola w Michałowicach zdobyła uznanie jury, otrzymując jedno z trzech równorzędnych wyróżnień. Gratulujemy!

czytaj więcej
Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie. fot. Mariusz Marcysiak

III Przedszkolny Konkurs Piosenki o Warszawie 19.05.2017 20:20

Czy śpiewać każdy może? Oczywiście, że tak. Tak jak to zaprezentowały przedszkolaki podczas III Przedszkolnego Konkursy Piosenki o Warszawie, który w piątek , 19 maja odbył się w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Gala Zwyciezców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2017

Gala Zwyciezców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2017 Data wydarzenia: 22.04.2017

22 kwietnia 2017 roku w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się wspaniały koncert młodych uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali laureatami trzeciej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej

czytaj więcej
Spotkanie informacyjne Odnawialne żródła energii .

Odnawialne źródła energii 01.08.2016 14:45

11 lipca i 19 lipca w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbyły się spotkania informacyjne dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania ze środków unijnych na inwestycję w odnawialne źródła energii.

czytaj więcej
Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

Piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 06.06.2016 10:10

W sobotę, 4 czerwca odbył się coroczny piknik rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. Doskonała pogoda i szereg atrakcji sprawiło, iż na pikniku pojawiło się wiele rodzin, które oddały się wspaniałej zabawie.

czytaj więcej
Koncert - Dla Ciebie Mamo

Koncert "Dla Ciebie Mamo" 26.05.2016 08:55

Niezwykły koncert odbył się w środę, 25 maja, w ramach cyklu „Muzyczny Maj Gminy Michałowice”. Niezwykły, gdyż i okazja ku temu była niezwykła, to prezent dla wszystkich mam z okazji ich święta – Dnia Matki.

czytaj więcej
Spotkanie z dr Heleną Pyz - świecką misjonarka i lekarką.

Spotkanie z dr Heleną Pyz 22.05.2016 19:00

Na zaproszenie Gminnego Centrum Wolontariatu, działającego przy GOPS Gminy Michałowice, 20 maja, w sali multimedialnej urzędu gminy z prelekcją na temat pomocy ludziom chorym na trąd w Indiach wystąpiła znana, świecka misjonarka i lekarka – dr Helena Pyz.

czytaj więcej