Witaj szkoło!

04.09.2017 13:35     250

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”


W tym roku wakacje były nieco dłuższe, ale nareszcie przyszedł czas na naukę i powrót do szkoły, a pierwszy dzwonek dzieci i młodzież z naszej gminy usłyszała 4 września.

 

Powrót do szkoły, przyjaciół, kolegów i koleżanek w tym roku szkolnym jest związany ze zmianami w systemie oświaty. Wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nowy 8 klasowy system nauczania szkoły podstawowej oraz 4 letniego liceum spowodował likwidację gimnazjów i w tym roku po raz pierwszy w szkołach zasiądą uczniowie klas 7 (w naszej gminie 266 uczniów). 

 

Tak poważna zmiana wymaga odpowiedniego przystosowania zarówno szkół jak i nauczycieli i uczniów. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym egzaminie gimnazjalnym oraz sprawdzanie szóstoklasisty uczniowie naszych szkół osiągnęli rewelacyjne wyniki. Egzamin gimnazjalny – j. polski i matematyka 70,5% przy średniej dla woj. mazowieckiego 61,6% i m.st. Warszawa 70,2%. Sprawdzian szóstoklasisty z j. polskiego i matematyki 76,5% przy średniej dla woj. mazowieckiego 66,1% i m.st. Warszawa 74,4%.

 

Życzenia sukcesów w nauce, a także pomyślności w pracy uczniom i nauczycielom złożył wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka, który tego dnia uczestniczył w uroczystościach rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W swoich wystąpieniach wójt wspomniał również o trudnościach związanych z remontami szkół. Wszystko za sprawą ograniczonej liczby specjalistów na rynku pracy, którzy mogliby zrealizować powierzone im zdania. Na szczęście wszystko się udało i od dziś dzieci mogą uczyć się w swoich odnowionych szkołach.

 

Teraz przed uczniami blisko 10 miesięcy nauki. Okres wytężonej pracy i szkolnych obowiązków, ale nie bez przerw. W trakcie roku szkolnego na uczyni czeka kilka chwil wytchnienia od nauki. Najdłuższe przerwy będą związane z racji świąt i ferii zimowych. Przerwa świąteczna z okazji świąt Bożego Narodzenia potrwa od 23 grudnia do 1 stycznia, a ferie zimowe dla woj. Mazowieckiego w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną się 15 stycznia i potrwają do 28. W tym roku uczniowie z mazowieckiego rozpoczną ferie zimowe jako jedni z pierwszych, razem z uczniami z woj. dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

 

Dołączając się do życzeń wójta, Krzysztofa Grabki życzymy również uczniom i nauczycielom satysfakcji z osiągniętych wyników, gdyż radość z tego co robimy daje na siłę do dalszej pracy.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koniec roku szkolnego 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Koniec roku szkolnego 2018 25.06.2018 10:45

Nareszcie wakacje! Tak wyczekiwane przez wielu uczniów, którzy jak najszybciej chcieliby rozpocząć czas wspaniałej zabawy. Koniec roku szkolnego to także okazja do podsumowań i prezentacji osiągnięć, a tych w tym roku szkolnym było naprawdę sporo.

czytaj więcej
Gala Konkursu - Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice 21.06.2018 20:55

„Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice” to nazwa gminnego konkursu, który propaguje zdrowy styl życia, a jego uroczysta gala, na której zostali nagrodzeni jego laureaci odbyła się 7 czerwca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Spotkania edukacyjne w gminnych szkołach Bezpieczne Wakacje. fot. Mariusz Marcysiak

W wakacje „Kręci mnie bezpieczeństwo” 20.06.2018 11:10

Już za kilka dni rozpoczną się upragnione wakacje, a ostatnie dni roku szkolnego są bardzo dobrą okazją na przypomnienie najważniejszych zasad bezpiecznego wypoczynku.

czytaj więcej
Fundacja Okiem Kamery w urzędzie marszałkowskim (zdjęcia: Katarzyna Wołek)

Młodzi filmowcy w akcji 25.04.2018 14:10

Przed młodzieżą działającą w Fundacji Okiem Kamery przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Komorowie kolejne wyzwanie. Młodzi filmowcy zostali poproszeni przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego o przeprowadzenie konkursu filmowego związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Turniej piłki ręcznej Mazovia Cup 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Mazovia Cup ponownie zdobyta 05.02.2018 11:05

Szczypiorniści z Michałowic ponownie zwyciężyli w Turnieju Mazovia Cup. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
Komorowskie LO Brązową Szkołą 2018 r. rankingu PERSPEKTYW !

Komorowskie LO "Brązową Szkołą 2018 r." rankingu PERSPEKTYW ! 12.01.2018 09:25

10 stycznia br. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie zajęło wysokie 79 miejsce w województwie mazowieckim, zaś w ogólnopolskim rankingu zostało sklasyfikowane na 351 pozycji. Gratulujemy


czytaj więcej