W każdą sobotę listopada, od godz. 11:00 do 13:00 2015 r., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach odbywały się warsztaty gier planszowych.


(Czyli przy grach planszowych mieszkańcy Michałowic spotkają się jeszcze raz: 28 listopada). Pograć przychodzą rodziny najczęściej z małymi dziećmi, ale gimnazjaliści też chętnie biorą udział w zabawie.

 

Organizatorem spotkań, na których mieszkańcy Michałowic grają w gry planszowe, jest Zarząd Osiedla Michałowice, a przede wszystkim członek zarządu Beata Rycerska. Jak powiedziała: – Chodzi o to, by dzieci oderwać od komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu czy telefonu komórkowego.

 

Na szkolnych ławkach pojawiły się realne, a nie wirtualne: łamigłówki, quizy, gry „Cywilizacja”, „Farmer” czy „Cv” – gra, która raczej powinna się nazywać, „kim zostanę”: dzieci zbierają plansze, z których układają swój życiorys – przyszły. Dla maluszków przygotowano gry: „Kot w worku”, „Tęcza”, trochę gier zręcznościowych, np.: „Małpki”, „Lisek”.

 

– Wieczorami, mąż, ja i córki zawsze graliśmy w planszówki. Teraz starsza córka studiuje, a młodsza uczy się w liceum i gramy nadal – opowiada Beata Rycerska. – Gry rozwijają intelektualnie, wychowują oraz integrują środowiska. Małe dziecko uczy się przegrywać, uczy cierpliwości. Podczas spotkań przy planszówkach zaprzyjaźniło się sporo rodzin. 

 

– Po raz pierwszy gry w planszówki zorganizowane zostały latem w czasie rodzinnych podchodów, a zamierzamy organizować je  2-3 razy w roku – zakończyła swoją wypowiedź Beata Rycerska. 

Opublikowane przez: Stanisław Szałapak

Zobacz także

Warsztaty Las w słoiku. fot. Mariusz Marcysiak

Własnoręcznie zrobione! 26.03.2018 14:20

Wiosna puka do okna, a i Wielkanoc zbliża się dużymi krokami. To doskonała okazja do zielono-kolorowej twórczości.

czytaj więcej
Spotkanie Twórczych Kobiet. fot. Mariusz Marcysiak

Twórczą Kobietą być! 11.03.2018 17:25

Twórcza Kobieta – czyli panie na pierwszym planie, a dokładnej ich twórczość artystyczna, która została zaprezentowana podczas spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 10 marca.

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
Wieczorek taneczny michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wieczorek taneczny michałowickich seniorów 15.10.2017 11:45

Październik to miesiąc, w którym przypada Dzień Seniora. Właśnie z tej okazji w sobotę, 14 października, w sali przy ul. Raszyńskiej 34 odbył się wieczorek taneczny, na którym bawili się członkowie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI) w Michałowicach.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów A.D. 2015

Wigilia michałowickich seniorów A.D. 2015 20.12.2015 18:45

19 grudnia 2015 r., przy ul. Raszyńskiej 34 w Michałowicach odbyło się spotkanie wigilijne michałowickiego Koła nr 2 Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

czytaj więcej
Spektakl Związek otwarty

Spektakl "Związek otwarty" 18.12.2015 15:50

17 grudnia br., w sali multimedialnej urzędu gminy, na zaproszenie Zarządu Osiedla Michałowice, Teatr Scena Poczekalnia zaprezentował spektakl „Związek otwarty” - komedię małżeńską autorstwa włoskiego dramaturga, scenografa, aktora i reżysera Dario Fo oraz Francy Rame. W rolach głównych wystąpili Izabela Noszczyk i Robert Latusek.

czytaj więcej
Efekt końcowy

Projekt Promocja Zdrowia 08.12.2015 10:10

W dniu 25 listopada w Gimnazjum im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Michałowicach realizowany był w klasie IIa projekt związanym z promocją zdrowia.

czytaj więcej
Uczestnicy warsztatów filmowo-teatralnych – 20 listopada 2015 r.

Warsztaty filmowo-teatralne w Michałowicach 22.11.2015 19:25

W piątek i sobotę; 20. wieczorem 21. rano, w budynku przy ul. Raszyńskiej 34, odbyły się warsztaty filmowo-teatralne.

czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Michałowicach

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Michałowicach 20.10.2015 10:00

16 października 2015 r. w uroczystościach Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Michałowicach wzięła udział wiceminister edukacji, Ewa Dudek.
Piątkową akademię rozpoczęło ślubowanie pierwszych klas gimnazjum, a następnie głos zabrali zaproszeni goście.

czytaj więcej
Bezpłatne WiFi

Bezpłatne WiFi 03.07.2015 11:45

Od lipca br., w kilku lokalizacjach na terenie gminy, została uruchomiona usługa, która umożliwia mieszkańcom bezpłatny dostęp do internetu. Współpracę z gminą Michałowice podjęła firma P.T. INTER-MEDIA sp. z o.o., która jest dostawcą usługi, zapewniając, we wskazanych poniżej miejscach, szybkie łącze i nielimitowany dostęp do sieci WiFi.

czytaj więcej