Wybory w Komorowie

16.04.2015 10:55     810
Wybory w Komorowie. Michał Jeżewski (w środku) przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów w towarzystwie członków Zarządu i Krzysztofa Grabki, wójta gminy Michałowice.
Zebranie odbyło się w szkole. Podziękowania dla Agnieszki Kaczorowskiej - Budek Krzysztof Grabka dziękuje Agnieszce Kaczorowskiej - Budek, ustępującej przewodniczącej Zarządu Osiedla Komorów
Podobne tematy: osiedle Komorów, wybory

15 kwietnia, we środę, odbyły się w Komorowie wybory przewodniczącego i członków Zarządu Osiedla Komorów. Przewodniczącym został Michał Jeżewski, w skład zarządu weszło sześć osób. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


Wybory odbyły się sali gimnastycznej szkoły podstawowej i zgromadziły 135 mieszkańców. Przewodniczącym zebrania był Wojciech Grzeniewski, pracownik urzędu gminy. Wiceprzewodniczącym zebrania została Elżbieta Raczkowska, a sekretarzem – Anna Polarczyk.

 

Zanim jednak doszło do wyboru przewodniczącego i członków zarządu, ustępująca przewodnicząca Agnieszka Kaczorowska – Budek zaprezentowała sprawozdanie z prac zarządu. Powiedziała, że wiele inicjatyw udało się wspólnie zrealizować. Dodała, że zostały wymienione tablice informacyjne na nowe, w wielu miejscach zostały ustawione porządne, stalowe, stojaki na rowery. Wspomniała o imprezach integracyjnych, które się odbyły, jak choćby o turnieju scrabbla, festiwalu Otwarte Ogrody czy corocznym konkursie na najpiękniejszy komorowski ogród. Przypomniała, że udało się uzgodnić i  przeprowadzić modernizację Placu Paderewskiego.  Agnieszka Kaczorowska - Budek podziękowała członkom zarządu za współpracę, zaangażowanie i determinację przy wielu inicjatywach. Następnie  Ewa Ilczyszyn i Piotr Kamiński, komorowscy radni, podziękowali przewodniczącej, do podziękowań przyłączył się  Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

 

Kolejnym punktem zebrania były wybory przewodniczącego. Zostały zgłoszone dwie kandydatury: Agnieszka Majewska, która w komorowskiej szkole sprawuje funkcję przewodniczącej Rady Rodziców i Michał Jeżewski, który był członkiem ustępującego zarządu, a wcześniej przewodniczącym Zarządu Osiedla Komorów w latach 2007-2011.

 

W głosowaniu tajnym na przewodniczącego wzięło udział 129 mieszkańców, większość z nich poparła Michała Jeżewskiego, który został przewodniczącym Zarządu Osiedla Komorów.

Następnie odbyły się wybory do Zarządu Osiedla Komiorów. Zgłoszonych zostało dziesięć kandydatur.  Do zarządu liczącego 6 osób, weszli mieszkańcy, którzy otrzymali największą liczbę głosów. I tak, w nowym Zarządzie Osiedla Komorów znaleźli się: Paweł Paradowski, Hanna Barlak, Maciej Polarczyk, Beata Jarząbek, Iwona Masłowska oraz Agata Zatorska. W głosowaniu na członków zarządu wzięło udział 113 mieszkańców.  

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie

PAPAPAMY - interaktywne koncerty gordonowskie Data wydarzenia: 25.02.2018

Interaktywne koncerty gordonowskie dla małych dzieci (do 5 lat) pt. PAPAPAMY - to propozycja Zarządu Osiedla Komorów dla najmłodszych mieszkańców i ich rodziców, dziadków, opiekunów (25 lutego, od.godz.10:45)

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz

AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców 17.09.2017 13:20

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie

ZIELONO MI - festyn w Komorowie 22.05.2017 10:05

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.

czytaj więcej
70. lecie biblioteki w Komorowie. foto: bz

70. lecie biblioteki w Komorowie 12.12.2016 10:10

Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji – słowa Marii Dąbrowskiej były mottem uroczystości z okazji 70 rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. W obchodach wziął udział Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i wielu mieszkańców Komorowa, Granicy i miejscowości sąsiedzkich – wiernych czytelników komorowskiej biblioteki.

czytaj więcej
LATINO DAY W KOMOROWIE

LATINO DAY W KOMOROWIE 24.10.2016 14:45

Latino Day – wydarzenie, które odbyło się w sobotę, 22 października, miało na celu przybliżenie kultury i życia mieszkańców Ameryki Łacińskiej.


czytaj więcej
Zebranie mieszkańców osiedla Komorów (fot. Beata Zybała)

Zebranie mieszkańców osiedla Komorów 21.09.2016 09:30

We wtorek, 20 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy i powiatu

czytaj więcej
Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa

Świąteczne spotkanie emerytów z Komorowa 04.04.2016 10:05

Tradycyjnie, kilka dni po świętach, 2 kwietnia, w szkole w Komorowie, spotkali się emeryci komorowskiego koła Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Polskich.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów 23.09.2015 09:45

We wtorek, 22 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy.

czytaj więcej
Zielono mi – piknik rodzinny w Komorowie

Zielono mi – piknik rodzinny w Komorowie 15.06.2015 10:25

W niedzielę, 14 czerwca, odbył się rodzinny piknik w stylu willowego Komorowa. Na Placu Paderewskiego zgromadziło się wielu mieszkańców naszej gminy. Zabawa trwała do późnego wieczora.

czytaj więcej