Zebranie sołeckie w Opaczy-Kolonii

16.09.2017 14:10     186

Mieszkańcy Opaczy-Kolonii jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą funduszu sołeckiego na rok 2018 i przeznaczeniu go w całości na działalność kulturalne i sportowe na terenie sołectwa.


W zebraniu, które odbyło się w piątek, 15 września, jak zawsze uczestniczyli licznie przybyli mieszkańcy, a także wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka, przewodnicząca rady gminy – Elżbieta Biczyk oraz radne Anna Kamińska, Adriana Król-Popiel i Agnieszka Paradowska. W zebraniu udział wziął również dzielnicowy asp. szt. Tomasz Piątek i Piotr Pacyna – pracownik urzędu gminy.

 

Zgodnie z porządkiem zebrania i wyborze jego sekretarza, którym została Bożena Kamińska, mieszkańcy Opaczy-Kolonii jednogłośnie przyjęli protokół z zebrania z 16. 09.2016 r.

 

Sołtys, Grażyna Grabka przedstawiła sprawozdanie z realizacji uchwał i wniosków z poprzedniego zebrania. Na ostatnim zebraniu podjęto jedną uchwałę dotyczącą rozdysponowania środków z funduszu sołeckiego. Środki zostały przeznaczone na organizację działalności kulturalno-sportowej na terenie sołectwa, a w ramach funduszu dla mieszkańców uczestniczyli w następujących wydarzeniach:

październik 2016 – wyjazd do Karolina na sztukę „Przekręt nie doskonały”.

listopad 2016 – przy współpracy z miejscowym kołem emerytów i rencistów z okazji Dnia Niepodległości odbył się koncert pieśni patriotycznej, w którym wystąpiły chóry „Czerwone Korale” i „Czerwone Koraliki” pod kierownictwem Renaty Włodarek. W listopadzie odbyła się również zabawa andrzejkowa dla dorosłych.

grudzień 2016 – zorganizowany został bal choinkowy dla dzieci, na którym najmłodszych mieszkańców Opaczy-Kolonii odwiedził św. Mikołaj z pełnym workiem prezentów. Natomiast dorośli mieszkańcy sołectwa wzięli udział w przedświątecznym spotkaniu wigilijnym.

luty 2017 – najmłodsi bawili się na balu przebierańców, a dorośli na balu karnawałowym. Odbyło się również spotkanie z okazji tłustego czwartku.

marzec 2017 – z okazji Dnia Kobiet w świetlic wystąpił włoski piosenkarz, Luigi Pagano.

kwiecień 2017 – mieszkańcy uczestniczyli w spotkaniu wielkanocnym.

maj 2017 – na terenie placu zabaw odbył się coroczny piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

czerwiec 2017 – zorganizowany został spływ kajakowy rzeką Wkrą oraz wycieczka dla dzieci do Magicznych Ogrodów w Janowcu.

sierpień 2017 – dzieci i młodzież uczestniczyła w zajęciach sportowych na terenie boiska i placu zabawa.

wrzesień 2017 – przedstawiciele Opaczy-Kolonii z sukcesem wzięli udział w gminnych dożynkach, prezentując kompozycję dożynkową wykonaną przez sołtys i radę sołecką. Kompozycja Opaczy-Kolonii zajęła pierwsze miejsce w konkursie. 

 

Ponadto w trakcie całego roku odbywały się zajęcia cykliczne, tj. próby chóry dla dzieci i dorosłych, zajęcia plastyczne, warsztaty szalonego naukowca dla dzieci,  zajęcia Pilates dla dorosłych oraz do dzieci przyjeżdżał teatrzyk.

 

Kolejnym punktem zebrania było podjęcie uchwały dotyczącej przeznaczenia środków z funduszu sołeckiego na rok 2018. Mieszkańcy jednogłośnie – 29 głosów – zdecydowali, aby kwotę 62 725,63 zł  w całości przeznaczyć na organizację działalności kulturalnej i sportowej na terenie sołectwa.

 

W trakcie zebrania mieszkańcy Opaczy-Kolonii zgłosili także swoje propozycje do budżetu gminy na rok 2018. Wśród nich znalazło się: wykonanie instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej na ulicy Nowozachodniej, a także modernizacja i przebudowa ulicy Cyfrowej.

 

Ostatnim punktem zebrania były sprawy wniesione. Mieszkańcy zgłosili swoje uwagi dotyczące m.in. działania kasownika WKD na stacji Opacz-Kolonia. Rozmawiano na temat hałasu związanego z funkcjonowaniem lotniska Okęcie, szczególnie w godzinach nocnych. Aktualnie PPL Lot pracuje nad projektem likwidującym loty w godzinach nocnych. Jak zapewnił Krzysztof Grabka, wójt gminy, który był na spotkaniu PPL Lot z samorządowcami, gmina będzie wspierała ten projekt, który ma bezpośredni wpływ na komfort życia mieszkańców. Powrócił także temat wspólnego biletu ZTM/WKD i rozszerzenia jego zasięgu o kolejne stacje. 

 

Na zakończenie zebrania sołtys, Grażyna Grabka podziękowała mieszkańcom za aktywne uczestnictwo w zebraniu oraz zaprosiła wszystkich na zajęcia które w najbliższym roku będą się odbywały w świetlicy przy ul. Ryżowej 90.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Rozpoczynają się kolejne inwestycje

Rozpoczynają się kolejne inwestycje 12.06.2018 08:00

Od 12 czerwca (wtorek) rozpoczęła się przebudowa ul. Mokrej w Opaczy-Kolonii, natomiast od 13 czerwca (środa) rusza budowa odwodnienia w ul. Jana Kochanowskiego w Granicy.


czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Klub Świetliki. fot. Mariusz Marcysiak

Klub Świetliki 28.02.2018 21:35

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży to bardzo często dodatkowa szansa na rozwój. Tak jest w przypadku działających w Granicy i Opaczy-Kolonii klubów „Świetliki”.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Nowej Wsi 01.10.2017 13:25

Zgodnie z zawiadomieniem sołtysa Nowej Wsi, Mariana Bośki w czwartek, 28 września odbyło się zebranie sołeckie, na którym mieszkańcy uchwalili fundusz sołecki na rok 2018.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Reguł. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Reguł 30.09.2017 12:40

Jak co roku mieszkańcy Reguł spotkali się na sołeckim zebraniu, które w tym roku odbyło się w nowej świetlicy zlokalizowanej w zabytkowym parku przy ul. Wiejskiej.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Osiedla Michałowice 24.09.2017 16:35

W piątek, 22 września szkoła podstawowa w Michałowicach gościła mieszkańców osiedla Michałowice na corocznym zebraniu.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Michałowic Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

Michałowice Wieś z uchwalonym funduszem na 2018 r. 22.09.2017 10:15

Sprawozdanie z działalności sołtys i rady sołeckiej oraz podsumowanie z realizacji uchwały i wniosków z 27 września 2016 r., były jednymi z tematów corocznego zebrania mieszkańców Michałowic Wsi.

czytaj więcej
Zebranie mieszkańców Opaczy Małej fot. Mariusz Marcysiak

Zebranie mieszkańców Opaczy Małej 14.09.2017 19:20

Trwa cykl zebrań sołeckich w naszej gminie. Zebrań, na których sołtysi oraz radni sołeccy zdają sprawozdanie z realizacji podjętych przez mieszkańców uchwał i wniosków.

czytaj więcej
Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Opaczy-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Piknik rodzinny z okazji dnia dziecka w Opaczy-Kolonii 28.05.2017 23:40

Cóż to był za wspaniały dzień. Pełen atrakcji i świetnej zabawy w rodzinnym gronie. Dzień Dziecka, co prawda dopiero za kilka dni, ale najmłodsi mieszkańcy Opaczy-Kolonii już w niedziele, 28 maja mieli wiele okazji do niezłej zabawy podczas dorocznego pikniku rodzinnego.

czytaj więcej
Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opacz-Kolonii. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanocne spotkanie mieszkańców Opaczy-Kolonii 08.04.2017 12:59

Tradycyjnie, tuż przed świętami Wielkiej Nocy, mieszkańcy Opaczy-Kolonii spotkali się na symbolicznym jajeczku, aby we wspólnym gronie przeżywać przygotowania do najważniejszego katolickiego święta.

czytaj więcej