Mazovia Cup ponownie zdobyta

05.02.2018 11:05     368

Szczypiorniści z Michałowic ponownie zwyciężyli w Turnieju Mazovia Cup. Gratulujemy!!!


Jak co roku w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” odbył się turniej piłki ręcznej „Mazovia Cup”. Dokładnie 3 lutego w hali sportowej szkoły podstawowej w Michałowicach do rywalizacji o główne trofeum stanęło 7 drużyn reprezentujących zrzeszone w stowarzyszeniu gminy.

 

Zgodnie z regulaminem turnieju przed jego rozpoczęciem sędziowie i trenerzy spotkali się na odprawie, w trakcie której odbyło się losowanie drużyn. I tak Michałowice, Leszno, Błonie i Nadarzyn znalazły się w grupie A, natomiast Podkowa Leśna, Brwinów i Milanówek w grupie B.

 

Wnyki spotkań w poszczególnych grupach:

 

Grupa A

 

Michałowice – Nadarzyn 12:2

Leszno – Błonie 5:5

Michałowice – Błonie 13:4

Leszno – Nadarzyn 7:2

Michałowice – Leszno 14:4

Błonie – Nadarzyn 4:6

 

Grupa B

 

Podkowa Leśna – Milanówek 14:7

Podkowa Leśna – Brwinów 10:5

Brwinów – Milanówek 10:4

 

Eliminacje w fazie grupowej pokazały, które z drużyn przygotowały się do tego turnieju najlepiej i wszystko było już jasne, że finale spotkają się ubiegłoroczny finaliści tzn. nasza reprezentacja z drużyną z Podkowy Leśnej.

 

Zanim jednak to nastąpiło na boisku spotkały się drużyny z Nadarzyna i Milanówka. Mecz zakończył się wynikiem 8:0 i tym samym Nadarzyn zdobył 5 miejsce w turnieju.

 

Zapowiedzią tego co się będzie działo w meczu finałowy było spotkanie o 3 miejsce, w którym na przeciw siebie stanęły drużyny z Leszna i Brwinowa. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem remisowym 7:7, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Tu także nie było łatwo i zawodnicy na przemian zdobywali bramki, jednak zawodnikom z Brwinowa udało się zdobyć przełamanie i zdobyli 3 miejsce w turnieju.

 

Emocje są już naprawdę na wysokim poziomie, a z trybun rozlega się niesamowity doping „Michałowice, Michałowice, Michałowice”. Na boisku sali gimnastyczne SP w Michałowicach czas na pojedynek dwóch tytanów. Mecz finałowy to już powoli tradycja tego turnieju, w którym spotykają się drużyny z Michałowic i Podkowy Leśnej. Podobnie jak spotkanie o 3 miejsce tak i mecz o 1 miejsce był niezwykle zacięty i wyrównany. Duch sportowej rywalizacji był obecny przez cały czas tego spotkania w obu drużynach, a bramkarze mieli sporo pracy. Jednak to nasza drużyna częściej potrafiła przełamywać obronę przeciwników i pokonując zespół z Podkowy Leśnej 10:6 zwyciężyła w całym turnieju piłki ręcznej Mazovia Cup, zajmując w nim 1 miejsce drugi raz z rzędu. Gratulacje!!!

 

Turniej zakończyła uroczysta ceremonia medalowa w trakcie której wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka pogratulował wszystkim drużynom sportowej rywalizacji, a zwycięzcom wręczył pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. 

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1 – Michałowice

2 – Podkowa Leśna

3 – Brwinów

4 – Leszno

5 – Nadarzyn

6 – Milanówek

7 – Błonie

 

Ogromny sukces naszej reprezentacji to zasługa całej drużyny, która pod kierownictwem trenera Łukasza Zielińskiego spisywała się rewelacyjnie podczas całego turnieju, tak jakby każdy mecz był tym najważniejszym.

 

Skład "złotej" drużyny ze szkoły w Michałowicach - Piotr Brodowicz, Jakub Mantey, Filip Osadca, Franek Szewczyk, Jakub Gostkowski, Maciej Świeciński, Szymon Gruda, Julian Włodarek, Bartosz Kobyłecki, Jakub Lenarczyk, Szymon Rzepniewski i Bartosz Mantey. 

 

Na szczególne uznanie w naszym zespole zasługuje Piotr Brodowicz, który został wybrany zawodnikiem turnieju.

 

Nie zapomnijmy również o dopingu kibiców naszej drużyny. Dopingu, który poniósł naszą reprezentację do zwycięstwa. Dziękujemy wszystkim kibicom i jeszcze raz gratulujemy sukcesu całej drużynie.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Koniec roku szkolnego 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Koniec roku szkolnego 2018 25.06.2018 10:45

Nareszcie wakacje! Tak wyczekiwane przez wielu uczniów, którzy jak najszybciej chcieliby rozpocząć czas wspaniałej zabawy. Koniec roku szkolnego to także okazja do podsumowań i prezentacji osiągnięć, a tych w tym roku szkolnym było naprawdę sporo.

czytaj więcej
Gala Konkursu - Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice 21.06.2018 20:55

„Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice” to nazwa gminnego konkursu, który propaguje zdrowy styl życia, a jego uroczysta gala, na której zostali nagrodzeni jego laureaci odbyła się 7 czerwca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Spotkania edukacyjne w gminnych szkołach Bezpieczne Wakacje. fot. Mariusz Marcysiak

W wakacje „Kręci mnie bezpieczeństwo” 20.06.2018 11:10

Już za kilka dni rozpoczną się upragnione wakacje, a ostatnie dni roku szkolnego są bardzo dobrą okazją na przypomnienie najważniejszych zasad bezpiecznego wypoczynku.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
Mazovia Cup - turniej koszykówki. fot. Mariusz Marcysiak

Koszykarskie złoto - Mazovia Cup! 21.11.2017 09:10

Seria sukcesów naszych drużyn sportowych trwa. Tym razem koszykarze reprezentujący gminę Michałowice w rozgrywkach koszykówki chłopców szkół gimnazjalnych „Mazovia Cup” udowodnili swoją klasę, wygrywając cały turniej!

czytaj więcej
Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK

Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK 11.10.2017 14:50

Już po raz trzeci szkoła podstawowa w Michałowicach gościła wolontariuszki w ramach projektu KIDSPEAK. Tym razem szkołę odwiedziły Daniela z Kolumbii oraz Kristine z Gruzji. Przez pięć dni ( 1- 8 października ) towarzyszyły one uczniom klas 4-7 w czasie ich lekcji.

czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. fot. Mariusz Marcysiak

Witaj szkoło! 04.09.2017 13:35

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

czytaj więcej