XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak
W turnieju udział wzięło blisko 350 zawodników z 17 klubów. fot. Mariusz Marcysiak Ostatnie uwagi sędziego, fot. Mariusz Marcysiak sprawdzenie o co idzie gra, fot. Mariusz Marcysiak rozgrzewka żeby nie doznać kontuzji fot. Mariusz Marcysiak i turniej można rozpocząć. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz marcysiak fot. Mariusz Marcysiak i Puchar Wójta Gminy Michałowice zdobyty. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice, turniej karate

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.


Tegoroczny turniej odbył się 18 listopada i podobnie jak w latach ubiegłych zawodnicy licznie stawili się na matach Zespołu Szkół w Michałowicach. Dokładnie zawodnicy z 17 klubów Mazowieckiej Ligi Karate, rywalizowało w konkurencjach kumite i kata. Turniej był podzielony na dwie części, tak aby zapewnić udział w zawodach zarówno zawodnikom z wyższym stopnień umiejętności jak i zawodnikom zaczynającym swoją przygodę z tym sportem. Sportem, a w zasadzie sztuką, ponieważ karate zgodnie z japońską tradycją jest sztuką walki, a jej popularność znana jest na całym świecie.

 

Kilka minut po dziesiątej Sensei Jarosław Gajek dokonał uroczystego otwarcia turnieju, którego sędzią głównym był Sensei Mariusz Mazur – 5 dan i pięciokrotny Mistrz Polski.

 

W pierwszej kolejności do rywalizacji na matach przystąpili zawodnicy w konkurencji kata, czyli serii skoordynowanych ćwiczeń/ruchów, które wykonywane są z zachowaniem odpowiedniej i ustalonej kolejności. W tej konkurencji równie ważna jak kolejność wykonywania ruchów jest też tempo i dynamika. Kata to swego rodzaju improwizacja walki bez przeciwnika, a dokładnie kilkoma przeciwnikami.

 

Po konkurencji kata przyszedł czas na realne starcie w kumite. Wzorem ubiegłego roku ze względów bezpieczeństwa zawodników oraz dostosowywania zasad do olimpijskich reguł, konkurencja kumite została rozegrana w formule light contact. W tej najbardziej widowiskowej konkurencji karate wszyscy zawodnicy zaprezentowali się wspaniale, jednak jak w każdym turnieju zwycięzca może być tylko jeden, więc każdy starał się ze wszystkich siła, aby osiągnąć zwycięstwo.  

 

Zarówno zawodnicy startujący w turnieju głównym jak i turnieju „Pierwszy kroczek” rywalizowali w swoich kategoriach, a o podziale do kategorii decydował rok urodzenia, płeć i waga, która była sprawdzana w dniu turnieju.

 

Udział w turnieju o Puchar Wójta Gminy Michałowice to jak mówi Sensei Jarosław Gajek – organizator turnieju, nagroda dla zawodników za ich cały rok wytężonej pracy i wielu godzin ćwiczeń. Turniej ma też cel motywacyjny do osiągania jeszcze lepszych wyników zarówno dla zawodników jak i sensejów/trenerów.

 

Turniej zakończyła uroczyste wręczenie zwycięzcom pucharów i pamiątkowych dyplomów. 

 

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice został sfinansowany z dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Odwołane zajęcia w Michałowicach

Odwołane zajęcia w Michałowicach Data wydarzenia: 15.05.2018

Zarząd Osiedla Michałowice informuje, że zajęcia gimnastyczne i z jogi nie odbędą się w dniach:
15 - 17 maja.
Równocześnie zawiadamia, że trzy kolejne zajęcia z jogi (22, 23, 29 maja) rozpoczną się o godz. 18:00.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Michałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej