Zebranie mieszkańców Osiedla Komorów

23.09.2015 09:45     215

We wtorek, 22 września, odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Prowadził je Michał Jeżewski, przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Uczestniczył w nim Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni z naszej gminy.


W zebraniu uczestniczyli także pracownicy Urzędu Gminy: Józef Kawiorski i Piotr Pacyna. Zebranie z mieszkańcami prowadził Michał Jeżewski przewodniczący Zarządu Osiedla Komorów. Poinformował, że zasadniczym powodem zebrania jest rozdysponowanie funduszu Osiedla Komorów na rok 2016.

 

W tym roku jest to kwota 54 180, 06 zł. Przewodniczący, powiedział, że wspólnie z Zarządem, proponują, aby:

-34 000 zł przeznaczyć na aktywność kulturalną i edukacyjną oraz sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców,

-11 000 zł zarezerwować na uzupełnienie zieleni i małą architekturę (stojaki na rowery),

-3 000 zł na prowadzenie strony internetowej www.komorow.pl wraz z newsletterem

-4 000 zł na dokarmianie i sterylizacja bezdomnych zwierząt

-2 180,06 zł na materiały biurowe i informacyjne.

 

Głosami wszystkich mieszkańców został przegłosowany zaproponowany przez przewodniczącego podział środków osiedla Komorów na rok 2016. 

 

Zebranie trwało prawie cztery godziny. Omawianych było wiele tematów. Dyskutowano o modernizacji centrum Komorowa, jak również o remontach dróg.  Michał Jeżewski powiedział, że przedsięwzięciem Zarządu był zakup i montaż stojaków na rowery. Te stojaki już są zainstalowane, przy stacji kolejki WKD, przy kościele, szkole i bibliotece. Powiedział też, że Zarząd zakupił kilkanaście leżaków, które są rozstawiane na placu Paderewskiego  Niestety siedem leżaków zginęło. Podczas zebrania omawiany był również temat rozbudowy szkoły, w której nauka, po wyposażaniu sal, rozpocznie się w styczniu. Krzysztof Grabka, dodał, że wraz z rozbudową zostały m.in. wymienione instalacje w całym kompleksie. 

Podjęty także został temat remontu Alei Marii Dąbrowskiej. Zarząd Osiedla wskazał, że w tym temacie są trzy punkty zapalne, a mianowicie: szpaler świerków wzdłuż ulicy, który bezprawnie został zasadzony, rozwiązanie organizacji ruchu przy szkole (parking przy szkole) i wjazd do posesji od ulicy Podhalańskiej do kapliczki. Rozmawiano także o zaśmiecaniu miejscowości reklamami – śmieci pionowe, dbałości o komorowski starodrzew, o ciągłym zaśmiecaniu miejscowości, a w szczególności o wycinaniu drzew wzdłuż trasy kolejki WKD.

 

Mieszkańcy podjęli uchwałę, zaproponowaną przez Zarząd jako wniosku do budżetu gminy na rok 2016 o przeznaczenie 300 tys. zł. na wynajem lokalu, wyposażenie i pokrycie kosztów działalności komorowskiego domu kultury. 

 

Michał Jeżewski poinformował również mieszkańców, że rezygnację z członkostwa w Zarządzie Osiedla Komorów złożyła Agata Zatorska. W najbliższym czasie odbędzie się zebranie i wybory uzupełniające - powiedział przewodniczący Zarządu.  

 

 

 

 

 

 

 

   

Opublikowane przez: Beata Izdebska-Zybała

Zobacz także

Siostry Misjonarki na Dzikim Zachodzie – festyn przedszkolny w Komorowie; foto:bz.

Przedszkole Sióstr Misjonarek na Dzikim Zachodzie – festyn w Komorowie 23.05.2018 19:35

Rodzinne pikniki w komorowskich przedszkolach są tradycją w naszej gminie. W minioną niedzielę odbył się festyn rodzinny w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świetej Rodziny w Komorowie. Zgromadził rodziny przedszkolaków, mieszkańców Komorowa. Obecny był także Krzysztof Grabka, wójt gminy z żoną oraz matka generalna zgromadzenia, siostra Weronika Mackiewicz.


czytaj więcej
ZIELONO MI - PIKNIK W KOMOROWIE - powitanie. Foto: bz.

Zielono Mi - festyn w Komorowie 23.05.2018 18:20

Po raz czwarty na placu Ignacego Paderewskiego odbył się festyn - Zielono Mi - mieszkańców Komorowa. Imprezę zorganizował Zarząd Osiedla Komorów i Towarzystwo Komorowianie. Dopisała pogoda, a w szczególności, dopisali mieszkańcy. Zabawa była bardzo udana!

czytaj więcej
WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

czytaj więcej
WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

czytaj więcej
Spotkanie Twórczych Kobiet. fot. Mariusz Marcysiak

Twórczą Kobietą być! 11.03.2018 17:25

Twórcza Kobieta – czyli panie na pierwszym planie, a dokładnej ich twórczość artystyczna, która została zaprezentowana podczas spotkania, jakie odbyło się w sobotę, 10 marca.

czytaj więcej
Ogólne zebranie mieszkańców Osiedla Komorów. Foto: bz.

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów 09.03.2018 16:15

Ogólne zebranie mieszkańców osiedla Komorów odbyło się 6 marca, we wtorek. Uczestniczyło w nim ponad stu mieszkańców. Zebranie zorganizował przewodniczący zarządu osiedla. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Grabka, wójt gminy oraz radni.

czytaj więcej
Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie. Foto: bz.

Bawmy się muzyką – koncert PAPAPAMY w Komorowie 26.02.2018 10:50

W niedzielę, 25 lutego, odbyły się dwa koncerty muzyczne. Skierowane były do najmłodszych mieszkańców Komorowa i ich rodziców.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Reguł 30.09.2017 12:40

Jak co roku mieszkańcy Reguł spotkali się na sołeckim zebraniu, które w tym roku odbyło się w nowej świetlicy zlokalizowanej w zabytkowym parku przy ul. Wiejskiej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej