Zebranie mieszkańców osiedla Komorów

21.09.2016 09:30     349

We wtorek, 20 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy i powiatu


W zebraniu uczestniczyli także pracownicy Urzędu Gminy: Józef Kawiorski i Piotr Pacyna. Zebranie z mieszkańcami prowadził Michał Jeżewski przewodniczący zarządu osiedla. Poinformował zebranych, że zasadniczym powodem zebrania jest rozdysponowanie funduszu Osiedla Komorów na rok 2017 i dodał, że doświadczenie ubiegłych lat sprawiło, że w tym roku proponują mieszkańcom podobne rozdzielenie środków funduszu osiedlowego. I tak zaproponował, aby kwotę funduszu, która na rok 2017 wynosi: 56 919, 27 przeznaczyć:

 

- 38 000 zł przeznaczyć na organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych organizowanych przez Osiedle Komorów, a także wspólnie z organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie osiedla,

- 10 000 zł zarezerwować na pielęgnację i uzupełnienie zieleni oraz małą architekturę (m.in. stojaki na rowery),

- 3 000 zł na prowadzenie strony internetowej www.komorow.pl wraz z newsletterem

-3 400 zł na dokarmianie i sterylizacja bezdomnych zwierząt

-2 519,27 zł na materiały biurowe i informacyjne.

 

W zebraniu uczestniczyło blisko pięćdziesięciu mieszkańców. Głosami 40 mieszkańców został przegłosowany zaproponowany przez przewodniczącego podział środków osiedla Komorów na rok 2017. Pięć osób wstrzymało się od głosu. W głosowaniu wzięło udział 45 osób.  

 

Zebranie trwało ponad trzy godziny. Omawianych było wiele tematów. Najważniejszym z nich była modernizacja głównej ulicy w Komorowie – Alei Marii Dąbrowskiej. Miejsca, które z jednej strony jest dumą komorowian (jest to aleja starych, zabytkowych lip), A z drugiej strony – największą udręką. Aleja Marii Dąbrowskiej jest drogą powiatową. W ostatnim czasie, z powodu zakończonej budowy autostrady i zjazdu w Sokołowie bardzo zwiększył się ruch samochodowy na ulicy Sokołowskiej w Sokołowie, Komorowskiej w Pęcicach Małych i Alei Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Stanowi to wielki problem nie tylko dla mieszkańców, których domy znajduję w pobliżu. Miejsce straciło swój klimat, nie  jest ciche, a drzewa, które tworzą aleję usychają.   Aurelia Zalewska, radna powiatu, powiedziała, że trwają rozmowy na temat Alei Marii Dąbrowskiej i niebawem ogłoszony zostanie konkurs na projekt modernizacji tej ulicy na odcinku od ulicy Berylowej do Alei Starych Lip. Rozmawiano również o modernizacji centrum Komorowa, jak również o remontach dróg, wrócił temat budowy domu kultury w Komorowie.   

 

Michał Jeżewski powiedział, że zarząd kontynuuje zakup i montaż stojaków na rowery. Stojaki rowerowe są już zainstalowane, przy stacji kolejki WKD, przy kościele, szkole i bibliotece. Nowe miejsce, gdzie będą zamontowane stojaki to teren wokół kościoła jak również ulica Matejki.

Rozmawiano również o gminnych rowerach. W naszej gminie uruchomiony został pilotażowy projekt korzystania z rowerów gminnych. Obecnie pierwsza stacja rowerowa znajduje się w Regułach przy urzędzie. Druga zostanie ustawiona w Komorowie, w pobliżu kolejki WKD, trzecia w Opaczy. Obecnie wypożyczanie rowerów jest bezpłatne (pobierana jest jedynie jednorazowa opłata inicjująca). Krzysztof Grabka, wójt gminy, powiedział, że wkłada duży wysiłek w budowę ścieżek rowerowych na terenie gminy. Dodał, że już 2017 roku będzie można dostać się do urzędu gminy z Komorowa jadąc właśnie ścieżkami rowerowymi.

Podczas zebrania zaprezentowane zostało nowo powstałe stowarzyszenie. Nazywa się  „Głos Mieszkańców Gminy Michałowice”. Stowarzyszenie przedstawił  jego wiceprezes, Jarosław Hirny-Budka. 

Z inicjatywy Piotra Kamińskiego, radnego z Komorowa, zaprezentowali się zawodnicy Klubu Tenisowego  Matchpoint Komorów. Warto dodać, że chłopcy zdobyli w tym roku tytuł  Drużynowego Mistrza Polski do lat 12-u. Gratulujemy! Z tej okazji Krzysztof Grabka, wręczył zawodnikom nagrody i upominki.  

  

Podczas zebrania poruszanych było wiele spraw i tematów. Wszystkie zagadnienia zostały zapisane w protokole z zebrania. Protokół pisała Iwona Masłowska i niebawem znajdzie się on na stronie Zarządu Osiedla Komorów: www.komorow.pl

 

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Siostry Misjonarki na Dzikim Zachodzie – festyn przedszkolny w Komorowie; foto:bz.

Przedszkole Sióstr Misjonarek na Dzikim Zachodzie – festyn w Komorowie 23.05.2018 19:35

Rodzinne pikniki w komorowskich przedszkolach są tradycją w naszej gminie. W minioną niedzielę odbył się festyn rodzinny w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świetej Rodziny w Komorowie. Zgromadził rodziny przedszkolaków, mieszkańców Komorowa. Obecny był także Krzysztof Grabka, wójt gminy z żoną oraz matka generalna zgromadzenia, siostra Weronika Mackiewicz.


czytaj więcej
ZIELONO MI - PIKNIK W KOMOROWIE - powitanie. Foto: bz.

Zielono Mi - festyn w Komorowie 23.05.2018 18:20

Po raz czwarty na placu Ignacego Paderewskiego odbył się festyn - Zielono Mi - mieszkańców Komorowa. Imprezę zorganizował Zarząd Osiedla Komorów i Towarzystwo Komorowianie. Dopisała pogoda, a w szczególności, dopisali mieszkańcy. Zabawa była bardzo udana!

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Spotkanie Twórczych Kobiet. fot. Mariusz Marcysiak

Twórczą Kobietą być! 11.03.2018 17:25

Twórcza Kobieta – czyli panie na pierwszym planie, a dokładnej ich twórczość artystyczna, która została zaprezentowana podczas spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 10 marca.

czytaj więcej
Ogólne zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Foto: bz.

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów 09.03.2018 16:15

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów odbyło się 6 marca, we wtorek. Uczestniczyło w nim ponad stu mieszkańców. Zebranie zorganizował przewodniczący zarządu osiedla. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej
Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie. Foto: bz.

Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie 26.02.2018 10:50

W niedzielę, 25 lutego, odbyły się dwa koncerty muzyczne. Skierowane były do najmłodszych mieszkańców Komorowa i ich rodziców.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Reguł 30.09.2017 12:40

Jak co roku mieszkańcy Reguł spotkali się na sołeckim zebraniu, które w tym roku odbyło się w nowej świetlicy zlokalizowanej w zabytkowym parku przy ul. Wiejskiej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej