Wybory w Komorowie

16.04.2015 10:55     846
Wybory w Komorowie. Michał Jeżewski (w środku) przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów w towarzystwie członków Zarządu i Krzysztofa Grabki, wójta gminy Michałowice.
Zebranie odbyło się w szkole. Podziękowania dla Agnieszki Kaczorowskiej - Budek Krzysztof Grabka dziękuje Agnieszce Kaczorowskiej - Budek, ustępującej przewodniczącej Zarządu Osiedla Komorów
Podobne tematy: osiedle Komorów, wybory

15 kwietnia, we środę, odbyły się w Komorowie wybory przewodniczącego i członków Zarządu Osiedla Komorów. Przewodniczącym został Michał Jeżewski, w skład zarządu weszło sześć osób. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.


Wybory odbyły się sali gimnastycznej szkoły podstawowej i zgromadziły 135 mieszkańców. Przewodniczącym zebrania był Wojciech Grzeniewski, pracownik urzędu gminy. Wiceprzewodniczącym zebrania została Elżbieta Raczkowska, a sekretarzem – Anna Polarczyk.

 

Zanim jednak doszło do wyboru przewodniczącego i członków zarządu, ustępująca przewodnicząca Agnieszka Kaczorowska – Budek zaprezentowała sprawozdanie z prac zarządu. Powiedziała, że wiele inicjatyw udało się wspólnie zrealizować. Dodała, że zostały wymienione tablice informacyjne na nowe, w wielu miejscach zostały ustawione porządne, stalowe, stojaki na rowery. Wspomniała o imprezach integracyjnych, które się odbyły, jak choćby o turnieju scrabbla, festiwalu Otwarte Ogrody czy corocznym konkursie na najpiękniejszy komorowski ogród. Przypomniała, że udało się uzgodnić i  przeprowadzić modernizację Placu Paderewskiego.  Agnieszka Kaczorowska - Budek podziękowała członkom zarządu za współpracę, zaangażowanie i determinację przy wielu inicjatywach. Następnie  Ewa Ilczyszyn i Piotr Kamiński, komorowscy radni, podziękowali przewodniczącej, do podziękowań przyłączył się  Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

 

Kolejnym punktem zebrania były wybory przewodniczącego. Zostały zgłoszone dwie kandydatury: Agnieszka Majewska, która w komorowskiej szkole sprawuje funkcję przewodniczącej Rady Rodziców i Michał Jeżewski, który był członkiem ustępującego zarządu, a wcześniej przewodniczącym Zarządu Osiedla Komorów w latach 2007-2011.

 

W głosowaniu tajnym na przewodniczącego wzięło udział 129 mieszkańców, większość z nich poparła Michała Jeżewskiego, który został przewodniczącym Zarządu Osiedla Komorów.

Następnie odbyły się wybory do Zarządu Osiedla Komiorów. Zgłoszonych zostało dziesięć kandydatur.  Do zarządu liczącego 6 osób, weszli mieszkańcy, którzy otrzymali największą liczbę głosów. I tak, w nowym Zarządzie Osiedla Komorów znaleźli się: Paweł Paradowski, Hanna Barlak, Maciej Polarczyk, Beata Jarząbek, Iwona Masłowska oraz Agata Zatorska. W głosowaniu na członków zarządu wzięło udział 113 mieszkańców.  

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Siostry Misjonarki na Dzikim Zachodzie – festyn przedszkolny w Komorowie; foto:bz.

Przedszkole Sióstr Misjonarek na Dzikim Zachodzie – festyn w Komorowie 23.05.2018 19:35

Rodzinne pikniki w komorowskich przedszkolach są tradycją w naszej gminie. W minioną niedzielę odbył się festyn rodzinny w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świetej Rodziny w Komorowie. Zgromadził rodziny przedszkolaków, mieszkańców Komorowa. Obecny był także Krzysztof Grabka, wójt gminy z żoną oraz matka generalna zgromadzenia, siostra Weronika Mackiewicz.


czytaj więcej
ZIELONO MI - PIKNIK W KOMOROWIE - powitanie. Foto: bz.

Zielono Mi - festyn w Komorowie 23.05.2018 18:20

Po raz czwarty na placu Ignacego Paderewskiego odbył się festyn - Zielono Mi - mieszkańców Komorowa. Imprezę zorganizował Zarząd Osiedla Komorów i Towarzystwo Komorowianie. Dopisała pogoda, a w szczególności, dopisali mieszkańcy. Zabawa była bardzo udana!

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Spotkanie Twórczych Kobiet. fot. Mariusz Marcysiak

Twórczą Kobietą być! 11.03.2018 17:25

Twórcza Kobieta – czyli panie na pierwszym planie, a dokładnej ich twórczość artystyczna, która została zaprezentowana podczas spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 10 marca.

czytaj więcej
Ogólne zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Foto: bz.

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów 09.03.2018 16:15

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów odbyło się 6 marca, we wtorek. Uczestniczyło w nim ponad stu mieszkańców. Zebranie zorganizował przewodniczący zarządu osiedla. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej
Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie. Foto: bz.

Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie 26.02.2018 10:50

W niedzielę, 25 lutego, odbyły się dwa koncerty muzyczne. Skierowane były do najmłodszych mieszkańców Komorowa i ich rodziców.

czytaj więcej
ZEBRAMIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW Foto: bz.

ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA KOMORÓW 20.09.2017 10:50

Wrześniowe zebranie, którego celem jest rozdysponowanie środków osiedla, odbyło się w komorowskiej szkole – 19 września. Zwołał i prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący zarządu, uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców; Foto: bz

AKTYWNY KOMORÓW - festyn dla mieszkańców 17.09.2017 13:20

Aktywny Komorów – to piknik sportowy zorganizowany przez Zarząd Osiedla Komorów. Atrakcji na pikniku było wiele, dla dzieci i dorosłych. Mieszkańców odwiedził Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

czytaj więcej
ZIELONO MI - festyn letni w Komorowie

ZIELONO MI - festyn w Komorowie 22.05.2017 10:05

Już po raz trzeci odbył się w Komorowie piknik dla mieszkańców. Pogoda była wspaniała, zgromadzeni licznie mieszkańcy miło i pożytecznie spędzili sobotnie popołudnie. Piknik zorganizowało Towarzystwo "Komorowianie" wspólnie z zarządem Osiedla Komorów.

czytaj więcej